INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Kbely v čele s Haniakem se pomstily za předchozí sezonu

Juniorka – V loňské sezoně 2011/12 naše juniorka vyhrála se Spartakem Kbely obě vzájemná utkání v I. A třídě, tentokrát to dopadlo mnohem hůř. Rezerva šemíků prohrála doma vysoko 3:6 a po třech kolech soutěže figuruje s jediným bodem na předposledním místě tabulky. Pod Vyšehradem B je už jen bez bodu poslední Hostivař.

Už ve druhé minutě po rohu a chybě v defenzivě juniorka inkasovala gól. Potom sice následovala vyrovnaná bitva o střed pole, jenomže soupeř nádherným volejem z hranice vápna zvýšil po necelé půlhodině hry svůj náskok. Dvoubrankové vedení měl k dobru i v poločasové pauze.

Celkem třikrát v tomto zápase dokázali vstřelit naši hráči kontaktní branku, na kýžené vyrovnání ale nedosáhli. Ve druhé půli jsme se dostávali ke hře na jeden až dva doteky, což by mělo být naší silnou stránkou, bohužel individuální chyby ale veškerou snahu mařily.

Ještě v 65. min. snížil Veverka na 3:4, vzápětí přišly změny v rozestavení hráčů, ale na Kbely to neplatilo. Tým okolo výborně hrajícího kapitána Tomáše Haniaka (na snímku, jinak bývalý hráč a nyní sportovní ředitel druholigové Čáslavi) naopak zvýraznil svůj náskok. Šest branek v I. A třídě inkasovala naše juniorka naposledy loni v červnu (závěr sezony 2010/11) v Královicích.

V příštím kole se tým trenéra Jiřího Bošanského představí znovu doma, v neděli 16. září ve 14.00 hod. (tj. dvě hodiny po skončení divizního utkání Vyšehrad – Neratovice) vyzve soupeře z Dolních Počernic. Ten je na tom prakticky stejně, po třech kolech má totiž jediný bod za remízu s Újezdem nad Lesy.


Trenér juniorky Jiří Bošanský: „Zápas se pro nás od začátku nevyvíjel dobře, už v poločase jsme prohrávali o dva góly. Přestože jsme ve druhé půli podali zlepšený výkon a měli častěji míč na kopačkách, soupeř nám dokázal vždy odskočit. V závěru utkání jsme zkusili hru vabank, stáhli jsme defenzivu na tři obránce, za to nás však soupeř vytrestal dvěma góly po brejkových situacích.“

 

Vyšehrad B – Spartak Kbely 3:6 (1:3)

Branky: 39. a 57. Rymon, 65. Veverka – 27. a 83. Krátký, 43. a 88. Filouš, 2. Pišňa, 58. Pleticha.

Rozhodčí: Zelený – Gryc, Kubiš. ŽK: 1:0.

 

PŘÍŠTÍ KOLO

Sobota 20.07.2019

  • 17:00 Prostějov - Muži"A"

Vyšehrad měl v tomto utkání od začátku územní převahu, do vedení ale šel až po půlhodině hry z penalty. Do té doby neproměnili naši hráči tři gólové šance. Ve 30., min. byl však faulován ve vápně domácích Stýblo a Molodci z penalty se nemýlil: 0:1! To byl také výsledek prvního poločasu.

Šest minut po změně stran se po autovém vhazování Zdobnického dostal k míči Stýblo a nezaváhal: 0:2! Trvalo jen pět minut a situace se „v bleděmodrém“ opakovala: znovu aut Zdobnického, znovu náběh Stýbla a přesná koncovka: 0:3!

V 64. min. kombinaci Zdobnického a Vu zdárně zakončil kapitán Coufal: 0:4! A v 76. min. z přihrávky Zdobnického dal pátý gól Vu: 0:5!

Tento stav byl na ukazateli skóre ještě deset minut před koncem, mladí šemíci pak ale polevili a dovolili domácím dva „slepené“ góly. Trutnov korigoval díky trefám dvou střídajících hráčů v 81. min. překonal Pospíšila Kulda a v 82. min. Borovski. Zápas tak skončil 2:5 a naše U 16 si připasala druhé vítězství venku v této sezoně – to první bylo koncem srpna v Ostré,

V sobotu 23. března naše U 16 přivítá na Vyšehradě „sedmnáctku“ Vlašimi a půjde o souboj 11. s 10. místem tabulky, které od sebe dělí jen tři body. Zápas má výkop čtvrt hodiny po poledni.

Trenér U 16 Zdeněk Jaroš: „Utkání v Trutnově jsme měli od začátku ve své moci. Až deset minut před koncem, kdy už jsme vedli 5:0, jsme polevili a dvakrát inkasovali.“

 

U 17: MFK Trutnov – Slavoj Vyšehrad B 2:5 (0:1)

Česká divize U 17 (skupina C), hráno v sobotu 16. března 2019. Branky: 81. Kulda, 82. Borovski – 51. a 56. Stýblo, 31. Molodci z pen., 64. Coufal, 76. Vu. Rozhodčí: Vít – Turek, Beránek. ŽK: Taláb, Pavelka – L. Toman, Coufal, Vu. Diváků: 40.

Trutnov U 17: Laštovka – Gnol, Ondráček (36. Borovski), Macela, Volman – Taláb (65. Kulda), Hetflejš (65. Valeš), Sapár, Klejna (30. Pavelka) – Rohrbacher, Červený (30. Bednář). Trenéři Tomáš Cerman, Aleš Starý a Petr Vlach.

Vyšehrad U 16: Pospíšil – Mareš, Molodci, L. Toman, Nováček (46. R. Mamudov) – Fait – Zdobnický, Stýblo, Coufal, Vodička – Vu. Trenér Zdeněk Jaroš.

 

Branky Vyšehradu U 16 v České divizi mladšího dorostu

13 – Stýblo

9 – Coufal

6 – Zdobnický

5 – Tran

3 – Vu

2 – Molodci

1 – Fait, Halasz, Jelínek, Lupan, R. Mamudov, Mlejnek, Přech, L. Toman, Zika

 

Asistence

12 – Zdobnický

7 – Jelínek

5 – Coufal

4 – Stýblo

3 – Tran

2 – Horák, Mareš, Vodička, Vu

1 – Halasz, R. Mamudov, Mlejnek, Zika

 

Foto: Zdeněk Jaroš

VÝSLEDKY

připravuje se...