Jasný cíl juniorky: záchrana v I.A třídě

Juniorka – Do odvetné části I. A třídy vkročí na sklonku tohoto týdne náš B-tým alias juniorka. Zimní pauzu strávila až na 11. místě čtrnáctičlenné tabulky a ve svém prvním jarním vystoupení se představí v neděli 25. března v 15 hodin na hřišti Čechie Dubeč.

U mužstva nastaly dvě velmi podstatné změny. Dosavadního trenéra Jiřího Hrušku, který odešel do Slavie Louňovice, týmu Středočeského krajského přeboru, nahradil 47letý Michal Zíma. A na hřiště se vrací sekretář Slavoje Vyšehrad Kamil Matuszny, aby pomohl s udržením soutěže.

„Ano, jde o to, I. A třídu zachránit. Tečka,“ řekl rázně už na začátku zimní přípravy 37letý Matuszny, který má na svém kontě 53 zápasů a 5 gólů v nejvyšší soutěži, kde hrával za Bohemku a Liberec.

„Nic jiného než záchrana nás nezajímá,“ potvrdil nový kouč Zíma. Až tak novou tváří však zase není, s Vyšehradem spolupracoval už na podzim a kromě toho zná soustu hráčů ze společného působení ve strašnickém Junioru Praha.

Vyšehrad B odehrál v přípravě sedm zápasů s hodně rozdílnými výsledky. „Začátek nebyl nic moc, postupně jsme však skládali kádr dohromady a v březnu se už stabilizoval. Není moc široký, ale měli by nás občas doplnit hráči z dorostu. Bude záležet na dohodě s trenérem U 19 Jardou Žákem,“ uvedl lodivod juniorky, jenž se musel v přípravě dlouho obejít bez zraněného gólmana Michal Suchého. A to byl problém mužstvo inkasovalo spoustu branek. A v bráně se během zimní přípravy vystřídalo pět jejích strážců!

Bodový plán pro jaro v I. A třídě však trenér nemá. „To nemá smysl dělat předem. Nezasáhnou-li do vývoje soutěže nějaké nepříznivé vlivy, měli bychom ji udržet,“ odhadl Michal Zíma.

Kamil Matuszny je zároveň jeho hrajícím asistentem. „Kamil nám určitě pomůže, je to velký hráč. Klukům nedává nijak najevo, že ve své kariéře něco dokázal, naopak svým

výkonem strhává ostatní. Už jeho pouhá přítomnost na hřišti má na kluky pozitivní vliv. Hodně na něj spoléhám,“ přiznal trenér.

Vyšehrad B zahajuje v Dubči na hrbolaté trávě, dá se tedy očekávat spíš boj než fotbal. „Byl bych rád, abychom už někdy koncem května byli zachráněni a měli klid,“ dodal optimisticky lodivod naší juniorky Michal Zíma.