Juniorka podlehla v Kyjích 1:5, utržila nejvyšší prohru v sezoně

Juniorka Nepříjemné vzpomínky bude mít naše juniorka na předposlední zápas v letošním ročníku I. A třídy. V Kyjích sice vedla 1:0 díky exkluzivní trefě Honzy Blaha, vzápětí však sama hned dostala dva góly a po změně stran ještě další tři navrch, takže z utkání nakonec rezultoval debakl 1:5. Pět inkasovaných branek je nejvíc v této sezoně, kromě toho za stavu 3:1 pro domácí viděl červenou kartu Tonda Bohuslav. O agresivitě a hulvátství domácích pořadatelů a diváků ani nemluvě.

Zlověstným signálem byly už před zápasem absence gólmana Suchého a nejzkušenějšího hráče týmu Matuszného, jenž pykal za vyloučení v předchozím utkání s Ďáblicemi. V sestavě se naopak znovu objevili Mikula s Habětínem a útočnou dvojici utvořili dorostenci Blaho s Bohuslavem. Další posilou z týmu U 19, který již v úterý ukončil sezonu, byl na postu levého halva Vrána. Bek juniorky Žižkovský, autor dvou branek proti Ďáblicím, musel podobně jako koncem dubna při utkání na strašnickém hřišti PSK Union do brány. Pro srovnání: na podzim i na jaře nastoupili v obou zápasech proti Kyjím jen čtyři hráči, a sice Mikula, Habětín, Hanzlík a střídající Veverka.

Na kyjském trávníku, kde se před sedmi roky kopal pražský přebor, byla vidět vyrovnaná hra, na sklonku úvodní půlhodinky však padly během pouhých tří minut tři góly. Jako první se radovali naši borci, z centru Hanzlíka napálil balon parádně přímo z voleje ke vzdálenější tyči Blaho: 0:1!

V předchozích třech vzájemných zápasech Vyšehrad B ani jednou neprohrál, loni v dubnu dokonce zvítězil v Kyjích 1:0. Představa, že by se snad podařilo tenhle výsledek po roce zopakovat, měla ovšem jepičí život. Radost z nádherné Blahovy trefy do černého totiž trvala pohříchu jen několik málo vteřin. Hned po rozehrání ze středového kruhu prošel našimi nekoncentrovanými řadami domácí hráč Marsin a srovnal na 1:1. Za další tři minuty se situace opakovala, Adam Mičinec (syn Tibora Mičince, bývalého reprezentanta a útočníka Bohemky, s níž získal v roce 1983 mistrovský titul) si vydláždil na polovině Vyšehradu pohodlnou a rovnou cestu směrem k bráně a bez potíží překonal bezmocného Žižkovského: 2:1.

Přesně po hodině hry Mičinec přidal svoji druhou branku: 3:1. A ze hřiště museli kvůli zranění rychle za sebou Hanzlík s Habětínem. Série nepříznivých momentů v rozličné podobě pokračovala dál, neboť čtvrt hodiny před koncem byl po konfliktu s kyjským kapitánem vyloučen Bohuslav a v oslabení se toho už nedalo moc dělat. Naopak v závěrečné pětiminutovce přišly další dva údery ze strany domácích, kdy Bobek a Řehoř dvěma slepenými góly vytáhli skóre až na konečných 5:1.

Svěřenci trenéra Michala Zímy vinou vysoké porážky vypadli z první poloviny tabulky, jsou nyní osmí. Zbývá jim poslední mistrovský zápas na hřišti v Dolních Chabrech, kde domácí Vízek a spol. přivítají naši juniorku v sobotu 16. června od 17.00 hod. Ve hře bude konečné umístění v pásmu od 7. do 10. příčky. Připomeňme, že v loňském ročníku skončil Vyšehrad B devátý právě před Kyjemi.

Trenér juniorky Michal Zíma: „Do zápasu jsme šli v silně kombinované sestavě a začátek, korunovaný krásným gólem Blaha, vyzněl jasně pro nás. Ihned však přišla ztráta koncentrace a okamžité vyrovnání. Obraz hry se začal obracet po zranění Hanzlíka. Druhý a třetí gól padly do naší sítě po obrovských chybách. A ve chvíli, kdy byli zraněni oba naši střední záložníci, se systém hry rozpadl. Kapitán domácích záhy zjistil, že na Bohuslava nemá, a tak použil provokace, které mu dokonale vyšly. Tonda mu krásně sedl na lep a byl vyloučen. Rozhodčí pískal basketbalově a zápas skončil z našeho pohledu ostudou. Doufá, že si napravíme dojem v posledním kole v Chabrech.Ještě že již máme záchranu v I. A třídě jistou..“

Záložník Matěj Rajnoch: „Zápas v Kyjích jsme začali vcelku dobře, na velkém hřišti jsme kombinovali, což vyvrcholilo hezkým gólem Honzy Blaha. Bohužel jsme ho až moc slavili a hned z rozehry jsme dostali vyrovnávající gól. Aby toho nebylo málo, tak jsme o dvě minuty později už pohrávali. Dvakrát soupeř zakombinoval středem a dostal se před zaskakujícího gólmana Martina Žižkovského. Chvilku po poločase jsme dostali na 3:1 a hra se kouskovala. Zbytečnou červenou dostal Tonda Bohuslav a pak už se s výsledkem nedalo nic dělat, naopak jsme po individuálních chybách dostali další dva góly. Nebýt těch dvou černých minut v první půli, tak se na hřišti Kyjí dalo rozhodně vyhrát.“

TJ Kyje – juniorka 5:1 (2:1)

Branky: 30. a 60. Mičinec, 28. Marsin, 86. Bobek, 87. Řehoř – 27. Blaho.

Rozhodčí: Hovorka – Klíčman, Kadlec. ŽK: Rajk, Marsin, Bobek – Blaho, Bohuslav. ČK: 75. Bohuslav (Vyšehrad B).

Vyšehrad juniorka: Žižkovský – Krysta, Mikula, Prachař, Hanus – Rajnoch, Hanzlík (57. Veverka), Habětín (60. Klíma ml.), Vrána – Blaho, Bohuslav. Trenér Michal Zíma.