INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Juniorka ukončila sérii proher, venku poprvé neinkasovala

JUNIORKA – Bod za bezbrankovou plichtu v Dolních Počernicích získala ve svém sedmém letošním vystoupení v I. A třídě naše juniorka. Svěřenci trenéra Jirky Hrušky tak vkročí do druhé poloviny podzimní části coby jedenáctý tým tabulky se ziskem sedmi bodů. Po třech předešlých porážkách za sebou je bod zvenku určitě povzbuzením, tím spíš, že poprvé na hřištích soupeřů náš tým neinkasoval branku.
Z kádru divizního áčka nastoupili tentokrát tři hráči. Na postu stopera se objevil Lukáš Budějský, uprostřed zálohy Lukáš Kordule a její levém kraji Jarda Kroh. Jejich přítomnost určitě byla znát.
V prvním poločase jsme měli víc ze hry než domácí, šancí ale zase až tak moc nebylo. Spíš šlo o pološance či náznaky slibných příležitostí. Tou vůbec nejslibnější se zdála být situace z 25. minuty, kdy po křídelní akci Jardy Kroha chybělo Honzovi Veverkovi jen málo k tomu, aby ve skluzu zasáhl míč a usměrnil jej do branky domácího Sokola. Naše ofenziva šla především z levé strany, kde se vhodně doplňovali právě Jarda Kroh s Marco Christovem.
Obrana měla oproti předešlým zápasům jinou podobu, například na její pravé straně se objevil Honza Kořínek. Nastoupil poprvé v této sezoně a docela se mu dařilo. Velký problém však nastal deset minut před poločasem, kdy vinou zranění odstoupil kapitán Lukáš Mikula. Na jeho post stopera se tak musel stáhnout štítový záložník Radek Hanzlík, zprava doprostřed se posunul Matěj Habětín a na kraji středové řady se objevil čerstvý muž na hřišti Honza Prošvic.
Razantní zásah do sestavy a k tomu nezvyklé, téměř čtvercové hřiště v Dolních Počernicích vykonaly své, ve druhé půli už jsme se k vážnější šanci nedostali, a tak zápas dospěl k remíze 0:0. Získali jsme bod, na druhou stranu máme společně s předposledními Štěrboholy nejslabší ofenzivu v podobě pouhých sedmi vstřelených branek, tj. v průměru přesně jedna na zápas.
V příštím zápase nás přitom čeká protivník, který jich nastřílel přesně trojnásobek: SK Hostivař. Ten je sice v tabulce pod námi s pěti body, svým soupeřům ale nasázel už 21 gólů.Lepší jsou v tomto směru už jen vedoucí Union Vršovice a Dolní Chabry. Zápas juniorky s Hostivaří se bude hrát v neděli 9. října od 10.15 hod. na Vyšehradě.
Trenér Jiří Hruška: "Po třech předchozích nezdarech jsme už potřebovali zabrat, proto jsme stáli o posily z kádru áčka. Zranění Lukáše Mikuly ale naši hru zčásti nabouralo. Ve druhé půli už tam bylo z naší strany hodně nepřesností a zase se objevily ty pokažené přihrávky a zbytečné ztráty míče. Na druhou stranu jsem rád, že dobře zahrál Honza Kořínek, to j pravý bek, který splňuje naše představy. Lukáš Mikula má svalové zranění a podobně je na tom i Jakub Hájek, který ve druhé půli vystřídal Matěje Rajnocha. Jejich start proti Hostivaři je tudíž ohrožen."


Sokol Dolní Počernice – Juniorka 0:0


Sestava: Suchý – Kořínek, Mikula (35. Prošvic, 80. Žižkovský), Budějský, Christov – Habětín, Hanzlík, Kordule, Kroh – Rajnoch (65. Hájek), Veverka Trenér Jiří Hruška.

PŘÍŠTÍ KOLO

Sobota 20.07.2019

  • 17:00 Prostějov - Muži"A"

Vyšehrad měl v tomto utkání od začátku územní převahu, do vedení ale šel až po půlhodině hry z penalty. Do té doby neproměnili naši hráči tři gólové šance. Ve 30., min. byl však faulován ve vápně domácích Stýblo a Molodci z penalty se nemýlil: 0:1! To byl také výsledek prvního poločasu.

Šest minut po změně stran se po autovém vhazování Zdobnického dostal k míči Stýblo a nezaváhal: 0:2! Trvalo jen pět minut a situace se „v bleděmodrém“ opakovala: znovu aut Zdobnického, znovu náběh Stýbla a přesná koncovka: 0:3!

V 64. min. kombinaci Zdobnického a Vu zdárně zakončil kapitán Coufal: 0:4! A v 76. min. z přihrávky Zdobnického dal pátý gól Vu: 0:5!

Tento stav byl na ukazateli skóre ještě deset minut před koncem, mladí šemíci pak ale polevili a dovolili domácím dva „slepené“ góly. Trutnov korigoval díky trefám dvou střídajících hráčů v 81. min. překonal Pospíšila Kulda a v 82. min. Borovski. Zápas tak skončil 2:5 a naše U 16 si připasala druhé vítězství venku v této sezoně – to první bylo koncem srpna v Ostré,

V sobotu 23. března naše U 16 přivítá na Vyšehradě „sedmnáctku“ Vlašimi a půjde o souboj 11. s 10. místem tabulky, které od sebe dělí jen tři body. Zápas má výkop čtvrt hodiny po poledni.

Trenér U 16 Zdeněk Jaroš: „Utkání v Trutnově jsme měli od začátku ve své moci. Až deset minut před koncem, kdy už jsme vedli 5:0, jsme polevili a dvakrát inkasovali.“

 

U 17: MFK Trutnov – Slavoj Vyšehrad B 2:5 (0:1)

Česká divize U 17 (skupina C), hráno v sobotu 16. března 2019. Branky: 81. Kulda, 82. Borovski – 51. a 56. Stýblo, 31. Molodci z pen., 64. Coufal, 76. Vu. Rozhodčí: Vít – Turek, Beránek. ŽK: Taláb, Pavelka – L. Toman, Coufal, Vu. Diváků: 40.

Trutnov U 17: Laštovka – Gnol, Ondráček (36. Borovski), Macela, Volman – Taláb (65. Kulda), Hetflejš (65. Valeš), Sapár, Klejna (30. Pavelka) – Rohrbacher, Červený (30. Bednář). Trenéři Tomáš Cerman, Aleš Starý a Petr Vlach.

Vyšehrad U 16: Pospíšil – Mareš, Molodci, L. Toman, Nováček (46. R. Mamudov) – Fait – Zdobnický, Stýblo, Coufal, Vodička – Vu. Trenér Zdeněk Jaroš.

 

Branky Vyšehradu U 16 v České divizi mladšího dorostu

13 – Stýblo

9 – Coufal

6 – Zdobnický

5 – Tran

3 – Vu

2 – Molodci

1 – Fait, Halasz, Jelínek, Lupan, R. Mamudov, Mlejnek, Přech, L. Toman, Zika

 

Asistence

12 – Zdobnický

7 – Jelínek

5 – Coufal

4 – Stýblo

3 – Tran

2 – Horák, Mareš, Vodička, Vu

1 – Halasz, R. Mamudov, Mlejnek, Zika

 

Foto: Zdeněk Jaroš

VÝSLEDKY

připravuje se...