INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Na pantátu Vízka a spol. naše juniorka při derniéře nestačila

Juniorka – Třemi prohrami v řadě završila své letošní účinkování v I. A třídě juniorka Vyšehradu. Po porážkách s Ďáblicemi a v Kyjích podlehla nakonec v Dolních Chabrech 1:2. Nepodařilo se tak věnovat trenéru Michalu Zímovi, který se rozhodl odejít z Vyšehradu, vítězné či alespoň remízové rozloučení. Popáté v sezoně prohrála naše rezerva rozdílem jediné branky.

Vzhledem k tomu, že někteří hráči se v závěru sezony přestali dostavovat na tréninky i na zápasy, jiné eliminovalo zranění či nemoc, k tomu nejzkušenější hráč Kamil Matuszny v trestu za vyloučení ve 24. kole, bylo znovu potřeba doplnit mužstvo hráči z kádru áčka (Švehla, Čižikov) a především dorostenci z U 19 (Duda, Vrána, Rothe, Bernard a střídající Rözler). Z kmenových hráčů B-týmu jich tak nastoupilo jen pět: gólman Suchý, obránci Mikula, Prachař, Klíma ml. a útočník Rajnoch.

Oproti tomu domácí nasadili do boje dvě kanóny těžkého kalibru, středního záložníka Patrika Bergera, dvojnásobného Fotbalistu roku ČR z let 1996 a 1999 a dále nejlepšího střelce soutěže (35 branek) Robina Dejmka, exslávistu, jenž si zahrál ligu za Liberec. Problém však pro náš tým představoval i další bývalý Fotbalista roku Ladislav Vízek, jenž ve svých 56 letech odehrál celý zápas na postu levého beka a zastavil několik ofenzivních výpadů Vyšehradu. Pokud mu stačily síly, neprohrál osobní souboj.

V první půli byl nejvíc vidět na hřišti vcelku logicky Berger, zhruba po hodině hry však 38letý exreprezentant odstoupil s nataženým tříslem. Hned na začátku druhé půle šel sám na domácího brankáře Segmüllera (syn někdejšího kanonýra Slavie) Čižikov, ale místo toho, aby dal gól, posunul balon na Rajnocha a ten svoji šanci zazdil.

Gól vzápětí přece jen padl, jenomže do sítě Suchého a navíc z ofsajdu. Jeho autorem byl domácí záložník Palma: 1:0.

Rajnoch, Čižikov a také dvakrát Rözler, jenž nahradil deset minut po změně stran Rajnocha – ti všichni měli velmi dobrou možnost skórovat, Vyrovnal však až deset minut před koncem po centru Rözlera Duda: 1:1.

Také Michal Suchý se však měl co ohánět, a to zejména tváří v tvář Dejmkovi. Všechny jeho šance však zlikvidoval. Stav 1:1 vydržel jen tři minuty, na rozdíl od Dejmka (trefil se v prvním vzájemném utkání na Vyšehradě, navíc dvakrát) totiž překonal Suchého v 84. min. Klouček: 2:1. Stejný hráč tak rozhodl oba vzájemné zápasy, tentokrát jen o pět minut dříve. V listopadu na Vyšehradě dal totiž Klouček vítězný gól Chaber na 3:2 v 89. minutě!

Podobně jako loni skončil Vyšehrad B na deváté příčce tabulky A-skupiny I. A třídy. Na podzim (trenér Jiří Hruška) získal 14 bodů za bilanci 4 výhry – 2 remízy – 7 porážek, zatímco na jaře (trenér Michal Zíma) 17 bodů s bilancí 5 výher – 2 remízy – 6 porážek.


Trenér Michal Zíma: „Na začátku druhé půle jsme promarnili jasnou šanci, hned nato jsme sami inkasovali gól z ofsajdu a potom jsme se dlouho marně snažili vyrovnat. To se nám sice povedlo, pak nás ale domácí přečíslili a dali vítězný gól. Na jednu stranu jsem spokojen, že jsme se bez problémů a s předstihem zachránili. Navíc jsem měl možnost trénovat vynikajícího fotbalistu, jakým je Kamil Matuszny. Na druhou stranu mi vadilo, že někteří kluci se na zápasy ani netěšili a ke konci sezony už ani nechodili. Přesto jsme měli udělat tak o šest bodů víc. Škraloupem na mém zdejším působení je fakt, že po přechodu mnoha hráčů na Vyšehrad sestoupil do I. B třídy Junior Praha, kam se teď vracím trénovat žáky.“

 

SK Dolní Chabry – Vyšehrad juniorka 2:1 (0:0)

Branky: 49. Palma, 84. Klouček – 81. Duda.  

Rozhodčí: Bujas – Trska, Flimmel. ŽK: Klouček – Švehla.  

Diváci: 40.

 

Vyšehrad juniorka: Suchý – Duda, Mikula, Prachař, Klíma ml. – Vrána, Rothe, Švehla, Bernard – Čižikov, Rajnoch (56. Rözler). Trenér Michal Zíma.

 

Střelci branek juniorky v I. A třídě:

6 – Veverka

5 – Kroh, Rajnoch

3 – Klupsa, Lochman, Mikula

2 – Bohuslav, Habětín, Hanzlík, Matuszny, Žižkovský

1 – Babašta, Blaho, Duda, Ivančo, Janoušek

 

Nahrávači na góly:

4 – Hanzlík

3 – Kroh, Lochman, Vrána

2 – Krysta, Machalický, Rajnoch, Veverka

1 – Bohuslav, Čižikov, Habětín, Hájek, Jiráň, Klíma ml., Klupsa, Kordule, Matuszny, Mikula, Prošvic, Rözler, Švehla, Wulkan

PŘÍŠTÍ KOLO

Sobota 20.07.2019

  • 17:00 Prostějov - Muži"A"

Vyšehrad měl v tomto utkání od začátku územní převahu, do vedení ale šel až po půlhodině hry z penalty. Do té doby neproměnili naši hráči tři gólové šance. Ve 30., min. byl však faulován ve vápně domácích Stýblo a Molodci z penalty se nemýlil: 0:1! To byl také výsledek prvního poločasu.

Šest minut po změně stran se po autovém vhazování Zdobnického dostal k míči Stýblo a nezaváhal: 0:2! Trvalo jen pět minut a situace se „v bleděmodrém“ opakovala: znovu aut Zdobnického, znovu náběh Stýbla a přesná koncovka: 0:3!

V 64. min. kombinaci Zdobnického a Vu zdárně zakončil kapitán Coufal: 0:4! A v 76. min. z přihrávky Zdobnického dal pátý gól Vu: 0:5!

Tento stav byl na ukazateli skóre ještě deset minut před koncem, mladí šemíci pak ale polevili a dovolili domácím dva „slepené“ góly. Trutnov korigoval díky trefám dvou střídajících hráčů v 81. min. překonal Pospíšila Kulda a v 82. min. Borovski. Zápas tak skončil 2:5 a naše U 16 si připasala druhé vítězství venku v této sezoně – to první bylo koncem srpna v Ostré,

V sobotu 23. března naše U 16 přivítá na Vyšehradě „sedmnáctku“ Vlašimi a půjde o souboj 11. s 10. místem tabulky, které od sebe dělí jen tři body. Zápas má výkop čtvrt hodiny po poledni.

Trenér U 16 Zdeněk Jaroš: „Utkání v Trutnově jsme měli od začátku ve své moci. Až deset minut před koncem, kdy už jsme vedli 5:0, jsme polevili a dvakrát inkasovali.“

 

U 17: MFK Trutnov – Slavoj Vyšehrad B 2:5 (0:1)

Česká divize U 17 (skupina C), hráno v sobotu 16. března 2019. Branky: 81. Kulda, 82. Borovski – 51. a 56. Stýblo, 31. Molodci z pen., 64. Coufal, 76. Vu. Rozhodčí: Vít – Turek, Beránek. ŽK: Taláb, Pavelka – L. Toman, Coufal, Vu. Diváků: 40.

Trutnov U 17: Laštovka – Gnol, Ondráček (36. Borovski), Macela, Volman – Taláb (65. Kulda), Hetflejš (65. Valeš), Sapár, Klejna (30. Pavelka) – Rohrbacher, Červený (30. Bednář). Trenéři Tomáš Cerman, Aleš Starý a Petr Vlach.

Vyšehrad U 16: Pospíšil – Mareš, Molodci, L. Toman, Nováček (46. R. Mamudov) – Fait – Zdobnický, Stýblo, Coufal, Vodička – Vu. Trenér Zdeněk Jaroš.

 

Branky Vyšehradu U 16 v České divizi mladšího dorostu

13 – Stýblo

9 – Coufal

6 – Zdobnický

5 – Tran

3 – Vu

2 – Molodci

1 – Fait, Halasz, Jelínek, Lupan, R. Mamudov, Mlejnek, Přech, L. Toman, Zika

 

Asistence

12 – Zdobnický

7 – Jelínek

5 – Coufal

4 – Stýblo

3 – Tran

2 – Horák, Mareš, Vodička, Vu

1 – Halasz, R. Mamudov, Mlejnek, Zika

 

Foto: Zdeněk Jaroš

VÝSLEDKY

připravuje se...