Juniorka zakopla při jarním startu na drnovišti v Dubči

Juniorka Porážkou 0:2 v Dubči vkročila naše juniorka do odvetných bojů v I. A třídě. Ve zbývajícím tuctu jarních kol tak podle všeho čeká tým Vyšehradu B tvrdý boj o záchranu.

Sestava přitom vzbuzovala před zápasem docela optimismus. Vrátil se do ní gólman Suchý, obranu vyztužil exligista Matuszny a uprostřed zálohy se vedle kapitána Mikuly objevila mladá posila z A-týmu Houdek. Do mužstva se navíc trochu nečekaně vrátil útočník Rajnoch, jenž přiletěl z Austrálie a dva dny před zápasem stihl dokonce jeden trénink. Naopak chyběli z různých důvodů Hanus, Prošvic, Krysta, Mára, Kimranov a Tairov.

Domácí Čechie šla do vedení už po necelé čtvrthodině hry.  Našim zadákům se nepodařilo ani natřikrát odkopnout míč do bezpečí, získal jej domácí hráč Peterka a v podstatě neměl důvod, proč by tuhle nabídnutou možnost odmítl: 1:0.

Obavy našeho trenéra Michala Zímy z hrbolatého terénu se v plné míře potvrdily. Fotbal se hrál zejména ve středu pole, hra byla oboustranně rozháraná a ani nasazení nebylo takové, jak by si kouči obou soupeřů představovali.

Po změně stran hosté získali územní převahu a k vyrovnávací brance byl blízko Matuszny. Ne však po spolupráci celého týmu, resp. kombinační akci, ale po individuální akci. Prošel téměř přes celé hřiště a dostal se až před ukrajinského gólmana domácích Panaiota (před časem chytal za divizní Meteor), který za pomoci dubečského stopera střelu odvrátil. K dorážce se dostal Mikula, bohužel trefil jen jednoho z domácích zadáků.

Nedáš – dostaneš, uběhla sotva minuta od naší promarněné šance a prohrávali jsme už dvoubrankovým rozdílem: po dalším zaváhání naší defenzivy zvýšil Slavětínský. Takže místo stavu 1:1 to bylo 2:0.

O deset minut později, tedy v polovině druhého poločasu, se nám naskytla gólová šance číslo 2 a zase u toho byl Matuszny. Ve velmi nadějné pozici byl zhruba pět metrů před vápnem zastaven nedovoleně, leč faul nebyl nijak potrestán. Naopak některé naše brejky končily ve druhé půli ofsajdy, které bylo lze označit za přinejmenším sporné – přesnější je spíš vymyšlené. To ale nebyl hlavní důvod prohry v zápase, který jsme prohrát nemuseli a ani neměli.

Pět minut před koncem mohl přidat třetí gól Dubče Slavětínský, ale neproměnil.

Ve druhém jarním kole naše juniorka přivítá v sobotu 31. března od 16.30 hod. tým Slovanu Bohnice, jemuž má vracet podzimní vysokou porážku 0:4. První vzájemný zápas, který se hrál koncem srpna v Bohnicích, byl rozhodnut už ve 25. min., kdy vedli domácí 3:0.

Trenér Michal Zíma: „Jsem zklamán, protože jsem věřil, že alespoň bod v Dubči uhrajeme. Na strašně hrbolatém hřišti jsme však téměř nic nevymysleli, byla to spíš křeč. Podali jsme mdlý výkon, chybělo tomu srdce, nepomohla ani poločasová domluva v kabině. Domácí hráli vesnický fotbal a jejich nakopávaná na nás platila. Mohu pochválit jen Kamila Matuszného, byl naším jasně nejlepším hráčem. Výkonem se mu alespoň přiblížil levý bek Martin Žižkovský.“

Brankář Michal Suchý: „První půle byla z naší strany odevzdaná a prospaná. Ve druhé jsme měli dvě tutovky, ale neproměnili ani jednu z nich. Vrátil jsem se do brány po pauze zaviněné zraněním achilovky, bohužel doléčené to ještě nemám a při zápase jsem to také cítil.“

Čechie Dubeč – juniorka 2:0 (1:0)

Branky: 14. Peterka, 58. Slavětínský.

Rozhodčí: Flimmel – Vaněk, Hovorka. ŽK: 2:1.

Sestava juniorky: Suchý – Kořínek (75. Rajnoch), Matuszny, Prachař, Žižkovský – Veverka, Mikula, Houdek, Hanzlík – Habětín, Císař (50. Hájek). Trenér Michal Zíma.