INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Kapitán juniorky Mikula: náš tým je už zkušenější!

Juniorka – Stejně jako na podzim povede tým Slavoje Vyšehrad B do bojů v I. A třídě s kapitánskou páskou 33letý Lukáš Mikula (na snímku v oranžovém). Jen se z postu stopera přesune do středu záložní řady. Před startem jarní části zodpověděl sedm otázek.

Lukáši, na podzim jste uhráli v I. A třídě jen 14 bodů, odpovídalo to výkonům juniorky?

„Bylo to určitě míň, než jsme čekali. Původním záměrem trenéra Hrušky, který tu byl na podzim, bylo především to, aby tu mladí hráči bojovali o místo v kádru divizního áčka. Na hřišti to už bylo horší. Předsezonním cílem byl klidný či lepší střed tabulky v podobě pátého místa a v dalším roce zaútočit na postup do přeboru. To se nám zatím nedaří, podobně jako áčku boj o postup z divize do ČFL.“

Takže jste byli zklamáni?

„To rozhodně. Sehráli jsme vyrovnaná utkání i s předními týmy soutěže, smolně jsme je však prohrávali, tři z nich rozdílem jediné branky. Projevila se nezkušenost většiny mladých hráčů.“

Co se změnilo s novým trenérem Michalem Zímou?

„Po fotbalové stránce byly tréninky kvalitní jak za předchozího trenéra Hrušky, tak jsou i nyní. Michala znám už dlouho z Junioru Praha. Jiné je to teď hlavně v tom, že je tu několik nových hráčů. Myslím, že s jejich příchodem se i nálada zlepšila, necítím tady stres. V přípravě jsme sice dostávali hodně gólů, ale také jsme jich sami dost dávali.“

Na jaře to bude asi co zápas, to bitva o každý bod pro záchranu, že?

„Ideální by bylo udělat hned zkraje dva tři dobré výsledky, abychom byli víc v klidu. Ale je jasné, že hrajeme o záchranu.“

To s sebou přináší i psychický tlak. Dokáže mu tento tým čelit?

„Příchod nebo návrat Kamila Matuszného vnesl klid do našich řad. Přináší to i víc jistoty při hře dopředu. Na podzim to byly, při nepříznivém vývoji utkání, většinou jen nákopy a bezhlavé útoky, teď to bude jiné, konstruktivnější.“

Věříš tedy, že přivedeš juniorku k záchraně dříve než v posledním kole?

„Věřím. Hodně bude záležet i na počtu zranění, kádr totiž není moc široký. Vypadnou-li například tři hráči, nastane problém.“

Kolik bodů tedy ještě uhrajete?

„Myslím, že dvacet jarních bodů bychom udělat mohli, abychom se s předstihem zachránili.“

Tak ať se to podaří a hodně štěstí!

 

KÁDR JUNIORKY:

BRANKÁŘ

Michal Suchý 1986

 

OBRÁNCI

Jan Kořínek 1990

Martin Prachař 1986

Kamil Matuszny 1974

Jan Hanus 1986

 

ZÁLOŽNÍCI

Lukáš Mikula 1979 CPT.

Martin Žižkovský 1991

Jan Prošvic 1989

Radek Hanzlík 1986

Jiří Císař 1990

Jakub Hájek 1992

Tomáš Krysta 1990

 

ÚTOČNÍCI

Matěj Habětín 1990

Jan Veverka 1990

Daniel Mára 1992

Kenzhebek Tairov (Kaz.) 1989

Donatek Kimranov (Kaz.) 1992

 

Odešli: Dmitro Shutko, Aleš Shutko (oba Sparta Krč), Jakub Ondráček (Gordic Kačerov), David Buneš (přerušil kariéru), Matěj Rajnoch (dlouhodobě v zahraničí)

Přišli: Kamil Matuszny (obnovil hráčskou kariéru), Jan Hanus (Union Vršovice), Kenzhebek Tairov, Donatek Kimranov (oba z Kazachstánu)

PŘÍŠTÍ KOLO

Sobota 20.07.2019

  • 17:00 Prostějov - Muži"A"

Vyšehrad měl v tomto utkání od začátku územní převahu, do vedení ale šel až po půlhodině hry z penalty. Do té doby neproměnili naši hráči tři gólové šance. Ve 30., min. byl však faulován ve vápně domácích Stýblo a Molodci z penalty se nemýlil: 0:1! To byl také výsledek prvního poločasu.

Šest minut po změně stran se po autovém vhazování Zdobnického dostal k míči Stýblo a nezaváhal: 0:2! Trvalo jen pět minut a situace se „v bleděmodrém“ opakovala: znovu aut Zdobnického, znovu náběh Stýbla a přesná koncovka: 0:3!

V 64. min. kombinaci Zdobnického a Vu zdárně zakončil kapitán Coufal: 0:4! A v 76. min. z přihrávky Zdobnického dal pátý gól Vu: 0:5!

Tento stav byl na ukazateli skóre ještě deset minut před koncem, mladí šemíci pak ale polevili a dovolili domácím dva „slepené“ góly. Trutnov korigoval díky trefám dvou střídajících hráčů v 81. min. překonal Pospíšila Kulda a v 82. min. Borovski. Zápas tak skončil 2:5 a naše U 16 si připasala druhé vítězství venku v této sezoně – to první bylo koncem srpna v Ostré,

V sobotu 23. března naše U 16 přivítá na Vyšehradě „sedmnáctku“ Vlašimi a půjde o souboj 11. s 10. místem tabulky, které od sebe dělí jen tři body. Zápas má výkop čtvrt hodiny po poledni.

Trenér U 16 Zdeněk Jaroš: „Utkání v Trutnově jsme měli od začátku ve své moci. Až deset minut před koncem, kdy už jsme vedli 5:0, jsme polevili a dvakrát inkasovali.“

 

U 17: MFK Trutnov – Slavoj Vyšehrad B 2:5 (0:1)

Česká divize U 17 (skupina C), hráno v sobotu 16. března 2019. Branky: 81. Kulda, 82. Borovski – 51. a 56. Stýblo, 31. Molodci z pen., 64. Coufal, 76. Vu. Rozhodčí: Vít – Turek, Beránek. ŽK: Taláb, Pavelka – L. Toman, Coufal, Vu. Diváků: 40.

Trutnov U 17: Laštovka – Gnol, Ondráček (36. Borovski), Macela, Volman – Taláb (65. Kulda), Hetflejš (65. Valeš), Sapár, Klejna (30. Pavelka) – Rohrbacher, Červený (30. Bednář). Trenéři Tomáš Cerman, Aleš Starý a Petr Vlach.

Vyšehrad U 16: Pospíšil – Mareš, Molodci, L. Toman, Nováček (46. R. Mamudov) – Fait – Zdobnický, Stýblo, Coufal, Vodička – Vu. Trenér Zdeněk Jaroš.

 

Branky Vyšehradu U 16 v České divizi mladšího dorostu

13 – Stýblo

9 – Coufal

6 – Zdobnický

5 – Tran

3 – Vu

2 – Molodci

1 – Fait, Halasz, Jelínek, Lupan, R. Mamudov, Mlejnek, Přech, L. Toman, Zika

 

Asistence

12 – Zdobnický

7 – Jelínek

5 – Coufal

4 – Stýblo

3 – Tran

2 – Horák, Mareš, Vodička, Vu

1 – Halasz, R. Mamudov, Mlejnek, Zika

 

Foto: Zdeněk Jaroš

VÝSLEDKY

připravuje se...