INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Juniorka přivezla z Holešovic prohru 1:4 s béčkem Vltavínu

Juniorka – Pět střel na bránu juniorky šemíků = čtyři balony v síti. Na druhé straně naopak dva neuznané góly. Tristní podívanou nabídlo nedělní dopolední měření sil rezervních celků Loko Vltavín a Slavoje Vyšehrad v rámci 7. kola B-skupiny I. A třídy. Za trvalého deště modří hosté hráli fotbal, zatímco zelení domácí dávali góly a nakonec zvítězili vysoko 4:1.

Holešovická lekce z efektivity byla až příliš účinná a nepříjemná. Tak trochu se opakovala historie z ročníku 2008/09, kdy rezerva Lokády vyhrála oba vzájemné duely – bylo to ještě v pražském přeboru – na podzim na Vyšehradě 3:2 a na jaře doma 5:0.

Poprvé od svého červencového zranění se objevil na hřišti obránce divizního A-týmu Švejda a nastoupil ve stoperské dvojici s Wulkanem, jenž si navlékl kapitánskou pásku. Přestože k utkání nedorazili Ivančo s Kořínkem, základní sestava, tedy alespoň na papíře, vůbec nevypadala špatně. Realita však byla mnohem horší.

Na malé umělce se mohli naši hráči cítit podobně jako doma. Po deseti minutách hry se uvolnil nejlepší střelec mužstva Primus, do střely však vložil až příliš mnoho energie, a ta letěla nad břevno. Domácí B-tým působil ještě na jaře v pražském přeboru, navíc se v jeho sestavě objevili tři hráči z třetiligového A-týmu: stoper Kozák a záložníci Pozníček s Valáškem.

Oba posledně jmenovaní hráči se také postarali ve 14. min. o úvodní branku zápasu. První střelu Pozníčka náš gólman Stoupa ještě vyrazil, k míči se však dostal bývalý hráč Vyšehradu Valášek a napálil jej křížnou střelou ke vzdálenější tyči: 1:0. Proč v tu chvíli brankáři nijak nepomohli zadáci, těžko říct.

V polovině první půle se uvolnil Rajnoch a dostal se do nadějné pozice, ale místo toho, aby zvolil střelu, odcentroval před bránu a vracející se stoper domácích jen o centimetry přehlavičkoval vlastní bránu. Přesně deset minut po prvním zásahu do černého uštědřili domácí juniorce Vyšehradu úder číslo 2. Nechtěně jim k tomu pomohl Stoupa, jenž při vyběhnutí chyboval, netrefil balon a domácí útočník Tušer jej snadno dostal do sítě: 2:0.

O tři minuty později znovu utekl po pravé straně Primus a jeho umístěnou křížnou střelou holešovický gólman Šereda jen tak tak se štěstím vytěsnil na roh. Vzápětí to zkoušeli zdálky Bernard se Švejdou a zblízka po trestném kopu zády k bráně Rajnoch, nic z toho však nebylo.

Hned po změně stran fauloval kapitán Wulkan pronikajícího Tušera a mohl být rád, že nespatřil druhou žlutou a tudíž i červenou kartu. V 58. min. tuto situaci rozhodčí Dvořák domácím velkoryse kompenzoval, když neuznal regulérní gól Vyšehradu. V přerušené hře Primus rozehrál balon na Rajnocha, ten jej poslal do sítě. Hlavní arbitr nejprve gól uznal, pak ale dal na asistenta Budaře, jemuž se zdálo rozehrání příliš rychlé, pro domácí překvapivé, a verdikt se tak změnil v neprospěch hostí.

Místo stavu 2:1 to o pouhých pět minut později bylo 3:0. V 63. min. Pozníček přihrál Čermákovi, ten se ocitl zcela sám před Stoupou (kde byli v tu chvíli všichni čtyři obránci?) a pohodlně zvýšil na 3:0. Šlo o první akci domácích směrem dopředu ve druhém poločase...

Tříbrankové manko už bylo v této fázi utkání prakticky nemožné zcela sanovat, jen ho snad zmírnit. Stalo se tak v 72. min., Duda přihrával a Primus zprava střelou ke vzdálenější tyči zakončoval: 3:1. Avšak místo toho, aby se naši mladí borci ještě pokusili vstřelit kontaktní branku, sami inkasovali. Pět minut před koncem Mirga uvolnil Pozníčka, ten si lehce naběhl před bránu Vyšehradu a nikým neobtěžován uzavřel skóre na 4:1.

Po polovině podzimní části I. A třídy tak má naše juniorka jen čtyři body, společně s Dolními Počernicemi nejvyšší počet inkasovaných branek (21) a nadále figuruje na 12. místě čtrnáctičlenné soutěže. V utkání nadcházejícího 8. kola se představí v neděli 14. října od 16.00 h v domácím souboji s posledním celkem tabulky SK Hostivař.

 

Trenér juniorky Vyšehradu Jiří Bošanský: „Zápas na Lokádě je pro mě velkým zklamáním. První půle se mi přitom z naší strany herně líbila, jenomže stav byl 2:0 pro domácí. Druhá půle byla ovlivněna nešťastným verdiktem sudího po necelé hodině hry, kdy jsme dali kontaktní gól na 2:1, ale z nějakého nepochopitelného důvodu neplatil. Na to se však nechci vymlouvat, protože jsme čtyřikrát inkasovali po čtyřech hrubkách v defenzivě. Mrzí mě to, protože jsme domácí tým přehrávali,  ale hraje se na výsledky. To už jsme poznali v některých předešlých zápasech. Čeká nás teď poslední Hostivař, doma ji musíme stůj co stůj udělat.“

Navrátilec po zranění Michal Švejda: „Byl jsem po dvouapůlměsíční pauze natěšený na fotbal a hrálo se mi dobře, jen škoda, že jsme tak vyrovnaný zápas prohráli. Zhruba v polovině první půle, to už jsme prohrávali o dva góly, jsme začali mít víc ze hry. Nebylo však snadné prosadit se, protože v domácí sestavě byli z třetiligového A-týmu stoper Kozák a defenzivní záložník Valášek. Góly jsme inkasovali po individuálních chybách, nebylo to taktické selhání. Navíc před prvním gólem, který jsme dostali, se dal klidně pískat faul. Nám chyběla směrem dopředu přesná finální přihrávka.“

Střelec mužstva Lukáš Primus: „Za stavu 2:0 pro domácí dal Rajny zcela regulérní gól. Rozehrál jsem balon a přihrál Rajnymu, který ho poslal do sítě. Rozhodčí to také uznal, vzápětí ho však po poradě s pomezním zase odvolal. Údajně se pomeznímu zdálo, že obránce domácích nebyl ještě připraven ke hře. Tenhle moment výrazně ovlivnil výsledek utkání v náš neprospěch, protože gól měl jednoznačně platit. Bylo by to v tu chvíli už jen 2:1 a k tomu ještě půl hodiny hry před sebou.“

Trenér Loko Vltavín B Jan Holčák: „Byli jsme produktivní v koncovce, zaplaťpámbu za to. Hodně nám pomohly tři posily z A-týmu Kozák, Valášek a Pozníček. Jejich účast byla v sestavě opravdu hodně znát. Samotný zápas byl vyrovnaný, na naší straně stálo víc štěstí – dali jsme první gól, potom nás Vyšehrad zmáčknul, ale druhého góla jsme dali zase my. Myslím, že výsledek je pro Vyšehrad hodně krutý, byl opticky lepším týmem. Jeho hráči jsou však mladí a chybějí jim zkušenosti.“

 

Loko Vltavín B – Slavoj Vyšehrad B 4:1 (2:0)

Branky: 14. Valášek, 24. Tušer, 63. Čermák, 85. Pozníček – 72. Primus. Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 5:7. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 2:6.

Rozhodčí: P. Dvořák – Kučera, Budař. ŽK: Ondráček, Touška – Veverka, Hanzlík, Wulkan.

Diváků: 25.


Loko Vltavín B: Šereda – Nneji, Šembera, Kozák, Touška – Čermák, Ondráček, Valášek, Pozníček – Hübl (65. Mirga), Tušer. Trenér Jan Holčák.

Vyšehrad B: Stoupa – J. Duda, Wulkan, Švejda, Bernard – Veverka, Hanzlík, J. Klíma ml., Rözler (54. Čižikov) – Primus, Rajnoch (72. Prokeš). Trenér Jiří Bošanský.

 

Střelci juniorky v I. A třídě:

5 – Primus

2 – J. Duda, Rajnoch

1 – Balcárek, Rözler, Šplíchal, Veverka, Wulkan

 

Nahrávači na góly:

3 – Kohout

2 – Rajnoch, Rözler

1 – Babašta, J. Duda, Ivančo, Zimmermann

PŘÍŠTÍ KOLO

Sobota 20.07.2019

  • 17:00 Prostějov - Muži"A"

Vyšehrad měl v tomto utkání od začátku územní převahu, do vedení ale šel až po půlhodině hry z penalty. Do té doby neproměnili naši hráči tři gólové šance. Ve 30., min. byl však faulován ve vápně domácích Stýblo a Molodci z penalty se nemýlil: 0:1! To byl také výsledek prvního poločasu.

Šest minut po změně stran se po autovém vhazování Zdobnického dostal k míči Stýblo a nezaváhal: 0:2! Trvalo jen pět minut a situace se „v bleděmodrém“ opakovala: znovu aut Zdobnického, znovu náběh Stýbla a přesná koncovka: 0:3!

V 64. min. kombinaci Zdobnického a Vu zdárně zakončil kapitán Coufal: 0:4! A v 76. min. z přihrávky Zdobnického dal pátý gól Vu: 0:5!

Tento stav byl na ukazateli skóre ještě deset minut před koncem, mladí šemíci pak ale polevili a dovolili domácím dva „slepené“ góly. Trutnov korigoval díky trefám dvou střídajících hráčů v 81. min. překonal Pospíšila Kulda a v 82. min. Borovski. Zápas tak skončil 2:5 a naše U 16 si připasala druhé vítězství venku v této sezoně – to první bylo koncem srpna v Ostré,

V sobotu 23. března naše U 16 přivítá na Vyšehradě „sedmnáctku“ Vlašimi a půjde o souboj 11. s 10. místem tabulky, které od sebe dělí jen tři body. Zápas má výkop čtvrt hodiny po poledni.

Trenér U 16 Zdeněk Jaroš: „Utkání v Trutnově jsme měli od začátku ve své moci. Až deset minut před koncem, kdy už jsme vedli 5:0, jsme polevili a dvakrát inkasovali.“

 

U 17: MFK Trutnov – Slavoj Vyšehrad B 2:5 (0:1)

Česká divize U 17 (skupina C), hráno v sobotu 16. března 2019. Branky: 81. Kulda, 82. Borovski – 51. a 56. Stýblo, 31. Molodci z pen., 64. Coufal, 76. Vu. Rozhodčí: Vít – Turek, Beránek. ŽK: Taláb, Pavelka – L. Toman, Coufal, Vu. Diváků: 40.

Trutnov U 17: Laštovka – Gnol, Ondráček (36. Borovski), Macela, Volman – Taláb (65. Kulda), Hetflejš (65. Valeš), Sapár, Klejna (30. Pavelka) – Rohrbacher, Červený (30. Bednář). Trenéři Tomáš Cerman, Aleš Starý a Petr Vlach.

Vyšehrad U 16: Pospíšil – Mareš, Molodci, L. Toman, Nováček (46. R. Mamudov) – Fait – Zdobnický, Stýblo, Coufal, Vodička – Vu. Trenér Zdeněk Jaroš.

 

Branky Vyšehradu U 16 v České divizi mladšího dorostu

13 – Stýblo

9 – Coufal

6 – Zdobnický

5 – Tran

3 – Vu

2 – Molodci

1 – Fait, Halasz, Jelínek, Lupan, R. Mamudov, Mlejnek, Přech, L. Toman, Zika

 

Asistence

12 – Zdobnický

7 – Jelínek

5 – Coufal

4 – Stýblo

3 – Tran

2 – Horák, Mareš, Vodička, Vu

1 – Halasz, R. Mamudov, Mlejnek, Zika

 

Foto: Zdeněk Jaroš

VÝSLEDKY

připravuje se...