Juniorka dobyla Kbely, duel rozhodl dorostenec Bohuslav

Juniorka Poprvé od loňského května, tedy po téměř ročním čekání, se podařilo naší juniorce vyhrát dvě mistrovská utkání v I. A třídě za sebou! Domácí vítězství s Bohnicemi potvrdila rezerva šemíků velikonoční výhrou 3:2 na půdě Spartaku Kbely. Tím také dosáhla dvacetibodové hranice, a posílila tak notně své šance na záchranu. Vždyť právě i Kbely patří k ohroženým celkům.

Trenér Michal Zíma se musel tentokrát obejít nejen bez zraněného Honzy Prošvice, ale i pracovně zaneprázdněného Martina Žižkovského. Na post stopera se vrátil kapitán Lukáš Mikula, do středu zálohy se stáhl Matěj Habětín a naopak na post podhrotového útočníka se vysunul Kamil Matuszny. Před ním byl už jen Tonda Bohuslav.

Úvodní čtvrthodina však rozhodně nevypadala podle našich představ. Podobně jako v Dubči to bylo zvykání si na kbelský trávník, který byl navíc mokrý, a tak to hráčům klouzalo. Navíc ve 12. min. po našich chybách jak uprostřed hřiště, tak i v obraně prošel domácí hráč Jan Leibl a poslal tým z Prahy 19 do vedení 1:0.

Dost agresivní styl hry domácích, v němž „vynikal“ zejména hráč Krátký, však naštěstí své uplatnění nenašel. Pouze většinou zbrzdil útočné snahy obou našich ofenzivních hráčů. Naopak ve 26. min. Hanzlík krásnou táhlou střelou zdálky k tyči vyrovnal na 1:1, brankář Cabák neměl nárok.

Pět minut po změně stran a rohovém kopu Krysta hlavou trefil břevno. To byla trochu smůla, vedoucí branky jsme se ale beztak dočkali. Po faulu na Hájka Matuszny zúročil své bohaté zkušenosti a střelou z trestného kopu do šibenice nám zajistil vedení 2:1!

Po vedoucí brance se ale naši borci příliš zatáhli a domácí Spartak toho záhy využil. Opět chyby v defenzivě a opět kbelský Jan Leibl, který tentokrát vyrovnal na 2:2. O čtyři minuty později nám však dokonale vyšel kontr a byl z toho vítězný gól. Kořínek trefil sice jen obránce před sebou, míč se ale odrazil k Bohuslavovi a ten střelou z malého vápna napnul síť: 2:3!

V závěrečné čtvrthodině přišel už jen jalový tlak ze strany domácích, jemuž jsme se bez větších komplikací ubránili. Své si vytrpěl gólman Suchý, jenž si přivodil už v prvním poločase zranění. Nebylo však, kdo by jej střídal… Po podzimním vítězství na hřišti Junioru Praha (odkud k nám přišl většina hráčů) jsme dosáhli druhé výhry venku, a to výhry více než důležité.

V nadcházejícím 17. kole čeká naši juniorku zápas nejvyšší možné obtížnosti. Změří totiž síly s Unionem Vršovice, neohroženým vládcem naší skupiny I. A třídy – ke všemu na jeho hřišti v Edenu (nachází se poblíž zimního stadionu Slavie). Hraje se v sobotu 14. dubna v 10.30 hod. dopoledne.

Trenér Michal Zíma: „Oproti jarní premiéře v Dubči kluci tentokrát opravdu chtěli, a to se také nakonec odrazilo na výsledku. Vyšly nám i jisté přesuny v rozestavení hráčů. Kromě Kamila Matuszného bych tentokrát vyzdvihl výkon dorostence Tondy Bohuslava, který dal nakonec vítězný gól. Absolutorium pak zaslouží Michal Suchý, který chytal od dvacáté minuty s výronem kotníku.“

Spartak Kbely – juniorka 2:3 (1:1)

Branky: 12. a 71. J. Leibl – 26. Hanzlík, 60. Matuszny, 75. Bohuslav.

Rozhodčí: Wimmer – Flimmel, K. Kučera. ŽK: Krátký, M. Leibl, Horní – Hájek.

Sestava juniorky: Suchý – Hájek, Mikula, Prachař, Hanus – Veverka (66. Rajnoch), Habětín, Hanzlík, Krysta (61. Kořínek) – Matuszny – Bohuslav (80. Císař). Trenér Michal Zíma.