INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Další zklamání s juniorkou, podlehla i poslední Hostivaři

Juniorka – Stále hlouběji klesá ke dnu tabulky I. A třídy naše juniorka. V 8. kole prohrála doma 1:3 s poslední Hostivaří, která naopak získala své první body v této sezoně. Rezerva Vyšehradu disponuje stále jen čtyřmi body, a tak má ve zbývajících pěti podzimních kolech hodně co napravovat.

Oproti předchozímu zápasu v Holešovicích se už v sestavě neobjevil Švejda v roli posily z áčka, naopak vrátil se do ní Ivančo. Neobyčejně důležitý souboj byl rozhodnut již v úvodní čtvrthodině hry, kdy hosté získali dvoubrankové vedení a dokázali ho úspěšně hájit i přes oslabení o vyloučeného hráče.

V 5. minutě se blýskl hostující záložník Kadeřábek pohotovou střelou k tyči, Stoupa jeho střelu stihl vyrazit na roh. Z něho však už padl gól, přestože šlo o velmi dobře čitelnou situaci. Na centr od rohového praporku si naběhl hostivařský bek Choma a proti jeho střele zblízka neměl už Stoupa šanci: 0:1. O pět minut později se chytal za hlavu Rajnoch, jeho střela z úhlu měla sice potřebnou razanci, bohužel však těsně minula vzdálenější tyč brány hostí.

Místo vyrovnávací branky přišel brzy druhý úder. Ve 14. min. si centr zprava v klidu zpracoval na prsou Dvořák a střelou, jež zapadla přesně k tyči, upravil na 0:2. Ani v tomto případě nemohl Stoupa pohromu odvrátit, na vině byli především stopeři, kteří neatakovali hráče soupeře.

Za celý poločas si naši hráči nevypracovali žádnou gólovou šanci. Ke střele se dostal už jen Ivančo, ale bez úspěchu. Tím jediným byl fakt, že se podařilo získat v závěru poločasu pro zbytek utkání přesilovku. Autor druhé branky Dvořák nejprve viděl v 19. min. za „film“ ve vápně jednu žlutou kartu a ve 41. min. i druhou. Poté, co mu byl odmáván ofsajd, zakopl míč, a to ho stále předčasný odchod pod sprchy s červenou kartou.

Ani početní výhoda jednoho muže navíc k ničemu pozitivnímu nevedla, územní převaha byla jalová a pouze platonická. V deseti hrající hosté se prosadili dokonce potřetí, kdy po trestném kopu hostivařský dorostenec Samec vyhrál souboj se Stoupou a zvýšil na 0:3. To už byl na hřišti Jarda Klíma starší, který pak v nastaveném čase vypracoval gólovou situaci pro Hanzlíka. Jeho trefa měla však už jen charakter čestného úspěchu v dalším zbabraném zápase.

V 8. kole hraje juniorka v sobotu 20. října v půl jedenácté dopoledne na hřišti nováčka soutěže SK Praga Vysočany. Pragovka naposledy uhrála bezbrankovou remízu na hřišti lídra tabulky v Újezdu nad Lesy a v tabulce figuruje na sedmém místě.

 

Trenér juniorky Vyšehradu Jiří Bošanský: „Jsem z toho špatný, dost to prožívám. Už v týdnu při trénincích jsem hráčům zdůrazňoval, že jde o zápas podzimu, aby k němu přistoupili zodpovědně. Přesto po první čtvrthodině prohráváme 0:2. Zase nám utekl začátek utkání. Nezvládáme obranné standardky, soupeři nás trestají skoro za všechno. Máme po osmi kolech čtyři body, porazili jsme jen Strašnice, a to ještě díky posilám z áčka Tomáši Noskovi a Martinu Kohoutovi.“

Trenér Hostivaře Petr Procházka: „Pomohl nám velmi dobrý vstup do zápasu. Až do vyloučení Dvořáka krátce před poločasem jsme měli víc ze hry, ve druhé půli jsme bránili dvougólové vedení, takže se hrálo většinou jen na naši bránu. Domácí jsme přesto do zakončení nepouštěli, naopak po standardce jsme přidali třetí gól a vybojovali první podzimní body. Na mladých hráčích Vyšehradu bylo vidět, jak obtížný je přechod z dorosteneckého do dospělého fotbalu.“

 

Slavoj Vyšehrad B – SK Hostivař 1:3 (0:2)

Branky: 90. (+3) Hanzlík – 5. Choma, 14. Dvořák, 80. Samec.

Rozhodčí: Vojnovič – Gryc, Maiello. ŽK: Rözler, Wulkan – Dvořák, Vácha. ČK: 41. Dvořák (Hostivař).

Diváků: 50.


Vyšehrad B: Stoupa – J. Duda (75. J. Klíma st.), Wulkan, J. Klíma ml., Bernard – Veverka, Rözler (46. Čižikov), Hanzlík, Ivančo (88. Prokeš) – Primus, Rajnoch. Trenér Jiří Bošanský.

Hostivař: Sládek – Choma, J. Nebřenský, Vácha, Pečenka (78. Tuháček) – Jodas, Bělohlav (60. Kaňka), Samec, Kadeřábek – Dvořák, Balík (88. Pazdera). Trenér Petr Procházka.

 


Střelci juniorky v I. A třídě:

5 – Primus

2 – J. Duda, Rajnoch

1 – Balcárek, Hanzlík, Rözler, Šplíchal, Veverka, Wulkan

 

Nahrávači na góly:

3 – Kohout

2 – Rajnoch, Rözler

1 – Babašta, J. Duda, Ivančo, J. Klíma st., Zimmermann


foto ze zápasu: zde

PŘÍŠTÍ KOLO

Sobota 20.07.2019

  • 17:00 Prostějov - Muži"A"

Vyšehrad měl v tomto utkání od začátku územní převahu, do vedení ale šel až po půlhodině hry z penalty. Do té doby neproměnili naši hráči tři gólové šance. Ve 30., min. byl však faulován ve vápně domácích Stýblo a Molodci z penalty se nemýlil: 0:1! To byl také výsledek prvního poločasu.

Šest minut po změně stran se po autovém vhazování Zdobnického dostal k míči Stýblo a nezaváhal: 0:2! Trvalo jen pět minut a situace se „v bleděmodrém“ opakovala: znovu aut Zdobnického, znovu náběh Stýbla a přesná koncovka: 0:3!

V 64. min. kombinaci Zdobnického a Vu zdárně zakončil kapitán Coufal: 0:4! A v 76. min. z přihrávky Zdobnického dal pátý gól Vu: 0:5!

Tento stav byl na ukazateli skóre ještě deset minut před koncem, mladí šemíci pak ale polevili a dovolili domácím dva „slepené“ góly. Trutnov korigoval díky trefám dvou střídajících hráčů v 81. min. překonal Pospíšila Kulda a v 82. min. Borovski. Zápas tak skončil 2:5 a naše U 16 si připasala druhé vítězství venku v této sezoně – to první bylo koncem srpna v Ostré,

V sobotu 23. března naše U 16 přivítá na Vyšehradě „sedmnáctku“ Vlašimi a půjde o souboj 11. s 10. místem tabulky, které od sebe dělí jen tři body. Zápas má výkop čtvrt hodiny po poledni.

Trenér U 16 Zdeněk Jaroš: „Utkání v Trutnově jsme měli od začátku ve své moci. Až deset minut před koncem, kdy už jsme vedli 5:0, jsme polevili a dvakrát inkasovali.“

 

U 17: MFK Trutnov – Slavoj Vyšehrad B 2:5 (0:1)

Česká divize U 17 (skupina C), hráno v sobotu 16. března 2019. Branky: 81. Kulda, 82. Borovski – 51. a 56. Stýblo, 31. Molodci z pen., 64. Coufal, 76. Vu. Rozhodčí: Vít – Turek, Beránek. ŽK: Taláb, Pavelka – L. Toman, Coufal, Vu. Diváků: 40.

Trutnov U 17: Laštovka – Gnol, Ondráček (36. Borovski), Macela, Volman – Taláb (65. Kulda), Hetflejš (65. Valeš), Sapár, Klejna (30. Pavelka) – Rohrbacher, Červený (30. Bednář). Trenéři Tomáš Cerman, Aleš Starý a Petr Vlach.

Vyšehrad U 16: Pospíšil – Mareš, Molodci, L. Toman, Nováček (46. R. Mamudov) – Fait – Zdobnický, Stýblo, Coufal, Vodička – Vu. Trenér Zdeněk Jaroš.

 

Branky Vyšehradu U 16 v České divizi mladšího dorostu

13 – Stýblo

9 – Coufal

6 – Zdobnický

5 – Tran

3 – Vu

2 – Molodci

1 – Fait, Halasz, Jelínek, Lupan, R. Mamudov, Mlejnek, Přech, L. Toman, Zika

 

Asistence

12 – Zdobnický

7 – Jelínek

5 – Coufal

4 – Stýblo

3 – Tran

2 – Horák, Mareš, Vodička, Vu

1 – Halasz, R. Mamudov, Mlejnek, Zika

 

Foto: Zdeněk Jaroš

VÝSLEDKY

připravuje se...