INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Další divoká přestřelka juniorky s Vykání, generálka skončila 7:7

Juniorka Neuvěřitelných 27 branek padlo ve dvou přípravných zápasech naší juniorky s Čechií Vykáň. Soupeř z Nymburska v prvním vzájemném souboji na Vyšehradě zvítězil 7:6, odveta na jejím hřišti pak skončila remízou 7:7. Pro rezervu šemíků šlo zároveň o generálku před zahájením sezony. Tři branky dal Lukáš Jiráň (na snímku).

Sestava juniorky byla slátaná, neboť se omluvilo hned několik hráčů (brankář Stoupa, Ivančo, Duda, Balcárek, Vrána). Naopak na zkoušku přišel makedonský útočník Adem.

V krásném fotbalovém prostředí ve Vykáni se utkání pro nás začalo vyvíjet dobře a zhruba po 20 minutách jsme díky dvěma gólům Jiráně vedli 2:0. Po půlhodině hry však začalo mít utkání s tímto soupeřem tradiční charakter, když hráči Čechie otočili do poločasu skóre zápasu na 4:2.

Ve druhé půli se však projevil charakter našeho mladého mužstva, které i za nepříznivého stavu nepřestalo bojovat a navzdory dvěma dalším inkasovaným brankám dokázalo otočit skóre na 7:6. Poslední slovo však měli domácí, a zápas tak dospěl k zasloužené remíze 7:7.

„Narazili jsme na soupeře, který má ve svém středu mnoho zkušených hráčů, předvádí atraktivní fotbal a dokáže většinu svých šancí proměnit. Naši hráči se přizpůsobili jeho útočnému, a tak bylo lze vidět celkem čtrnáct branek. Divák odcházel spokojeni, trenér však již méně,“ uvedl kouč naší juniorky Jiří Bošanský.

V přípravě sehráli jeho svěřenci celkem šest zápasů s bilancí: 3 výhry – 1 remíza – 2 porážky při skóre 25:18. Střelci branek v letní přípravě: Jiráň 9, Rajnoch 5, Ivančo 4, Houdek, Primus a Rözler po 2, Š. Klíma 1.

Již v neděli 25. srpna nastoupí juniorka Vyšehradu k prvnímu mistrovskému utkání I. A třídy (skupina A), od 17.00 h přivá na domácím hřišti Čechii Dubeč.

 

Čechie Vykáň – Vyšehrad juniorka 7:7 (4:2)

Branky juniorky: Jiráň 3, Rajnoch 2, Rözler, Š. Klíma.

Vyšehrad juniorka: Prokeš – Veverka, Hanzlík, J. Klíma ml., Bernard – Rajnoch, Š. Klíma, Primus, Rözler – Jiráň, Adem. Střídal: J. Klíma st.

 

ZÁPASY JUNIORKY VYŠEHRADU V LETNÍ PŘÍPRAVĚ

Velvary – Vyšehrad jun. 1:2 (0:0)

Branky: Jiráň a Rözler.

 

Sázava – Vyšehrad jun. 2:1 (0:1)

Branka: Houdek.

 

Vyšehrad jun. – Čechie Vykáň 6:7 (4:3)

Branky: Jiráň 3, Ivančo 2, Rajnoch.

 

Vyšehrad jun. – SK Nusle 7:0 (3:0)

Branky: Ivančo, Jiráň a Rajnoch po 2, Houdek.

 

Sparta Krč – Vyšehrad jun. 1:2 (0:1)

Branky: Primus 2.

 

Čechie Vykáň – Vyšehrad jun. 7:7 (4:2)

Branky: Jiráň 3, Rajnoch 2, Rözler, Š. Klíma.

PŘÍŠTÍ KOLO

Sobota 20.07.2019

  • 17:00 Prostějov - Muži"A"

Vyšehrad měl v tomto utkání od začátku územní převahu, do vedení ale šel až po půlhodině hry z penalty. Do té doby neproměnili naši hráči tři gólové šance. Ve 30., min. byl však faulován ve vápně domácích Stýblo a Molodci z penalty se nemýlil: 0:1! To byl také výsledek prvního poločasu.

Šest minut po změně stran se po autovém vhazování Zdobnického dostal k míči Stýblo a nezaváhal: 0:2! Trvalo jen pět minut a situace se „v bleděmodrém“ opakovala: znovu aut Zdobnického, znovu náběh Stýbla a přesná koncovka: 0:3!

V 64. min. kombinaci Zdobnického a Vu zdárně zakončil kapitán Coufal: 0:4! A v 76. min. z přihrávky Zdobnického dal pátý gól Vu: 0:5!

Tento stav byl na ukazateli skóre ještě deset minut před koncem, mladí šemíci pak ale polevili a dovolili domácím dva „slepené“ góly. Trutnov korigoval díky trefám dvou střídajících hráčů v 81. min. překonal Pospíšila Kulda a v 82. min. Borovski. Zápas tak skončil 2:5 a naše U 16 si připasala druhé vítězství venku v této sezoně – to první bylo koncem srpna v Ostré,

V sobotu 23. března naše U 16 přivítá na Vyšehradě „sedmnáctku“ Vlašimi a půjde o souboj 11. s 10. místem tabulky, které od sebe dělí jen tři body. Zápas má výkop čtvrt hodiny po poledni.

Trenér U 16 Zdeněk Jaroš: „Utkání v Trutnově jsme měli od začátku ve své moci. Až deset minut před koncem, kdy už jsme vedli 5:0, jsme polevili a dvakrát inkasovali.“

 

U 17: MFK Trutnov – Slavoj Vyšehrad B 2:5 (0:1)

Česká divize U 17 (skupina C), hráno v sobotu 16. března 2019. Branky: 81. Kulda, 82. Borovski – 51. a 56. Stýblo, 31. Molodci z pen., 64. Coufal, 76. Vu. Rozhodčí: Vít – Turek, Beránek. ŽK: Taláb, Pavelka – L. Toman, Coufal, Vu. Diváků: 40.

Trutnov U 17: Laštovka – Gnol, Ondráček (36. Borovski), Macela, Volman – Taláb (65. Kulda), Hetflejš (65. Valeš), Sapár, Klejna (30. Pavelka) – Rohrbacher, Červený (30. Bednář). Trenéři Tomáš Cerman, Aleš Starý a Petr Vlach.

Vyšehrad U 16: Pospíšil – Mareš, Molodci, L. Toman, Nováček (46. R. Mamudov) – Fait – Zdobnický, Stýblo, Coufal, Vodička – Vu. Trenér Zdeněk Jaroš.

 

Branky Vyšehradu U 16 v České divizi mladšího dorostu

13 – Stýblo

9 – Coufal

6 – Zdobnický

5 – Tran

3 – Vu

2 – Molodci

1 – Fait, Halasz, Jelínek, Lupan, R. Mamudov, Mlejnek, Přech, L. Toman, Zika

 

Asistence

12 – Zdobnický

7 – Jelínek

5 – Coufal

4 – Stýblo

3 – Tran

2 – Horák, Mareš, Vodička, Vu

1 – Halasz, R. Mamudov, Mlejnek, Zika

 

Foto: Zdeněk Jaroš

VÝSLEDKY

připravuje se...