Juniorka po bídném výkonu nestačila doma na Štěrboholy

JUNIORKA – Hodně nepříjemnou domácí porážku 0:2 se Štěrboholy, do té doby předposledním týmem tabulky, utrpěla v desátém kole I. A třídy naše juniorka. V tzv. souboji o šest bodů byla hostující Viktoria lepší, přestože k nám přijela po sérii pěti proher v řadě. K naší škodě ale dokázala potvrdit, že proti Vyšehradu se jí daří.
Už v předešlé sezoně 2011/11 jsme podlehli týmu s červenobíle pruhovanými dresy v obou zápasech, nejprve v srpnu doma vysoko 1:5 a paj i v březnové štěrboholské odvetě 1:3. A také tentokrát soupeř tahal za delší konec. Jeho důrazné pojetí hry nám dělalo problémy, a tak zákonitě přišly i chyby z druhu nejnebezpečnějších, totiž ty v rozehrávce.
Po jedné takové minele nejprve ještě gólman Suchý zázračně ochránil svoji svatyni bez pohromy, když gólovou střelu jednoho z hostujících hráčů vytěsnil do zámezí. Následoval však roh, z něj jsme však okamažitě inkasovali, když skóre otevřel hlavou Melničuk: 0:1. Štěrboholský kapitán měl usnadněnou úlohu, protože zůstal neobsazen u přední tyče.
V naší sestavě citelně chyběl útočník Rajnoch, který už letos dohrál, odcestoval totiž na půl roku do Austrálie. Při jeho absenci jsme si dokázali vypracovat jen pološance, nikoliv však opravdové brankové šance. Nelze vybrat ani jednu, která by vyloženě volala po gólu.
Draví hosté se hnali bez ostychu dopředu a při jednom jejich útočném výpadu vyběhl Suchý z branky, fauloval Pavelku a mohl být rád, že to odnesl jen žlutou. Přesně v polovině druhé půle Štěrboholy po rohu nastřelily tyč a o pět minut později přidaly Klusoněm pojišťovací trefu: 0:2. Další šance červenobílých zůstaly neštěstí nevyužity.
Rozhodčí Budař červenou kartu nakonec přece jen tasil, deset minut před závěrem ji viděl za faul náš kapitán Radek Hanzlík, jenž měl na svém kontě už jednu žlutou.V 88. min. ještě běžel hostující hráč Marino zcela osamocen na Suchého, ten ale opět skvěle zasáhl a čistou gólovou šanci soupeře zneškodnil. Bez nadsázky je třeba říct, že Suchý nás zachránil od debaklu.
V příštím utkání čeká naši juniorku utkání na hřišti Ďáblic, které jsou třetí v tabulce. Hraje se v neděli 30. říijna od 14.30 hod.

Jiří Hruška, trenér juniorky:
"Po vítězství na hřišti posledního Junioru Praha si hráči asi mysleli, že k nám přijel soupeř na stejné úrovni. Přesvědčili se, že bez bojovnosti, nasazení a koncentrace na každou činnost se fotbal hrát nedá. Soupeř nás svojí agresivitou dostal z rytmu i koncentrace. Takhle jsme také inkasovali po rohu první gól. Do poločasu se nám nepodařilo dostat vývoj utkání pod naši kontrolu. Soupeř se po vedoucí brance zaměřil na kouskování hry a my jsme se s tím neuměli vyrovnat. V této sezoně se to nestalo poprvé. Kromě Suchého v brance nelze nikoho jiného pochválit, ani hráče, kteří nám přišli pomoci jak z áčka, tak i dorostu. Nikdo nepodal ani průměrný výkon, takhle bychom neporazili nikoho. Ke konci utkání jsme zkusili hrát na tři útočníky, ale po vyloučení Hanzlíka bylo jasné, že to nezvrátíme. Jsem po tomto utkání velmi nespokojen, už také proto, že se v týdnu zhoršila docházka hráčů na tréninky. Příprava na důležitý mistrovský zápas o šest bodů proto neměla odpovídající úroveň. Místo výhry, která by nás posunula do klidného středu tabulky, tak máme před sebou povinnost bodovat doma i venku. Bez změny v přístupu hráčů to ale nepůjde."

Karel Horčík, šéf SK Viktoria Štěrboholy:
"Byl to první zápas, v němž jsme konečně zúročili naši herní převahu. Já jsem to za utkání o šest bodů nepovažoval, protože my rozhodně nebudeme kandidáty sestupu do I. B třídy. Až dosud nás přehrály jen Ďáblice. Sedne-li nám koncovka, jsme schopni porazit kohokoliv včetně Unionu Vršovice, našeho příštího soupeře. Hrajeme s ním v pátek dopoledne doma, to je totiž státní svátek. Máme motivaci připravit Unionu první porážku v sezoně."

Juniorka – SK Viktoria Štěrboholy 0:2 (0:1)

Branky: 25. Melničuk, 70. Klusoň.

Rozhodčí: Budař – Petrášek, Hruška. ŽK: Suchý, Hanzlík, Kordule, Veverka – Kolísek. ČK: 88. Hanzlík (Vyšehrad).

Sestava: Suchý – Kořínek, Hanzlík, Pikous, Christov (60. Habětín) – Bernard, Kordule, Prošvic, Kroh – Klupsa, Veverka. Trenér Jiří Hruška.