INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Juniorka s posilami z A-týmu vyhrála v Hostivaři a má klid

Juniorka Cenné vítězství 2:0 v Hostivaři, stvrzující vytoužený klid do zbývající části sezony, vybojovala naše juniorka. Soupeře, s nímž doma na podzim remizovala v divokém zápase 4:4, tentokrát v jeho prostředí jasně přehrála. Oba góly padly v rozmezí pěti minut ještě v první půli, kdy domácího gólmana Chrpu překonali Rajnoch s Babaštou.

Skóre mohlo být přitom daleko vyšší ve prospěch Vyšehradu B, tříbodový zisk ale i tak zaručuje bezpečný odstup od týmů na 10. až 13. místě I. A třídy a navíc umožňuje poprat se ještě o umístění v první polovině tabulky.

„Byl bych rád, abychom tak pět kol před koncem sezony měli klid,“ prohlásil před startem jarní části lodivod naší juniorky Michal Zíma. Tohle přání se tedy trenérovi, ale zdaleka nejen jemu, splnilo…

Oproti předchozímu zápasu s Dolními Počernicemi mu chyběli tři dorostenci (resp. posily z U 19) a Švehla, jenž nastoupil dopoledne v divizním zápase za áčko. Bylo však potřeba znovu nahradit absentující hráče: dlouhodobě zraněn je totiž Prošvic, jenž na jaře dosud nehrál, Kořínek laboruje se zády, Císař s kotníkem a Hájek měl čerstvě za sebou maturitu. Úspěšně, takže nelze než pogratulovat. Místo Švehly tentokrát přišly jiné tři posily z A-týmu, a sice brankář Blažek, záložník Čižikov a útočník Babašta. Všichni měli výrazný podíl na vítězství.

První gólovka našeho týmu přišla už v 9 minutě, Babašta odcentroval před bránu domácích, ale Rajnoch střelou z vápna minul. Vzápětí zahrozili domácí, v jejichž sestavě figuruje mj. bývalý hráč Horních Měcholup Hadziosmanovič, naštěstí bez úspěchu. Ve 24. min. se dvakrát pokoušel o zakončení Krysta, jeho střelecké pokusy však byly zblokovány na roh.

Ve 33. min. už přišla první změna skóre, Krysta zleva odcentroval a Rajnoch z malého vápna nasměroval balon po zemi k zadní tyči: 0:1! Pět minut nato vybojoval míč Habětín, posunul jej na Čižikova a ten vybídl Babaštu k další změně skóre. Slovenský forvard si v běhu obhodil obránce a podél gólmana zavěsil: 0:2!

V 56. min. minul prázdnou hostivařskou bránu Krysta, pět minut nato zopakoval něco podobného i Rajnoch a vzápětí hlavičkoval rybičkou Habětín, obránce domácích však na čáře stihl ještě odvrátit. Do jasné šance se dostal také střídající Mikula i další hráči, ale stav se už nezměnil.

V nadcházejícím 22. kole čeká naši juniorku prestižní souboj s Juniorem Praha, odkud loni v létě přišla do Slavoje většina hráčů. Hraje se v neděli 20. května od 17.00 hod. na Vyšehradě.

„V Hostivaři šlo o jednoznačnou záležitost v náš prospěch. Měli jsme během zápasu snad deset gólovek, bohužel se ujaly jen dvě. Domácí nasadili do hry lehké míče a zahrozili párkrát jen po dlouhých autech, jinak ne. Máme sedmadvacet bodů, to by nám už mělo k záchraně stačit. Dá se tedy říct, mise je splněna a máme klid,“ uvedl po zápase kouč naší juniorky Michal Zíma.

 

SK Hostivař – Vyšehrad juniorka 0:2 (0:2)

Branky: 33. Rajnoch, 38. Babašta.

Rozhodčí: Šťástka – Hruška, Budař. ŽK: Pečenka – Babašta, Mikula.

Sestava juniorky: Blažek – Žižkovský, Matuszny, Prachař, Hanus – Veverka, Habětín, Čižikov, Krysta (66. Mikula) – Rajnoch (70. Hanzlík), Babašta. Trenér Michal Zíma.

 

Střelci branek juniorky v I. A třídě:

6 – Veverka

5 – Kroh, Rajnoch

3 – Klupsa, Lochman, Mikula

2 – Habětín, Hanzlík

1 – Babašta, Bohuslav, Ivančo, Matuszny

 

Nahrávači na góly:

3 – Kroh, Lochman

2 – Krysta, Machalický, Rajnoch, Veverka, Vrána

1 – Bohuslav, Čižikov, Habětín, Hájek, Hanzlík, Klíma ml., Klupsa, Kordule, Matuszny, Prošvic, Švehla, Wulkan

PŘÍŠTÍ KOLO

Sobota 20.07.2019

  • 17:00 Prostějov - Muži"A"

Vyšehrad měl v tomto utkání od začátku územní převahu, do vedení ale šel až po půlhodině hry z penalty. Do té doby neproměnili naši hráči tři gólové šance. Ve 30., min. byl však faulován ve vápně domácích Stýblo a Molodci z penalty se nemýlil: 0:1! To byl také výsledek prvního poločasu.

Šest minut po změně stran se po autovém vhazování Zdobnického dostal k míči Stýblo a nezaváhal: 0:2! Trvalo jen pět minut a situace se „v bleděmodrém“ opakovala: znovu aut Zdobnického, znovu náběh Stýbla a přesná koncovka: 0:3!

V 64. min. kombinaci Zdobnického a Vu zdárně zakončil kapitán Coufal: 0:4! A v 76. min. z přihrávky Zdobnického dal pátý gól Vu: 0:5!

Tento stav byl na ukazateli skóre ještě deset minut před koncem, mladí šemíci pak ale polevili a dovolili domácím dva „slepené“ góly. Trutnov korigoval díky trefám dvou střídajících hráčů v 81. min. překonal Pospíšila Kulda a v 82. min. Borovski. Zápas tak skončil 2:5 a naše U 16 si připasala druhé vítězství venku v této sezoně – to první bylo koncem srpna v Ostré,

V sobotu 23. března naše U 16 přivítá na Vyšehradě „sedmnáctku“ Vlašimi a půjde o souboj 11. s 10. místem tabulky, které od sebe dělí jen tři body. Zápas má výkop čtvrt hodiny po poledni.

Trenér U 16 Zdeněk Jaroš: „Utkání v Trutnově jsme měli od začátku ve své moci. Až deset minut před koncem, kdy už jsme vedli 5:0, jsme polevili a dvakrát inkasovali.“

 

U 17: MFK Trutnov – Slavoj Vyšehrad B 2:5 (0:1)

Česká divize U 17 (skupina C), hráno v sobotu 16. března 2019. Branky: 81. Kulda, 82. Borovski – 51. a 56. Stýblo, 31. Molodci z pen., 64. Coufal, 76. Vu. Rozhodčí: Vít – Turek, Beránek. ŽK: Taláb, Pavelka – L. Toman, Coufal, Vu. Diváků: 40.

Trutnov U 17: Laštovka – Gnol, Ondráček (36. Borovski), Macela, Volman – Taláb (65. Kulda), Hetflejš (65. Valeš), Sapár, Klejna (30. Pavelka) – Rohrbacher, Červený (30. Bednář). Trenéři Tomáš Cerman, Aleš Starý a Petr Vlach.

Vyšehrad U 16: Pospíšil – Mareš, Molodci, L. Toman, Nováček (46. R. Mamudov) – Fait – Zdobnický, Stýblo, Coufal, Vodička – Vu. Trenér Zdeněk Jaroš.

 

Branky Vyšehradu U 16 v České divizi mladšího dorostu

13 – Stýblo

9 – Coufal

6 – Zdobnický

5 – Tran

3 – Vu

2 – Molodci

1 – Fait, Halasz, Jelínek, Lupan, R. Mamudov, Mlejnek, Přech, L. Toman, Zika

 

Asistence

12 – Zdobnický

7 – Jelínek

5 – Coufal

4 – Stýblo

3 – Tran

2 – Horák, Mareš, Vodička, Vu

1 – Halasz, R. Mamudov, Mlejnek, Zika

 

Foto: Zdeněk Jaroš

VÝSLEDKY

připravuje se...