INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

První jarní body juniorky, zdolala doma 2:0 Bohnice

Juniorka Takhle se hraje o záchranu! Nemusí být vše po celých 90 minut dokonalé, uměním je spíš vyzrát na soupeře schopností vytěžit z minima maximum. Naše juniorka týden po prohře v jarní premiéře I. A třídy v Dubči v pravou chvíli zabrala a doma porazila 2:0 Slovan Bohnice. Svěřenci trenéra Michala Zímy se navíc dotáhli na svého soupeře v tabulce, oba týmy mají po 15. kole shodně 17 bodů.

Stejně jako na dubečském trávníku nám i na domácí umělce chyběli Prošvic s Márou, k nim přibyl Hájek a na lavičce zůstal tentokrát Kořínek. Naopak poprvé se v základní sestavě objevili bek Hanus a halv Krysta, oba na levé straně sestavy.

V úvodní desetiminutovce měly víc ze hry Bohnice, vědomy si snadné výhry 4:0 v podzimním vzájemném utkání. Ve 20. min. však přišel pro hosty ze severní části metropole šok, a to hned dvojnásobný: červená karta pro obránce Pitra a k tomu penalta! Po centru od Habětína Bohuslav při střele nejprve promáchl, vzápětí to ale zkusil znovu z otočky a mnohem lépe, jeho druhé střela mířila do sítě. Nicméně nedoletěla tam, nebo balon zastavil rukou na čáře Pitr, a tak byl vyloučen a navíc se proti jeho mužstvu kopala penalta. Proměnil ji kapitán Mikula a vedli jsme 1:0!

Tuplovaným trestem zaskočené Bohnice nebyly sto zformovat se v oslabení k účinnému odporu, ale ani náš tým toho zrovna moc nevymyslel, a tak se hrál jalový fotbal převážně ve středu pole a bez šancí.

To se však změnilo těsně po obrátce, kdy se na levé straně uvolnil Krysta a poslal prudký centr po zemi před bránu, na který si naběhl Veverka a střelou k tyči přidal pojistku: 2:0! Zatímco Mikula se trefil v letošní sezoně poprvé, Veverka už pošesté a je nejlepším střelcem juniorky. Za tak příznivého stavu se nám hrálo lépe a přišly další dvě čisté šance, pohříchu však zůstaly promarněny.

Body zůstaly ležet na vyšehradské umělce, leč v poklidu dovést utkání do konce se bohužel nepodařilo. Oba autoři branek, stejně jako nahrávač Krysta, odstoupili ve druhém poločase předčasně a nedobrovolně ze hry. Mikula doplatil na zraněný kotník, Veverka si pochroumal po souboji koleno a nejhůř dopadl Krysta, jenž dostal od protihráče loktem do čelisti.

V rámci 16. kola se naše juniorka představí na hřišti Spartaku Kbely, jehož na podzim doma porazila 2:1. Hrát se bude v sobotu 7. dubna od 16.30 hod.

Trenér Michal Zíma: „První jarní body nám pomohou nejen v tabulce, jsou také psychickým povzbuzením do dalších zápasů. Stejně jako v jarní premiéře v Dubči byl i tentokrát naším nejlepším hráčem Kamila Matuszny. Oživení přinesl do naší hry dorostenec Bohuslav, navíc byl strůjcem rozhodujícího okamžiku zápasu. I když máme jasně vytčený cíl v podobě záchrany I. A třídy, stále si připomínám, že kluci v juniorce dělají fotbal pro zábavu a pro radost.“

Juniorka – Slovan Bohnice 2:0 (1:0)

Branky: 21. Mikula z pen., 47. Veverka.  

Rozhodčí: Špivák – Hruška, Šplíchal. ŽK: 1 (Habětín):2.

Sestava juniorky: Suchý – Žižkovský, Matuszny, Prachař, Hanus – Veverka (64. Eliáš), Mikula (53. Rajnoch), Hanzlík, Krysta (74. Císař) – Habětín, Bohuslav. Trenér Michal Zíma.

 

Střelci branek juniorky v I. A třídě:

6 – Veverka

5 – Kroh

4 – Rajnoch

3 – Klupsa, Lochman

2 – Habětín

1 – Mikula

 

Nahrávači na góly:

3 – Kroh, Lochman

2 – Machalický, Rajnoch, Vrána

1 – Bohuslav, Hanzlík, Klíma ml., Klupsa, Kordule, Krysta, Prošvic, Švehla, Veverka, Wulkan

PŘÍŠTÍ KOLO

Sobota 20.07.2019

  • 17:00 Prostějov - Muži"A"

Vyšehrad měl v tomto utkání od začátku územní převahu, do vedení ale šel až po půlhodině hry z penalty. Do té doby neproměnili naši hráči tři gólové šance. Ve 30., min. byl však faulován ve vápně domácích Stýblo a Molodci z penalty se nemýlil: 0:1! To byl také výsledek prvního poločasu.

Šest minut po změně stran se po autovém vhazování Zdobnického dostal k míči Stýblo a nezaváhal: 0:2! Trvalo jen pět minut a situace se „v bleděmodrém“ opakovala: znovu aut Zdobnického, znovu náběh Stýbla a přesná koncovka: 0:3!

V 64. min. kombinaci Zdobnického a Vu zdárně zakončil kapitán Coufal: 0:4! A v 76. min. z přihrávky Zdobnického dal pátý gól Vu: 0:5!

Tento stav byl na ukazateli skóre ještě deset minut před koncem, mladí šemíci pak ale polevili a dovolili domácím dva „slepené“ góly. Trutnov korigoval díky trefám dvou střídajících hráčů v 81. min. překonal Pospíšila Kulda a v 82. min. Borovski. Zápas tak skončil 2:5 a naše U 16 si připasala druhé vítězství venku v této sezoně – to první bylo koncem srpna v Ostré,

V sobotu 23. března naše U 16 přivítá na Vyšehradě „sedmnáctku“ Vlašimi a půjde o souboj 11. s 10. místem tabulky, které od sebe dělí jen tři body. Zápas má výkop čtvrt hodiny po poledni.

Trenér U 16 Zdeněk Jaroš: „Utkání v Trutnově jsme měli od začátku ve své moci. Až deset minut před koncem, kdy už jsme vedli 5:0, jsme polevili a dvakrát inkasovali.“

 

U 17: MFK Trutnov – Slavoj Vyšehrad B 2:5 (0:1)

Česká divize U 17 (skupina C), hráno v sobotu 16. března 2019. Branky: 81. Kulda, 82. Borovski – 51. a 56. Stýblo, 31. Molodci z pen., 64. Coufal, 76. Vu. Rozhodčí: Vít – Turek, Beránek. ŽK: Taláb, Pavelka – L. Toman, Coufal, Vu. Diváků: 40.

Trutnov U 17: Laštovka – Gnol, Ondráček (36. Borovski), Macela, Volman – Taláb (65. Kulda), Hetflejš (65. Valeš), Sapár, Klejna (30. Pavelka) – Rohrbacher, Červený (30. Bednář). Trenéři Tomáš Cerman, Aleš Starý a Petr Vlach.

Vyšehrad U 16: Pospíšil – Mareš, Molodci, L. Toman, Nováček (46. R. Mamudov) – Fait – Zdobnický, Stýblo, Coufal, Vodička – Vu. Trenér Zdeněk Jaroš.

 

Branky Vyšehradu U 16 v České divizi mladšího dorostu

13 – Stýblo

9 – Coufal

6 – Zdobnický

5 – Tran

3 – Vu

2 – Molodci

1 – Fait, Halasz, Jelínek, Lupan, R. Mamudov, Mlejnek, Přech, L. Toman, Zika

 

Asistence

12 – Zdobnický

7 – Jelínek

5 – Coufal

4 – Stýblo

3 – Tran

2 – Horák, Mareš, Vodička, Vu

1 – Halasz, R. Mamudov, Mlejnek, Zika

 

Foto: Zdeněk Jaroš

VÝSLEDKY

připravuje se...