Kroh znovu pálil ostrými, na Dolní Chabry ale už jeho góly nestačily

JUNIORKA – Porážkou 2:3 na domácím hřišti s Dolními Chabry zakončila naše juniorka své účinkování v podzimní části I. A třídy. Jarda Kroh, který se v předchozím kole blýskl hattrickem do sítě Kyjí, se znovu výrazně prosadil, dal totiž dva góly. Ty ale bohužel na bodový zisk nestačily. Tým trenéra Jirky Hrušky nasbíral v první polovině sezony celkem 15 bodů.
Z hvězdných hráčů typu Bergera, Šmicra, Haška či Vízka se v chaberském dresu tentokrát neobjevil ani jeden. Šmicer s Vízkem pouze přihlíželi zápasu z ochozů. Naopak v naší sestavě se znovu objevili čtyři hráči z kádru áčka, konkrétně Marek Švehla, Lukáš Kordule, Saša Lochman a zmíněný Jarda Kroh. Útočníka Honzu Veverku, jehož skolila chřipka, nahradil Jakub Machalický z týmu U 19.
Úvodní čtvrthodinka probíhala podle našich představ, tím spíš, že jsme ji završili tím nejlepším možným způsobem, tedy vedoucí brankou. V 15. min. odcentroval zprava Matěj Habětín, Lukáš Kordule posunul balon na Jardu Kroha a ten překonal chaberského gólmana M. Klímu: 1:0!
Bohužel, vedení nám dlouho nevydrželo. O tři minuty později už bylo vyrovnáno, když Honza Kořínek odkopával míč natolik nešťastně, že trefil spoluhráče, míč se odrazil k Dejmkovi a bývalý hráč Slavie a Liberce už prokázal své zkušenosti. Obešel gólmana Michala Suchého a pohodlně zavěsil: 1:1.
Fotbal ve stylu "nahoru - dolů" pokračoval i s šancemi na obou stranách a nedlouho před poločasem se na nás podruhé usmálo štěstí. Hezkou kombinační akci završil Jakub Machalický přihrávkou na Jardu Kroha a ten poslal Vyšehrad už podruhé do vedení: 2:1!
Soupeř ihned přitlačil na pilu a začal nás atakovat, co mu jen síly stačily. Proti vysunutému presinku jsme nebyli sto se prosadit, ztráceli jsme míče ve středu pole a nestíhali zásobovat míči oba útočníky. Naopak Chabry si vynutily prostor ke své kombinaci. V 56. min. se tak opět prosadil Dejmek a vyrovnal na 2:2.
Závěr zápasu už odehrála obě mužstva se zjevnou snahou dát rozhodující gól. Štěstí nám tentokrát v otevřené a trochu divoké partii nepřálo, zato soupeři ano, neboť v 89. min. vstřelil Klouček jeho vedoucí a současně vítězný gól: 2:3. Po porážkách s Unionem Vršovice, PSK Union a Štěrboholy jsme tak vyšli doma počtvrté naprázdno. Škoda, minimálně bod byl v tomto měření sil reálný.

Trenér Jiří Hruška: "Nehleděli jsme na to, zda v týmu soupeře nastoupí nějaké celebrity, spíš jsme sami chtěli produkovat fotbal podle našich představ. Dařilo se to v úvodní tvrthodině, potom jsme zase začali dělat spoustu chyb hlavně ve středu pole. Zápas měl především ve druhé půli docela slušnou kvalitu, bohužel my jsme šance neproměnili, zatímco soupeř ty své ano. Máme po podzimu patnáct bodů, měli jsme jich mít alespoň o tři víc - buď z tohoto utkání s Chabry, nebo toho v září proti PSK Union. Jsem docela překvapen, kolik kvalitních týmů se v I. A třídě najde, mnohdy ale stačí dva až tři zkušení hráči k dobrému výsledku. A ty my v juniorce nemáme. Chybí nám hlavně fotbalista, který byl hře dal řád, a to jak v defenzivě, tak i směrem dopředu. Absence takového borce se projevuje hlavně ve chvílích, kdy se v zápasech láme chleba. Jádro mužstva tvoří tak šest až osm hráčů, ale i z nich byli stále dva až tři mimo hru vinou zranění. Museli jsme proto tým doplňovat na zápasy hráči z áčka i dorostu. V zimě nepočítáme s účastí na některém z pražských turnajů, budeme hrát jen přípravná utkání."

Juniorka – SK Dolní Chabry 2:3 (2:1)

Branky: 15. a 43. Kroh – 18. a 56. Robin Dejmek, 89. Klouček.

Rozhodčí: Fiedler – Čermák, Šarolka. Bez karet.

Sestava: Suchý – Kořínek, Mikula, Švehla, Prošvic – Habětín (65. Klupsa), Kordule, Hanzlík, Machalický – Lochman, Kroh. Trenér Jiří Hruška.