Juniorka zvládla prestižní derby na jedničku

JUNIORKA – Roli favorita potvrdila naše juniorka na strašnickém hřišti V Úžlabině, sídle posledního týmu tabulky I. A třídy Junioru Praha. Právě odsud přešla letos většina hráčů na Vyšehrad, a tak měl zápas dost prestižní charakter. Svěřenci trenéra Jirky Hrušky jej však zvládli, přičemž na jasném vítězství 5:1 se podíleli dvěma góly Alexander Lochman s Tomášem Klupsou a jedním Matěj Habětín. Po 9. kole tak figurujeme s 11 body na devátém místě tabulky.
V naší sestavě chyběli Jarda Klíma mladší a Lukáš Mikula, od něhož převzal kapitánskou pásku Radek Hanzlík. Naopak z kádru A-týmu byl přítomen útočník Saša Lochman a další hráči pak z U 19. Obraz hry zejména v úvodním poločase ovlivnily malé rozměry umělky Junioru Praha. Obranný val domácích bylo lze nejlépe překonat rychlou kombinační hrou, rozhodně však ne nakopávanými míči. To se nám vcelku dařilo plnit, problém byl však zpočátku v tom, že zůstávaly nevyužity naše gólové šance. Postupně je spálili Saša Lochman, Honza Veverka a Vrána.
Je třeba si přiznat, že na koně nás posadily až chyby v defenzivě domácích. Ve 37. min. si brankář Ota Švabenický nerozuměl se stopery, dávali si navzájem přednost, o míč je obral Saša Lochman a otevřel skóre: 0:1. Jen o minutu později se podobná situace opakovala, Veverka dostal míč za obranu domácích, ta znovu trochu zpanikařila, ke skákajícímu míči se dostal Lochman a hlavou zvýšil na 0:2.
V poločase Jakub Wulkan nahradil Honzu Prošvice, ale zařadil se na post stopera. Odsud se naopak vysunul do zálohy Radek Hanzlík. Matěje Rajnocha pak vystřídal do druhé půle jiný útočník Tomáš Klupsa. V 56. min. jsme však pro změnu my chybovali na vlastní polovině hřiště, přišla standardka domácích a Kolací střelou přímo z trestného kopu k tyči dal kontaktní branku: 1:2.
Naštěstí se nám hned podařilo stejnou mincí odpovědět. O minutu později Vejvoda poslal krásný balon za obranu domácích a Tomáš Klupsa nám vrátil dvougólové vedení: 1:3.
Soupeř vsadil na vysunutý presink, tím ale také otevíral svá zadní vrátka. Do šancí se tak dostali Klupsa s Habětínem, leč neproměnili. Až dvacet minut před koncem Saša Lochman přihrával a Tomáš Klupsa úspěšně zakončoval: 1:4. To ale nebylo vše, přestože o vítězi derby nebylo pochyb. V 87. min. totiž kapitán Radek Hanzlík poslal zprava před branku domácích střílený centr na zadní tyč, kde se objevil Matěj Habětín a trefou do odkryté svatyně uzavřel na 1:5.
Zápas nadcházejího 10. kola odehraje naše juniorka už v sobotu dopoledne, 22. října v 10.15 hod. přivítá na Vyšehradě tentokrát předposlední celek tabulky Viktorii Štěrboholy. Máme tedy před sebou další povinnost v podobě tříbodového zisku s cílem posunout se do klidnějších sfér tabulky.
Jiří Hruška, trenér juniorky: "Jeli jsme pro tři body a máme je, takže spokojenost. Trpělivou kombinací jsme se snažili překonat hodně destruktivní pojetí hry domácích. V první půli nám dost pomohly chyby v jejich obraně. Ve druhé půli sice Junior Praha snížil, jenomže my jsme hned nato znovu získali dvoubrankové vedení a definitivně jsme se uklidnili. Pro nás byly důležitější spíš body než prestižnost samotného utkání. Hráče jsem na to také předem upozornil a jsem rád, že všechno nakonec proběhlo v klidu, bez zbytečných emocí nebo faulů."

Junior Praha – Juniorka 1:5 (0:2)

Branky: 56. Kolací – 37. a 38. Lochman, 57. a 71. Klupsa, 87. Habětín.

Rozhodčí: Hlaváč – Rod, Janků. ŽK: Křikava – Rajnoch.

Sestava: Suchý – Kořínek, Vejvoda, Hanzlík, Bernard – Vrána, Prošvic (46. Wulkan), Habětín, Veverka – Lochman (75. Buneš), Rajnoch (46. Klupsa). Trenér Jiří Hruška.