INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Juniorka podruhé ztratila výhru v poslední minutě

Juniorka – Šest přípravných zápasů na jarní část sezony má za sebou juniorka Vyšehradu. V posledním z nich remizovala doma 3:3 se „sesterskou“ Spartou Krč, jejíž A-tým působí rovněž v I. A třídě a v zimní pauze se připravuje na našem hřišti. Na zimním turnaji Teskahor Cup ve Štěrboholích obsadila velmi pěkné třetí místo. Nepochybně stojí také za zmínku, že v sezoně 2007/08 hrála Sparta Krč II. ligu.

Podobně jako před dvěma týdny v utkání s Rapidem Psáry i tentokrát přišel rezervní celek Vyšehradu o vítězství až v poslední minutě duelu. Svěřencům trenéra Michala Zímy budiž útěchou, že se jedná stále jen o přípravu a je lépe, pokud si vyberou smolné závěry zápasů teď než zanedlouho během mistrovské soutěže.

Zatímco Vyšehrad B alias juniorka přezimuje A-skupině I. A třídy na 11. místě, Sparta Krč je v B-skupině devátá. Oba mají 14 bodů, takže se i v přátelském klání dal očekávat vyrovnaný průběh, a to se také potvrdilo.

Oproti předchozímu utkání s Nebušicemi se vrátili do sestavy hrající asistent Kamil Matuszny, Martin Žižkovský a Jakub Hájek, naopak chyběli zranění Jan Prošvic a gólman Michal Suchý.

Do vedení šla však brzy Krč zásluhou Vrány, na 1:1 vyrovnal zanedlouho Hanzlík. Ještě do poločasu strhl vedení na naši stranu Habětín a když dvacet minut před koncem utkání Hájek zvýšil už na 3:1, vypadalo to na vítězství. O dalších deset minut později však vstřelil kontaktní branku Zvěřina a těsně před konečným hvizdem sudího Novotného vyrovnal Eger na 3:3.

„Po chybě gólmana jsme sice brzy prohrávali, v první půli to však byl docela hezký fotbal. Pak jsem udělal nějaké změny v sestavě a začali jsme chybovat. Čeká nás ještě generálka s Unionem Vršovice a ještě bych docela uvítal dvě posily pro ofenzivu, záložníka a útočníka,“ uvedl trenér naší juniorky Michal Zíma.

Poslední přátelák s Unionem Vršovice, suverénem naší skupiny I. A třídy, odehraje jeho tým v neděli 18. března od 15.00 hod. na hřišti Junioru Praha ve Strašnicích.

Jarní premiéru v mistrovské soutěži podstoupí náš tým o týden později na hřišti Čechie Dubeč.

 

Juniorka – Sparta Krč 3:3 (2:1)

Branky: 14. Hanzlík, 30. Habětín, 71. Hájek – 5. Vrána, 80. Zvěřina, 90. Eger.  

Rozhodčí: V. Novotný.

 

Sestava juniorky: Ervín – Kořínek, Matuszny, Prachař, Hanus – Veverka (46. Krysta), Mikula, Hanzlík, Žižkovský – Habětín (46. Mára), Císař (46. Hájek). Trenér Michal Zíma.

 

Výsledky juniorky Vyšehradu v zimní přípravě:

 

Juniorka – Radošovice 6:0 (hřiště Junior Praha)

Juniorka – Velvary 0:5 (na Vyšehradě)

Juniorka – Kostelec u Křížků 1:5 (na Vyšehradě)

Juniorka – Psáry 4:4 (na Vyšehradě)

Juniorka – Nebušice 6:3 (hřiště Junior Praha)

Juniorka – Sparta Krč 3:3 (na Vyšehradě)

PŘÍŠTÍ KOLO

Sobota 20.07.2019

  • 17:00 Prostějov - Muži"A"

Vyšehrad měl v tomto utkání od začátku územní převahu, do vedení ale šel až po půlhodině hry z penalty. Do té doby neproměnili naši hráči tři gólové šance. Ve 30., min. byl však faulován ve vápně domácích Stýblo a Molodci z penalty se nemýlil: 0:1! To byl také výsledek prvního poločasu.

Šest minut po změně stran se po autovém vhazování Zdobnického dostal k míči Stýblo a nezaváhal: 0:2! Trvalo jen pět minut a situace se „v bleděmodrém“ opakovala: znovu aut Zdobnického, znovu náběh Stýbla a přesná koncovka: 0:3!

V 64. min. kombinaci Zdobnického a Vu zdárně zakončil kapitán Coufal: 0:4! A v 76. min. z přihrávky Zdobnického dal pátý gól Vu: 0:5!

Tento stav byl na ukazateli skóre ještě deset minut před koncem, mladí šemíci pak ale polevili a dovolili domácím dva „slepené“ góly. Trutnov korigoval díky trefám dvou střídajících hráčů v 81. min. překonal Pospíšila Kulda a v 82. min. Borovski. Zápas tak skončil 2:5 a naše U 16 si připasala druhé vítězství venku v této sezoně – to první bylo koncem srpna v Ostré,

V sobotu 23. března naše U 16 přivítá na Vyšehradě „sedmnáctku“ Vlašimi a půjde o souboj 11. s 10. místem tabulky, které od sebe dělí jen tři body. Zápas má výkop čtvrt hodiny po poledni.

Trenér U 16 Zdeněk Jaroš: „Utkání v Trutnově jsme měli od začátku ve své moci. Až deset minut před koncem, kdy už jsme vedli 5:0, jsme polevili a dvakrát inkasovali.“

 

U 17: MFK Trutnov – Slavoj Vyšehrad B 2:5 (0:1)

Česká divize U 17 (skupina C), hráno v sobotu 16. března 2019. Branky: 81. Kulda, 82. Borovski – 51. a 56. Stýblo, 31. Molodci z pen., 64. Coufal, 76. Vu. Rozhodčí: Vít – Turek, Beránek. ŽK: Taláb, Pavelka – L. Toman, Coufal, Vu. Diváků: 40.

Trutnov U 17: Laštovka – Gnol, Ondráček (36. Borovski), Macela, Volman – Taláb (65. Kulda), Hetflejš (65. Valeš), Sapár, Klejna (30. Pavelka) – Rohrbacher, Červený (30. Bednář). Trenéři Tomáš Cerman, Aleš Starý a Petr Vlach.

Vyšehrad U 16: Pospíšil – Mareš, Molodci, L. Toman, Nováček (46. R. Mamudov) – Fait – Zdobnický, Stýblo, Coufal, Vodička – Vu. Trenér Zdeněk Jaroš.

 

Branky Vyšehradu U 16 v České divizi mladšího dorostu

13 – Stýblo

9 – Coufal

6 – Zdobnický

5 – Tran

3 – Vu

2 – Molodci

1 – Fait, Halasz, Jelínek, Lupan, R. Mamudov, Mlejnek, Přech, L. Toman, Zika

 

Asistence

12 – Zdobnický

7 – Jelínek

5 – Coufal

4 – Stýblo

3 – Tran

2 – Horák, Mareš, Vodička, Vu

1 – Halasz, R. Mamudov, Mlejnek, Zika

 

Foto: Zdeněk Jaroš

VÝSLEDKY

připravuje se...