Juniorka remizovala 1:1 pod reflektory ve Štěrboholích

Juniorka Čtyřmi zápasy za sebou bez porážky se může pochlubit naše juniorka. V páteční večerní předehrávce 23. kola I. A třídy remizovala 1:1na hřišti Viktorie Štěrboholy, v jejímž dresu se objevil nám dobře známý forvard Bošanský. Vedoucí gól Vyšehradu B dal osm minut po změně stran Matuszny z trestného kopu, zanedlouho však vyrovnal po rohu domácí Františák. Utkání se dohrávalo za umělého osvětlení.

V sestavě trenéra Michal Zímy, kromě dlouhodobě absentujícících Prošvice a Hájka, chyběl nemocný Rajnoch, zatímco nedoléčený Habětín usedl na lavici náhradníků. Poprvé na jaře se objevil na soupisce Klíma mladší.

V základu figurovali tentokrát tři dorostenci Duda, Bohuslav a Vejvoda, přičemž poslední z nich odehrál čtvrtý zápas během sedmi dnů! Nejen to, odehrál je celé. Tentokrát ovšem už od desáté minuty se žlutou kartou.

V 18. min. přišla první vážná situace, kapitán Mikula křížnou střelou z trestného kopu trefil břevno domácí branky! Devět minut před pauzou měl na kopačce vedoucí gól Bohuslav, jeho pohotovou střelu však gólman Gregora zneškodnil.

Čtyři minuty po změně stran se znovu individuálně prosadil Bohuslav, přešel zleva přes Františáka, v čisté gólové šanci ale vysoko pčehodil domácí bránu. Domácí kontrovali v 52. min. zmařenou šancí Vyskočila, někdejšího hráče Bohemians 1905. Z protiútoku do dostal s míčem zleva před vápno soupeře Mikula, byl faulován a s exekucí trestného kopu si nejzkušenější hráč na hřišti Matuszny poradil dokonale. Střelou přes zeď k tyči otevřel skóre: 0:1!

Zatímco útočné standardky zvládala juniorka na jedničku, při těch obranných vinou nedůrazu mnohdy selhávala. Štěrboholy kopaly spoustu rohů a téměř každý z nich zaváněl gólovou situací. Projevilo se to přesně ve chvíli, kdy se naplnila hodina hry. Františák si naběhl na centr z rohu a pohodlně zblízka hlavou vyrovnal na 1:1. Nikdo jej v tu chvíli neatakoval.

Ve zbývající půlhodině se ještě několikrát podobná situace s rohy domácích opakovala, Vyskočil, znovu Františák, Bošanský ani Mareš ale nebyli sto překonat gólmana Suchého. Ten se opravdu vyznamenal zejména čtvrt hodiny před koncem, kdy reflexivně vyrazil střelu Vyskočila z bezprostřední blízkosti. Ten se dostal do své gólové šance číslo 2 ještě deset minut před koncem, minisouboj se suchým ale znovu prohrál.

Nečekané rozuzlení zápasu měl na kopačce střídající Klíma mladší, jenž nastoupil na jaře poprvé. V 85. min. jeho střela po rohu lízla břevno! Minutu před koncem sice dostal balon do sítě domácí Vyskočil, avšak z ofsajdové pozice, a tak se body dělily.

Vyšehrad B sehraje v I. A třídě ještě tři mistrovská utkání. V neděli 3. června od 17.00 hod. s Ďáblicemi, to bude naposledy doma. Potom zbudou už jen dva zápasy venku, a to v sobotu 9. června v Kyjích a přesně o týden později v Dolních Chabrech, opět s výkopem v pět hodin odpoledne.

Trenér juniorky Michal Zíma: „Remíza je pro nás ziskem, deset minut před koncem měl loženku domácí hráč Vyskočil. Pokud by to dal, už bychom se asi nezvedli. Zase jsme to uhráli hlavně proto, že jsme měli v sestavě kluky z dorostu. Jinak patřili k nejlepším Michal Suchý a Kamil Matuszny. Problém nám dělala tráva a krátké hřiště, takže jsme nemohli využít rychlosti Tondy Bohuslava.

Viktoria Štěrboholy – Vyšehrad juniorka 1:1 (0:0)

Branky: 60. Františák – 53. Matuszny.

Rozhodčí: Les – Hurych, Šaróka. ŽK: Františák, Kolísek – Vejvoda, Veverka.

Diváci: 35.

Štěrboholy: Gregora – Pavelka (62. Marino), Procházka, Melničuk, Růžička – Františák, Kolísek, Mareš, Kotšmíd – Bošanský, Vyskočil. Trenér František Černý.

Vyšehrad juniorka: Suchý – Duda (73. Habětín), Matuszny, Prachař, Hanus – Žižkovský, Hanzlík (82. Klíma ml.), Vejvoda, Mikula – Bohuslav, Krysta (58. Veverka). Trenér Michal Zíma.