Juniorka smázla na hřišti Junioru celek Nebušic 6:3

Juniorka – Jak to tak vypadá, pro juniorku Slavoje Vyšehrad je zaslíbeným místem hřiště Junioru Praha! V zimní přípravě zde odehrála zatím dva zápasy a nejenže v obou zvítězila, ke všemu v nich nastřílela vždy po šesti gólech. Naposledy zde na první březnovou sobotu zdolala Sokol Nebušice 6:3. Naopak předtím na Vyšehradě ze tří zápasů dva vysoko prohrála a jen jeden zremizovala.

Naše juniorka i Nebušice hrají I. A třídu – zatímco Vyšehrad B přezimuje na 11. místě skupiny A, Sokol je předposlední ve skupině B. Oba tudíž čeká na jaře boj o záchranu.

Rezerva šemíků nastoupila v černobílých pruhovaných dresech, které před lety patřily Spartě! A na některých ještě bylo lze rozeznat jmenovky, např. Lumír Mistr a další… Přes hlavu si je však tentokrát nenavlékl absentující kvintet hráčů Kamil Matuszny, Jan Prošvic, Jakub Hájek, Martin Žižkovský a znovu také gólman Michal Suchý, ten se však vměstnal mezi diváky.

Nebušice byly už třetím soupeřem juniorky, který nastoupil v oranžových dresech. V 19. min. šly poprvé a také naposledy do vedení, když Karla Šplíchala překonal Štěpánek. O sedm minut později byl však faulován před soupeřovým vápnem Hanzlík a Císař z trestného kopu, brilantně umístěného přes zeď k tyči, vyrovnal na 1:1! Vzápětí mohl skórovat i Mára, který nastoupil společně s Hanzlíkem v útočné dvojici. Výborně se uvolnil, bohužel ale trefil jen gólmana. Přesně po půlhodině hry naopak soupeř ze severního okraje Prahy napálil tyč.

Deset minut před poločasem Habětín vybojoval míč, od lajny odcentroval přesně na nabíhajícího Veverku a ten poslal naši juniorku poprvé do vedení: 2:1! Hlavně to však byla akce s vysokými fotbalovými parametry, což je před blížící se jarní částí sezony povzbudivé.

Zvýšit vedení mohl Hanzlík, slabou střelu k tyči ale gólman Sokola kryl. Z protiútoku pak Bartošek vyrovnal na 2:2. To ale nebylo v úvodních 45 minutách ještě vše, neboť v nastaveném čase nás Mára poslal znovu do vedení: 3:2!

Po změně stran se objevil na hřišti i Kimranov a právě on zvýšil na 4:2, když využil skvělý centr Krysty. Drama, dá-li se to tak s ohledem na kumulující se skóre nazvat, pokračovalo kontrem soupeře na 4:3 přesně po hodině hry. Štěpánek odcentroval zleva od lajny a balon, který nejspíš nebyl proti ostrému slunci vidět, zapadl k tyči.

Definitivní rozhodnutí padlo přesně čtvrt hodiny před koncem na druhé straně hřiště, a to díky dvěma našim „slepeným“ gólům, jejichž autory byli Císař a Hanzlík. Oba se prosadili díky důslednému sledování míče.

„Těší mě taková produktivita, navíc se na naši hru dalo už také koukat. Kluci měli přitom za sebou velmi náročný týden s plnou zátěží, kdy byli denně v tréninku. Děláme vše pro to, abychom zachránili pro Vyšehrad účast v I. A třídě,“ řekl po zápase trenér naší juniorky Michal Zíma. Ten přitom musel po celých 90 minut plnit paradoxní dvojroli, neboť kromě koučování svých svěřenců běhal po lajně s praporkem coby pomezní rozhodčí. Hlavní arbitr Pavel Faltys totiž neměl k dispozici žádné své asistenty.

Juniorka – Sokol Nebušice 6:3 (3:2)

Branky: 26. a 76. Císař, 35. Veverka, 45. (+1) Mára, 58. Kimranov, 77. Hanzlík – 19. a 60. Štěpánek, 38. Bartošek.

Rozhodčí: Faltys.

Diváků: 20.

Sestava juniorky: Šplíchal – Kořínek, Mikula, Prachař, Hanus – Veverka, Císař, Habětín, Krysta – Hanzlík, Mára. Do druhého poločasu nastoupil Kimranov a prostřídali se navzájem i další hráči sestavy. Trenér Michal Zíma.