INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Bleskové k.o. ve Vršovicích

Juniorka – Pouhých pět minut trvala utopická představa těch největších optimistů, že by snad juniorka Vyšehradu uspěla na stadionu Unionu Vršovice, tedy absolutního suveréna naší skupiny I. A třídy. Už tak brzy totiž svítil na ukazateli skóre stav 2:0 pro domácí, kteří pak v nastaveném čase přidali ještě jeden gól a vyhráli 3:0. Na druhou stranu se v Edenu zrodil o chloupek lepší výsledek než na podzim, v září jsme totiž doma podlehli Unionu 0:4.
Před utkáním na hřišti favorita favoritů nastala u nás kritická situace mezi brankáři. Jediný gólman juniorky Michal Suchý se totiž opakovaně zranil v předchozím zápase ve Kbelích a Martin Blažek coby dvojka divizního áčka si pro změnu obnovil na tréninku své poranění ramene. „Kamil Matuszny na poslední chvíli zaregistroval Otu Švábenického, dorostence, jemuž bylo teprve nedávno osmnáct let a na podzim hostoval v Junioru Praha. Nebýt toho, musel by jít ve Vršovicích do brány někdo z pole," přiznal trenér naší juniorky Michal Zíma. Kromě toho dál postrádal Honzu Prošvice a aktuálně i Jirku Císaře. Nejen to, dorostenec Tonda Bohuslav se vrátil do svého týmu U19, a tak byli z celkově osmi lidí, přítomných na lavičce juniorky, jen dva hráči použitelní ku střídání.
Bezbrankový stav vydržel jen 70 vteřin. Naši zadáci poskytli na úrovni velkého vápna příliš mnoho prostoru i času domácímu dorostenci Voštovi, ten tedy po zemi vypálil a úspěšně. Jeho střelu, která zapadla přesně k tyči, by pustili i mnohem renomovanější a zkušenější brankáři než mladý Ota Švábenický. Vošta se trefil na jaře v I. A třídě už popáté!
O dvě minuty později jsme mohli vyrovnat, nabíhající Veverka byl ve vápně nešetrně poslán k zemi, penalta se však nepískala. Naopak v 6. min. už vedli domácí 2:0, když domácí záložník Kučera poslal balon obloučkem z ostrého úhlu směrem na naši bránu a balon ke všeobecnému překvapení skončil v síti.
Tak mizerný vstup do utkání jsme nepředpokládali ani na hřišti suveréna tabulky, nicméně ještě bylo dost času leccos napravit. Ještě v úvodní čtvrthodině měli šance skórovat Krysta a Veverka, jenž po centru Matuszného trefil hlavičkou jednoho z domácích zadáků. Na druhé straně ve 32. min. domácí bek Tomaides zdálky trefil tyč.
Velká šance pro Vyšehrad přišla sedm minut před poločasem, kdy Veverka přeloboval brankáře Neuwirtha, kapitán domácích Jan Šimr však stihl balon těsně před čarou odhlavičkovat do bezpečí. Naopak ještě ve 45. min. zmařil stoprocentní šanci vršovický Kejha, když z metru trefil balonem Švábenického. Ostřelování branky Vyšehradu na konci první půle už změnu skóre nepřineslo.
Po změně stran tempo hry opadlo, šance Slavoje přišla až osm minut před koncem. Po faulu na Kořínka ale Matuszny z trestného kopu minul branku domácích. V nastaveném čase jsme inkasovali ještě třetí branku, po rohu Nováka se trefil hlavou Kejha: 3:0.

„Rozhodla úvodní pětiminutovka, kdy jsme dali dva góly a bylo po zápase. S dalším průběhem utkání jsem ale nebyl spokojen, protože to byla z naší strany nakopávaná. Až v závěru jsme to potvrdili ještě třetím gólem po standardce. Ale daří se nám, protože žádného ze soupeřů v této soutěži nepodceňujeme, a tak směřujeme k našemu jasnému cíli v podobě návratu do pražského přeboru,“ sdělil po zápase kouč domácího Unionu Vršovice Vladimír Šimr.
„Antifotbal z obou stran, utkání se mi zkrátka nelíbilo. Nerad do Vršovic jezdím, teď jsme tu navíc dostali brzy dva góly. Před tím prvním byli tři naši hráči na balonu a měli ho odehrát do klidu, což ani jeden z nich neudělal a inkasovali jsme. Při druhém Mikula nedostoupil domácího hráče, ten náhodně bouchnul do míče, a zapadlo to do šibenice. Potom za stavu 2:0 byl už první poločas vyrovnaný a my jsme neproměnili několik příležitostí, na šance to bylo tak 5:5. Ve druhé půli to už bylo oboustranně hodně špatné. Chtělo by to doplnit tak o tři hráče, přičemž nám chybí hlavně dravý útočník,“ řekl trenér naší juniorky Michal Zíma.

V nadcházejícím 18. kole jeho svěřenci přivítají doma druhou Admiru B, a sice v neděli 22. dubna od 17.00 hod. V podzimním vzájemném duelu vyhrála Admira B na své umělce 2:1. „Co se týče brankáře Michala Suchého, má špatné oba kotníky. Měl by být tři týdny mimo hru, on je ale takový srdcař, že se možná sám za dva týdny přihlásí, že už chce hrát."

Union Vršovice – juniorka 3:0 (2:0)

Branky: 2. Vošta, 6. Kučera, 90. (+1) Kejha.

Rozhodčí: Čermák – Kříž, Šároka.

Diváci: 40.

Union Vršovice: Neuwirth – Tomaides, Protivínský, J. Šimr, Špaček – Janota, Pavlíček (61. Holzknecht), Kučera, Novák – Vošta, Kejha. Trenér Vladimír Šimr

Vyšehrad juniorka: Švábenický – Žižkovský, Mikula, Prachař, Hanus – Hanzlík – Veverka (88. Hájek), Matuszny, Habětín, Krysta (67. Kořínek) – Rajnoch. Trenér Michal Zíma.

Střelci branek juniorky v I. A třídě:
6 – Veverka
5 – Kroh
4 – Rajnoch
3 – Klupsa, Lochman
2 – Habětín
1 – Bohuslav, Hanzlík, Matuszny, Mikula

Nahrávači na góly:

3 – Kroh, Lochman
2 – Machalický, Rajnoch, Vrána
1 – Bohuslav, Hájek, Hanzlík, Klíma ml., Klupsa, Kordule, Krysta, Prošvic, Švehla, Veverka, Wulkan

PŘÍŠTÍ KOLO

Sobota 20.07.2019

  • 17:00 Prostějov - Muži"A"

Vyšehrad měl v tomto utkání od začátku územní převahu, do vedení ale šel až po půlhodině hry z penalty. Do té doby neproměnili naši hráči tři gólové šance. Ve 30., min. byl však faulován ve vápně domácích Stýblo a Molodci z penalty se nemýlil: 0:1! To byl také výsledek prvního poločasu.

Šest minut po změně stran se po autovém vhazování Zdobnického dostal k míči Stýblo a nezaváhal: 0:2! Trvalo jen pět minut a situace se „v bleděmodrém“ opakovala: znovu aut Zdobnického, znovu náběh Stýbla a přesná koncovka: 0:3!

V 64. min. kombinaci Zdobnického a Vu zdárně zakončil kapitán Coufal: 0:4! A v 76. min. z přihrávky Zdobnického dal pátý gól Vu: 0:5!

Tento stav byl na ukazateli skóre ještě deset minut před koncem, mladí šemíci pak ale polevili a dovolili domácím dva „slepené“ góly. Trutnov korigoval díky trefám dvou střídajících hráčů v 81. min. překonal Pospíšila Kulda a v 82. min. Borovski. Zápas tak skončil 2:5 a naše U 16 si připasala druhé vítězství venku v této sezoně – to první bylo koncem srpna v Ostré,

V sobotu 23. března naše U 16 přivítá na Vyšehradě „sedmnáctku“ Vlašimi a půjde o souboj 11. s 10. místem tabulky, které od sebe dělí jen tři body. Zápas má výkop čtvrt hodiny po poledni.

Trenér U 16 Zdeněk Jaroš: „Utkání v Trutnově jsme měli od začátku ve své moci. Až deset minut před koncem, kdy už jsme vedli 5:0, jsme polevili a dvakrát inkasovali.“

 

U 17: MFK Trutnov – Slavoj Vyšehrad B 2:5 (0:1)

Česká divize U 17 (skupina C), hráno v sobotu 16. března 2019. Branky: 81. Kulda, 82. Borovski – 51. a 56. Stýblo, 31. Molodci z pen., 64. Coufal, 76. Vu. Rozhodčí: Vít – Turek, Beránek. ŽK: Taláb, Pavelka – L. Toman, Coufal, Vu. Diváků: 40.

Trutnov U 17: Laštovka – Gnol, Ondráček (36. Borovski), Macela, Volman – Taláb (65. Kulda), Hetflejš (65. Valeš), Sapár, Klejna (30. Pavelka) – Rohrbacher, Červený (30. Bednář). Trenéři Tomáš Cerman, Aleš Starý a Petr Vlach.

Vyšehrad U 16: Pospíšil – Mareš, Molodci, L. Toman, Nováček (46. R. Mamudov) – Fait – Zdobnický, Stýblo, Coufal, Vodička – Vu. Trenér Zdeněk Jaroš.

 

Branky Vyšehradu U 16 v České divizi mladšího dorostu

13 – Stýblo

9 – Coufal

6 – Zdobnický

5 – Tran

3 – Vu

2 – Molodci

1 – Fait, Halasz, Jelínek, Lupan, R. Mamudov, Mlejnek, Přech, L. Toman, Zika

 

Asistence

12 – Zdobnický

7 – Jelínek

5 – Coufal

4 – Stýblo

3 – Tran

2 – Horák, Mareš, Vodička, Vu

1 – Halasz, R. Mamudov, Mlejnek, Zika

 

Foto: Zdeněk Jaroš

VÝSLEDKY

připravuje se...