INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Vítězství proklouzlo juniorce mezi prsty těsně před koncem

Juniorka Domácí remízou 1:1 s Čechií Dubeč vstoupila naše juniorka do nového ročníku I. A třídy. Náš tým poslal do vedení ve druhém poločase Filip Balcárek, v 89. minutě po chybě v rozehrávce však vyrovnal na 1:1 kapitán hostí Tomáš Hajner.

Kapitánskou pásku na dres Vyšehradu si poprvé navlékl Jarda Klíma mladší, zatímco jeho otec koučoval mužstvo z lavičky. V sestavě se objevila řada hráčů, kteří ještě v minulé sezoně hráli za dorostenecký tým U 19.

Zápas probíhal v oboustranně svižném tempu, v první půli gól nepadl, přestože na šance to bylo 3:1. Z nich byla „nejkřiklavější“ ta z 24. minuty, kdy po střele Vrány brankář hostí Panaiot vyrazil míč před sebe a dobíhající Barytynskyy z malého vápna napálil balon dělovkou do břevna. Na druhé straně osm minut před pauzou hostující hráč Kropelnický střelou z úhlu trefil tyč.

Góly padly až po změně stran. Střídající Babašta krátce po svém příchodu na hřiště vybojoval míč v souboji s obráncem Dubče, přihrál Balcárkovi a ten střelou po zemi k tyči zaznamenal vedoucí gól: 1:0!

Bohužel minutu před vypršením normální hrací doby přišla chyba v naší rozehrávce a po centru Hajner hlavou vyrovnal na 1:1. Nepodařilo se tak zopakovat loňský vstup do soutěže, kdy téhož soupeře juniorka doma přehrála v 1. kole výsledkem 3:0.

V utkání 2. kola nastoupí rezerva Vyšehradu v neděli 2. září od 17 hodin na hřišti Újezdu nad Lesy, kde se ještě v minulé sezoně hrál pražský přebor. Tým z Prahy 21 (východní okraj metropole po cestě na Kolín) v nedělní premiéře podlehl doma 0:1 Spartaku Kbely. V nejbližším domácím vystoupení pak naše juniorka přivítá v neděli 9. září opět od 17.00 h právě Kbely.

Trenér Jaroslav Klíma: „Ztráta bodů vinou inkasované branky těsně před koncem samozřejmě mrzí. Byli jsme přitom lepší než Dubeč, již v poločase jsme měli vést 3:0, ale nedáme jasné šance a soupeř pak vytěží z minima maximum. Tento scénář se dost často opakuje, je to daň za nezkušenost, mladým hráčům chybí vyhranost.“

 

Vyšehrad B – Čechie Dubeč 1:1 (0:0)

Branky: 75. Balcárek – 89. Hajner.

Rozhodčí: Rod – Rodová, Stěhule. ŽK: Kropelnický (Dubeč).

Diváci: 35.

Sestava: Stoupa – Veverka, Houdek, J. Klíma ml., Ivančo – Wulkan, Balcárek (85. Prokeš), Lochman, Vrána – Baratynskyy (78. Rözler), Jiráň (65. Babašta). Trenér Jaroslav Klíma.

PŘÍŠTÍ KOLO

Sobota 20.07.2019

  • 17:00 Prostějov - Muži"A"

Vyšehrad měl v tomto utkání od začátku územní převahu, do vedení ale šel až po půlhodině hry z penalty. Do té doby neproměnili naši hráči tři gólové šance. Ve 30., min. byl však faulován ve vápně domácích Stýblo a Molodci z penalty se nemýlil: 0:1! To byl také výsledek prvního poločasu.

Šest minut po změně stran se po autovém vhazování Zdobnického dostal k míči Stýblo a nezaváhal: 0:2! Trvalo jen pět minut a situace se „v bleděmodrém“ opakovala: znovu aut Zdobnického, znovu náběh Stýbla a přesná koncovka: 0:3!

V 64. min. kombinaci Zdobnického a Vu zdárně zakončil kapitán Coufal: 0:4! A v 76. min. z přihrávky Zdobnického dal pátý gól Vu: 0:5!

Tento stav byl na ukazateli skóre ještě deset minut před koncem, mladí šemíci pak ale polevili a dovolili domácím dva „slepené“ góly. Trutnov korigoval díky trefám dvou střídajících hráčů v 81. min. překonal Pospíšila Kulda a v 82. min. Borovski. Zápas tak skončil 2:5 a naše U 16 si připasala druhé vítězství venku v této sezoně – to první bylo koncem srpna v Ostré,

V sobotu 23. března naše U 16 přivítá na Vyšehradě „sedmnáctku“ Vlašimi a půjde o souboj 11. s 10. místem tabulky, které od sebe dělí jen tři body. Zápas má výkop čtvrt hodiny po poledni.

Trenér U 16 Zdeněk Jaroš: „Utkání v Trutnově jsme měli od začátku ve své moci. Až deset minut před koncem, kdy už jsme vedli 5:0, jsme polevili a dvakrát inkasovali.“

 

U 17: MFK Trutnov – Slavoj Vyšehrad B 2:5 (0:1)

Česká divize U 17 (skupina C), hráno v sobotu 16. března 2019. Branky: 81. Kulda, 82. Borovski – 51. a 56. Stýblo, 31. Molodci z pen., 64. Coufal, 76. Vu. Rozhodčí: Vít – Turek, Beránek. ŽK: Taláb, Pavelka – L. Toman, Coufal, Vu. Diváků: 40.

Trutnov U 17: Laštovka – Gnol, Ondráček (36. Borovski), Macela, Volman – Taláb (65. Kulda), Hetflejš (65. Valeš), Sapár, Klejna (30. Pavelka) – Rohrbacher, Červený (30. Bednář). Trenéři Tomáš Cerman, Aleš Starý a Petr Vlach.

Vyšehrad U 16: Pospíšil – Mareš, Molodci, L. Toman, Nováček (46. R. Mamudov) – Fait – Zdobnický, Stýblo, Coufal, Vodička – Vu. Trenér Zdeněk Jaroš.

 

Branky Vyšehradu U 16 v České divizi mladšího dorostu

13 – Stýblo

9 – Coufal

6 – Zdobnický

5 – Tran

3 – Vu

2 – Molodci

1 – Fait, Halasz, Jelínek, Lupan, R. Mamudov, Mlejnek, Přech, L. Toman, Zika

 

Asistence

12 – Zdobnický

7 – Jelínek

5 – Coufal

4 – Stýblo

3 – Tran

2 – Horák, Mareš, Vodička, Vu

1 – Halasz, R. Mamudov, Mlejnek, Zika

 

Foto: Zdeněk Jaroš

VÝSLEDKY

připravuje se...