Juniorka přestřílela 4:3 Kyje, Kroh se blýskl hattrickem

JUNIORKA – Konečně zase jednou pořádný výsledek! Naše juniorka v zápase 12. kola I. A třídy porazila doma na Vyšehradě 4:3 Kyje, tedy čtvrtý celek tabulky. Hattrickem se blýskla posila z A-týmu Jarda Kroh, zbývající branku připojil Honza Veverka. Lze jen říct: zaplaťpámbu za tyto body, díky nim totiž svěřenci trenéra Jirky Hrušky odvrátili hrozbu propadu na předposlední místo tabulky. Před podzimní derniérou je tak naše mladé mužstvo na 10. místě s týmž počtem 14 bodů, co mají i deváté Kbely.
Na stoperu Marek Švehla, ve středové řadě Lukáš Kordule s Jardou Krohem a v útoku Saša Lochman – s těmito čtyřmi posilami z A-týmu jsme nastoupili proti Kyjím. A hned na úvod je potřeba říct, že jejich přítomnost byla hodně znát. Hlavně Mára Švehla podal ve středu obrany vynikající výkon a střelecký počin Jardy Kroha nepotřebuje dalšího komentáře, hattrick hovoří sám za sebe.
V úvodní půlhodině však soupeř prokazoval, proč je tak vysoko v tabulce. Naopak souhra v našem týmu vázla, na koně nás posadil až vedoucí gól. Ve 31. min. po akci Saši Lochmana a jeho přihrávce osamocený Jarda Kroh poprvé skóroval: 1:0.
Bohužel práce v defenzivě nebyla úplně stoprocentní, za Kyji jsme zaostávali hlavně ve sbírání odražených míčů. Po sedmi minutách přišel trest, gólman Michal Suchý jen na chviličku zaváhal, lehký balon pouze vyrazil před sebe a Mičiněc vyrovnal na 1:1.
Nic z toho, co se řeklo v poločase v kabině, se v úvodu druhé půle nedařilo dodržet. Soupeř z Prahy 14 si rychle za sebou vypracoval tři šance, které ještě neproměnil. Tu další však už ano, přičemž běžela teprve 48. minuta! A Moudřík poslal Kyje do vedení 2:1.
Tento stav naštěstí zapůsobil na soupeře spíš kontraproduktivně. Otočil nepříznivé skóre a asi si myslel, že už se mu nemůže nic stát, když předtím vyhrály na Vyšehradě např. i Štěrboholy. Naštěstí jsme za stavu 1:2 rychle zvedli hlavy, v 56. min. střelu Tomáše Klupsy hosté sice stihli zblokovat, Jarda Kroh však nadvakrát dotlačil balon do sítě: 2:2. O tři minuty později kopal Honza Veverka standardku a od jednoho z hráčů hostí se balon odrazil k opačné tyči za brankovou čáru: 3:2!
Tohle ale stále ještě nebyl vítězný gól, až ten další, který vstřelil čtvrt hodiny před koncem Jarda Kroh z penalty. Vše vypracoval Honza Prošvic, který se s míčem probil do vápna, soupeř jej fauloval a sudí ukázal na značku bílého bodu. Jarda Kroh měl naštěstí svůj velký den a pokutový kop napokazil: 4:2.
Za dvoubrankového vedení přišlo uspokojení i na naší straně, kontaktní branku daly však Kyje naštěstí až v 90. minutě. I když naštěstí... Hrály se totiž ještě čtyři minuty nastaveného času a soupeř dvakrát zahrával roh, takže nebezpečí viselo ve vzduchu až do posledního hvizdu rozhodčího Hradila. Až po něm přišla konečně úleva...

Jiří Hruška, trenér juniorky: "Zase jsme nastoupili v dost odlišné sestavě než před týdnem v Ďáblicích, a tak jsme se v úvodní půlhodině nejprve na hřišti hledali. Tím spíš, že soupeř působil hodně fotbalovým dojmem. Ve druhé půli, v době, kdy vedl 2:1, se však naštěstí se stavem uspokojil, a toho jsme tentokrát dokázali využít. Získali jsme důležité body, a to hlavně díky tomu, že přišly posily z áčka. Vynikající zápas odehrál především Švehla, to byl náš nejlepší hráč. A pak samozřejmě hattrick Kroha, takže jsme dali poprvé na podzim více než tři góly. Pokusíme se vyhrát i poslední zápas s Chabry, který se bude hrát ne u soupeře, ale u nás na Vyšehradě."

Juniorka – TJ Kyje 4:3 (1:1)

Branky: 31., 56. a 76. z pen. Kroh, 59. Veverka – 38. Mičiněc, 48. Moudřík, 90. Mádr.

Rozhodčí: Hradil – Hofman, Opočenský. ŽK: Mikula, Prošvic, Klupsa – Moudřík, Řehoř, Mádr.

Sestava: Suchý – Kořínek, Mikula, Švehla, Prošvic – Habětín (46. Klupsa), Kordule, Hanzlík, Kroh (90. Buneš) – Veverka, Lochman (81. Lendyel). Trenér Jiří Hruška.