Habětínova paráda zachránila juniorce bod

JUNIORKA – Bod za divokou remízu 4:4 z domácího souboje proti Hostivaři si připsala v 9. kole I. A třídy naše juniorka. V zápase plném zvratů svěřenci trenéra Jirky Hrušky brzy vedli 2:0, potom naopak dlouhých 46 minut prohrávali 2:4, aby v závěru přece jen znovu zvedli hlavu a zachránili alespoň bod. Vyrovnávací gól vstřelil exkluzivní falšovanou střelou zdálky do šibenice Matěj Habětín v době, kdy už běžela 90. minuta!
V předchozím mistrovském zápase v Dolních Počernicích, který skončil bezbrankovou plichtou, se zranil kapitán Lukáš Mikula, nejen jeho absence však už předem zamotala trenérovi hlavu. Obranná řada proto nastoupila v prakticky zcela novém složení. Zpočátku moc práce neměla, protože vstup do zápasu nám vyšel na jedničku především v útočné fázi hry a díky tomu jsme se dostali rychle do dvoubrankového vedení.
Už ve 4. minutě Matěj Vrána, který hrál poprvé za juniorku, šel důrazně do souboje, odražený míč se dostal k Sašovi Lochmanovi a ten střelou k tyči načal skóre: 1:0. Osm minut nato Jarda Kroh poslal kolmou přihrávku za hostivařskou obranu, nabíhající Honza Veverka dal 37letému brankáři soupeře Sládkovi potupné housle a zvýšil na 2:0.
Bohužel, naše radost měla až příliš jepičí život. Konkrétně pouhé dvě minuty. Ve 14. minutě totiž hostující Fedor snížil a přesně ve chvíli, kdy se naplnila úvodní půlhodina střetnutí, jeho spoluhráč Dan Nebřenský po trestném kopu vyrovnal na 2:2. Přišla další rána, a to už ve 32. minutě, kdy po rohu dokonal hostující Balík obrat v utkání a jeho stav byl najednou 2:3. Dvě standardky Hostivaře, dva inkasované góly... To ale nebylo k naší škodě vše. Po zaváhání Honzy Prošvice, jenž nastoupil na nezvyklém postu stopera, Hostivař za další tři minuty dokonce své vedení ještě pojistila, opět Fedor upravil na 2:4. Během pouhých pěti minut jsme tak dostali tři góly!
Další nepříjemná chvilka, tentokrát naštěstí bez další změny skóre, nastala několik vteřin před poločasem, kdy gólman Michal Suchý s námahou vyrazil umístěnou dělovku hostujícího Neveršila. Za stavu 2:5 bychom se už moc těžko vraceli do zápasu.
Po změně stran to dlouho vypadalo, že Hostivař, která předtím porazila jen v premiéře sezony Junior Praha, celkem v poklidu svůj náskok uhájí a dovede utkání na Vyšehradě do vítězného konce. Naštěstí tenhle scénář přece jen vzal v závěrečné desetiminutovce za své. V 81. minutě po spolupráci dvou Matějů Vrána rozehrál trestný kop přesně na nabíhajícího Rajnocha a ten vstřelil kontaktní gól. Svoji práci přitom vykonal odcloněním stopera Honza Veverka. Gól na 3:4 měl opravdu velký význam, neboť v samotném závěru zápasu střídající Jarda Klíma mladší po několika vteřinách svého pobytu na hřišti přihrál Matěji Habětínovi a ten točenou střelou zdálky nádherně trefil vzdálenější horní roh hostivařské branky. Jeho parádní střela se ještě odrazila od břevna dolů, míč už ale přešel brankovou čáru, a tak dorážka Matěje Rajnocha do sítě už byla jen jakousi ranou jistoty. V závěru utkání zkrátka rozvrátili obranný val soupeře samí Matějové, ato nám přineslo alespoň bod za remízu 4:4.
V příštím vystoupení čeká naši juniorku velmi prestižní zápas na hřišti Junioru Praha, tedy oddílu, z něhož valná většina kluků v současném kádru juniorky i U 19 přešla letos k nám na Vyšehrad. Hrát se bude v neděli 16. října v půl čtvrté odpoledne. Junior po osmi kolech se ziskem čtyř bodů uzavírá tabulku, naposledy v neděli prohrál v Bohnicích 0:3.

Jiří Hruška, trenér juniorky: "Proti Hostivaři jsme se dostali rychle do dvougólového vedení, nedokázali jsme však zklidnit hru a nechat hrát soupeře do plných. Na našich inkasovaných gólech se určitě podepsalo zcela nové složení obrany, bohužel jsme zase chybovali v přechodu do útoku a ztráceli míče nepřesnými přihrávkami. Soupeř v té době potvrdil, že je velmi silný v ofenzivě. Ve druhé půli se však zatáhl a nakonec byl potrestán za svoji zdržovací taktiku. I za dlouho nepříznivého stavu jsme se trpělivě snažili o kombinaci po zemi, protože ve výškových soubojích o míč nejsme moc silní. Poprvé v této sezoně jsme zužitkovali standardku tak, abychom z ní dali gól. Jsem rád, že jsme nakonec zachránili alespoň ten bod, a tak jsme si zvedli náladu před prestižním derby s Juniorem."
Petr Procházka, trenér Hostivaře: "Asi se bojíme vyhrát, protože už poněkolikáté jsme inkasovali buď v devadesáté minutě, nebo dokonce v nastaveném čase. To samé se nám děje i při zápasech našeho béčka. Nejspíš v sobě mají kluci nějaký psychický blok. Jinak nevím, jak si tohle vysvětlit. Je samotné to štve, bohužel se to stále opakuje. Také není normální, že skoro vždy jako první inkasujeme a teprve až za stavu 0:2 v náš neprospěch začínáme hrát."

Juniorka – SK Hostivař 4:4 (2:4)

Branky: 4. Lochman, 12. Veverka, 81. Rajnoch, 90. Habětín – 14. a 35. Fedor, 30. D. Nebřenský, 32. Balík.

Rozhodčí: Labant – Vojtěch, Kučera. ŽK: 0:3 (Pečenka, Fridrich, Samec).
Sestava: Suchý – Vrána, Prošvic (88. Klíma ml.), Hanzlík, Kořínek – Lochman (72. Žižkovský), Kordule, Habětín, Kroh – Veverka, Rajnoch. Trenér Jiří Hruška.