Juniorka sahala v Kobylisích po bodu, vyšla však naprázdno

JuniorkaBlízko bodovému zisku byla naše juniorka v souboji s béčkem Admiry. Na hřišti Hovorčovická v Kobylisích dvakrát vedla, pět minut před koncem ještě vyrovnala na 3:3, nakonec ale prohrála 3:5. Po pěti kolech I. A třídy a čtyřech porážkách za sebou tak má stále jen jeden bod a navíc nejvyšší počet inkasovaných branek v soutěži (17).

Domácí měli před zápasem také nulu v kolonce výher a nasadili řadu hráčů, kteří hrávali či stále hrají za áčko Admiry divizi. Naopak naše juniorka se při kolizi zápasu s divizním áčkem musela posílit o dva hráče z dorostu a na lavičce zbyl pouze náhradní gólman Karel Šplíchal.

Admira B zahájila náporem, a brzy si vypracovala dvě šance – obě však naši zadáci se značnou dávkou štěstí zmařili, nejprve Kořínek a po něm Wulkan. Naopak ve 14. min. po přihrávce od Rözlera utekl po pravé straně Primus a prostřelil gólmana Hybeše: 0:1! Již o tři minuty později se mohl zapsat do střelecké listiny podruhé, tentokrát zleva a pohotově z voleje – bohužel však přehodil přehodil domácí bránu.

Kobyliští vycítili nebezpečí a sami začali být nebezpeční. Hlavičku Blažka Stoupa sice ještě chytil, ve 24. min. po střele Petra ale už kapituloval. Až do poločasu se skóre nezměnilo, z našeho týmu se dostal do zakončení Rözler, ale bez úspěchu, pálil nad.

Druhý poločas začal stejně jako ten první, tentokrát po přihrávce od Veverky skóroval znovu Primus: 1:2! Těsný náskok se podařilo zdárně hájit sotva do poloviny druhé půle, než vyrovnal Lukáš Němec. Petr dostal Admiru B poprvé do vedení, to už byl však na hřišti coby střídající hráč v poli Šplíchal a pět minut před koncem utkání, po přihrávce od Wulkana, placírkou k tyči právě on srovnal na 3:3!

Zisk bodu by byl rozhodně úspěchem, bohužel nerozhodný stav vydržel jen několik málo vteřin. Hned po rozehrání domácí zaútočili a náhradník Štefan dal vítězný gól domácích na 4:3. Nic nebyly platné protesty a pocity křivdy hostujícího týmu, že gól padl z jasného ofsajdu – zkrátka platil… V nastaveném čase pak ještě Ondrůšek uzavřel na 5:3.

Naše juniorka je po prvních pěti kolech v docela nelichotivé situaci a v příštím kole potřebuje nutně zabodovat, nejlépe naplno. V neděli 30. září od 15.30 hod. totiž hostí na Vyšehradě v zápase 6. kola strašnický PSK Union, který má na svém kontě rovněž jen jeden bod!

Útočník Matěj Rajnoch: „Je to škoda, sahali jsme po bodu, jenomže pak inkasujeme rozhodující gól z ofsajdu a zase nemáme nic. Při kolizi se zápasem áčka se nás sešlo jen dvanáct, navíc někteří z nás nebyli zcela fit. Mohlo přijít víc kluků z týmu staršího dorostu, protože hráli už v sobotu. Možná by to pak dopadlo na Admiře lépe.“

Vedoucí mužstva Admiry B Michal Hybeš: „Konečně jsme dosáhli na naši první výhru v sezoně. Ve druhé půli se hrálo pouze na jednu bránu, Vyšehrad jen odkopával míče, ale vždy po chybách jsme inkasovali. Vyhráli jsme naprosto zaslouženě.“

Admira B – Vyšehrad B 5:3 (1:1)

Branky: 24. a 79. Petr, 66. L. Němec, 86. Štefan, 90. (+1) Ondrůšek – 14. a 54. Primus, 85. Šplíchal.

Rozhodčí: Hurych – Budař, Boček. ŽK: Beníšek – Bittmann.

Diváků: 70.

Admira B: Hybeš – Panýrek, Kafka, L. Němec, Jackl – J. Tůma (58. Štefan, 87. D. Němec), Lupínek, Kocinger, Ondrůšek – Petr, Blažek (46. Beníšek).

Vyšehrad B: Stoupa – Bittmann, Wulkan, J. Klíma ml., Kořínek – Veverka, Rözler, Máče, Bernard – Primus (75. Šplíchal), Rajnoch.