Neporazitelnost juniorky trvala šest týdnů, ukončily ji Ďáblice

Juniorka – Poslední mistrovský zápas sezony na domácím hřišti už má naše juniorka za sebou. A nijak úspěšně, doma totiž podlehla Ďáblicím 2:3. Uzavřela se tak série pěti zápasů bez porážky.

Další dva konkurenti ze středu tabulky PSK Union a Dubeč však rovněž prohráli, a tak se Vyšehrad "B" navzdory porážce udržel v první polovině soutěže. Svěřencům trenéra Michala Zímy zbývají ještě dva zápasy venku, konkrétně v Kyjích a v Dolních Chabrech.

Juniorka nastoupila posílena o tři dorostence (Vejvoda, Vrána, Bohuslav), jenomže se naneštěstí zhlédla ve scénáři zápasu A-týmu ve Vilémově, který se hrál o den dříve. Také tam šemíci vedli v poločase, také tam nakonec prohráli 2:3. Oba naše týmy mužů navíc figurují shodně na 7. místě ve svých soutěžích, tedy áčko v divizi B a juniorka v I. A třídě. Podstatný rozdíl byl však v tom, že zatímco A-tým ve Vilémově snižoval výši prohry až nastaveném čase, rezerva padla právě vinou inkasovaného gólu v prodloužení. To už hrála jen v deseti…

Ďáblice nastřílely v předchozích dvou zápasech dohromady 14 branek, po sedmi soupeřům z Dubče a Bohnic. A prach jim nezvlhl ani na Vyšehradě. Už v 5. min. zkušený Bartolšic (hrával dříve ČFL za FC Střížkov a Bohemians Praha) po centru zprava trefil pohotově na zadní tyč a nedal Suchému šanci zareagovat: 0:1.

Tři minuty nato ale po rohu Hanzlíka pravý bek Žižkovský krásně trefil přesně do šibenice a svým prvním gólem v sezoně vyrovnal na 1:1! Těsně před poločasem zahrával roh pro změnu Vrána a Žižkovský podruhé překonal brankáře hostí, tentokrát hlavou: 2:1!

Deset minut po změně stran mohl už téměř rozhodnout zápas v náš prospěch nejlepší střelec juniorky Veverka, svoji velkou šanci však bohužel zahodil a neuspěl ani Bohuslav, jehož poté nahradil Rajnoch. Ďáblice tyto pro ně těžké chvíle přežily a přestože dvakrát nastřelily tyč, štěstí se nakonec přece jen přiklonilo na jejich stranu. Čtvrt hodiny před koncem Zemánek vyrovnal a v nastaveném čase rozhodl zápas svým druhým gólem Bartolšic a stanovil výsledek na 2:3.

Rezerva Vyšehradu sehrála tentokrát nešťastný zápas, za stavu 2:2 zhruba deset minut před koncem neodpískal sudí jasnou penaltu po faulu na střídajícího Rajnocha. Když šel bývalý prvoligový hráč Matuszny protestovat, utrousil u toho jadrnou poznámku a viděl červenou kartu. Nemluvě o tom, že si ještě oba kapitáni navzájem nafackovali…

Vyšehrad B sehraje v I. A třídě ještě dva zápasy, v sobotu 9. června od 17.00 hod. v Kyjích a přesně o týden později v Dolních Chabrech, opět s výkopem v pět hodin odpoledne.

Trenér juniorky Michal Zíma: „Utkání slušné kvality, nechybělo nasazení, osobní souboje, tvrdá hra, bohužel i záludná, pokud jde o kapitána hostí, zůstala však nepotrestána. Brzy jsme po chybách Žižkovského,následně Prachaře a Suchého, prohrávali.Cením si, že jsme dokázali záhy srovnat a jít do vedení. Střelec obou branek byl Žižkovský. Druhá půle se na rozdíl od první víc povedla soupeři.To i značnou zásluhou velmi nepřesného rozhodčího. Nechápu, jak taková postava může pískat. Takový nikdo zahodí práci mužstva a ještě svým rozhodováním a řečmi vyprovokuje nejzkušenějšího hráče. Je to hanba. Vůbec mě nezajímá slabá známka delegáta. Ten člověk měl dostat na holou a doživotní zákaz vstupu na fotbalová hřiště. Za takové výkony by se měl hned po utkání všem hráčům veřejně omluvit. Nicméně třetí branku jsme dostali v poslední minutě po našich třech obrovských hrubkách. Za prvé náš špatně rozehraný roh, následoval soupeřův rychlý přechod do útoku. Ten jsme ještě zastavili, bohužel špatně. Míč zahraný do autu se místo na nádvoří Jedličkova ústavu ocitl ihned v rukou hostující hráče, který ho okamžitě poslal do hry. Následovalo přenesení hry do našeho obraného vápna, kde číhal nikým nepokrytý útočník soupeře a ten nůžkami prostřelil Sucháče. Rozhodčí zápas ukončil v podstatě s rozehrávkou. Za zmínku ještě stojí komentář zápasu hostujícího trenéra. Jeho tvrzení, že měli vyhrát 4:2, postrádalo pokoru a nadhled. Stejně tak totiž mohlo utkání skončit 4:2 nebo 5:2 a nebo třeba 10:0 pro nás. Výsledek byl prostě 3:2 ve prospěch soupeře, a to je fakt. Ďáblicím gratuluji a rozhodčí v mých očích opět potvrdil katastrofální kvalitu v jejich řadách. Někteří ti chlapci snad ani nikdy fotbal nehráli.“

Matěj Vrána: „Do zápasu jsme nevstoupili dobře, brzy jsme inkasovali gól na 0:1 a Ďáblice držely hodně balon pod kontrolou. Hrozili jsme z rychlých brejků a ze standardky jsme srovnali na 1:1. V závěru poločasu jsme otočili stav na 2:1 opět ze standardky. Druhý poločas jsme byli horší a dostali jsme z menšího tlaku soupeře gól. Bohužel po pár chybách v závěru zápasu jsme inkasovali na 2:3. Měli jsme tenhle zápas dotáhnout do úplného konce, lépe bránit a proměnit pár brejků. Bohužel se to nepovedlo.“

Matěj Rajnoch: „Po nemoci jsem nastoupil do druhého poločasu, ve kterém hráči soupeře přebírali otěže hry, takže to nebylo nic jednoduchého. Po vyrovnání jsem se dostal k balonu na hranici vápna, přehodil stopera a ten mi do běhu vložil nohu – jasná penalta, ale rozhodčí nepískl. Nechápu. Kamil dostal za protesty červenou a závěr jsme nezvládli a dostali gól na 2:3. Škoda.“

Vyšehrad juniorka – SK Ďáblice 2:3 (2:1)

Branky: 8. a 43. Žižkovský – 5. a 90. (+1) Bartolšic, 75. Zemánek.

Rozhodčí: Vojnovič – Suchý, Stěhule. ŽK: Rajnoch – Pithart, Šedo, Máj, Bartolšic, Slavík. ČK: 80. Matuszny (Vyšehrad B).

Vyšehrad juniorka: Suchý – Žižkovský, Prachař, Matuszny, Hanus (46. Klíma ml.) – Hanzlík, Mikula, Vejvoda, Vrána – Bohuslav (55. Rajnoch), Veverka (75. Krysta). Trenér Michal Zíma.