Body od nováčka z Vysočan: juniorka porazila Pragu 3:2

Juniorka Konečně úspěšný výsledek, který snad nakopne juniorku ke zlepšení ve zbývající části podzimní sezony: na hřišti nováčka I. A třídy SK Praga ve Vysočanech zvítězil Vyšehrad B 3:2! K odpichu z předposlední příčky tabulky to sice zatím nestačilo, přesto by právě tento zápas mohl znamenat vytoužený zlom k lepšímu. Se sedmi body se už dýchá týmu přece jen o něco lépe, a to by měl být také impulz pro zbývající čtyři kola.

Týden po domácí prohře 1:3 s poslední Hostivaří to vypadalo, že rezerva šemíků je hlavně psychicky na dně a nic dobrého nevěstila ani vysočanská absence tria J. Duda, Rözler, Bernard. Do sestavy se naopak vrátil Kořínek a přišel i Houdek z kádru A-mužstva.

Jenomže ani vstup do utkání na krásné travičce Pragovky nevypadal moc dobře, a to hlavně kvůli nedůrazu a chybám v defenzivě, jež umožnily domácím dostávat se lacino do šancí. V 17. min. otevřel skóre zápasu útočník Herynk parádní ranou z trestného kopu, jež se odrazila od vzdálenější tyče do sítě: 1:0. O dvě minuty později už měl Stoupa v bráně Vyšehradu přece jen víc štěstí, druhý forvard Pragy s pozoruhodným jménem Ollé totiž v čisté gólové šanci přestřelil.

Ve 20. min. se na druhé straně dostal před brankáře domácích Kratochvíla Ivančo, jeho hlavička koníčkem ale neměla potřebný důraz. O dvě minuty později se však probil do vápna Wulkan, jeho střelu Kratochvíl jen vyrazil a dobíhající Čižikov pohotově zasunul balon k bližší tyči: 1:1.

Praga na tom byla v úvodní půlhodině stále lépe, střela Ollého však naštěstí postrádala razanci a Hanzlík balon z brány odvrátil. Ve 30. min. po chybné rozehrávce Čižikova ale Herynk obešel vše, co mu stálo v cestě, a to včetně Stoupy, a do prázdné brány zavěsil: 2:1.

Stejně jako v prvním případě, i tentokrát vydrželo domácím vedení přesně jen čtyři minuty. Houdek přihrál hlavou Primusovi a ten bez zbytečného váhání propálil Kratochvíla: 2:2. Byla to už šestá Primiho podzimní trefa v I. A třídě.

Ve 37. min. domácí stoper Přída ve vápně nešikovně zfauloval pronikajícího Houdka, a tak arbitryně Rodová ukázala na značku s bílým bodem – penalta! Bohužel Wulkanovu střelu k tyči brankář Kratochvíl vystihl…

O dvě minuty později mohlo být ještě hůř, útočník Pragy Herynk znovu obešel úplně vše, co mu stálo v cestě, ale místo toho, aby v klidu zavěsil do prázdné brány, a završil tak svůj hattrick, nesmyslně přihrál do prázdného prostoru a díky tomu zůstalo poločasové skóre 2:2. Ne zahozená penalta, ale tato promarněná šance Pragy byla klíčovým momentem utkání.

Deset minut po změně stran přišel na hřiště Klíma starší a rozhýbal hru směrem dopředu. O střelbu se začal pokoušet zejména Ivančo, a brzy to přineslo své ovoce. V 65. min. po faulu na Klímu staršího a trestném kopu Houdek poslal balon dopředu na Ivanča a ten po otočce a střele po zemi propálil gólmana domácích: 2:3!

V 77. min. musel odstoupit ze hry s otřesem mozku Kořínek a nahradil jej Šplíchal. Stihl se dostat do šance, ale přestřelil. Když už to vypadalo, že hosté dovedou zápas v poklidu do konce, došlo v 90. min. přece jen ke kritické situaci, jež mohla znamenat vyrovnání. Střelu domácího beka Semráda do horního růžku ale pozorný Stoupa naštěstí vyrazil, a tak se mohli borci v modrých dresech radovat z prvního podzimního vítězství venku.

V 10. kole hraje naše juniorka v neděli 28. října na Vyšehradě od půl třetí odpoledne s Viktorií Štěrboholy.

Trenér Jiří Bošanský: „Konečně vítězství! Před výkopem bych možná bral i bod za remízu, teď jsem rád, že máme tři body a navíc zasloužené. Hráli jsme dobře, tedy až na několik hrubek v první půli, jimiž jsme nabili soupeři do šancí. Ve druhé půle se hra ještě zlepšila s příchodem Jardy Klímy, dokázali jsme pak přidat třetí a rozdílový gól. Moc nám pomohl Oto Houdek z kádru A-týmu, uvítal bych, pokud by přišel častěji. Teď hrajeme se Štěrboholy, za něž jsem ještě na jaře sám hrál. To je výhoda, znám je, i když to bude těžký soupeř.“

Kapitán Jakub Wulkan: „Věřil jsem si na penaltu, přesto jsem ji neproměnil. Stalo se mi to poprvé od mladšího dorostu, kdy jsem ještě hrál za Junior. Nakonec jsem ale rád, že jsme to všichni překonali a odmakali to na vítězství. Za předvedený výkon jsme si to zasloužili.“

Střelec vítězné branky Jiří Ivančo: „Ze středu hřiště přišel balon od Houďase, propadlo to, přeskočilo mi to nohu, potom jsem se ještě otočil a naslepo to plácnul na bránu. Po mokré zemi to proletělo gólmanovi mezi nohama, takže se štěstím. I proto, že mě u toho nikdo neatakoval, protihráči teprve dobíhali. Můj první gól a první výhra venku, navíc s docela dobrým soupeřem, takže spokojenost.“

Hrající šéf klubu Jarda Klíma starší: „Je fajn, že jsme konečně vyhráli a prolomili smůlu. Bylo to zasloužené, soupeř měl ve druhé půli jedinou šanci až v samotném závěru, to ale Ondra Stoupa chytil. S těmito třemi body je to hned veselejší a mám radost, že to takhle dopadlo.“

Trenér Pragy Petr Janatka: „Chyběli nám čtyři hráči základní sestavy v čele se záložníkem Daubnerem, který je naší klíčovou postavou a nejvíc na něj spoléháme. Tyto absence byly na naší hře hodně znát. Na druhou stranu jsme si to prohráli sami, protože jsme nedostupovali včas protihráče, hlavně útočníky. Při rozehrávání standardky je třeba být u balonu a ne debatovat s rozhodčími. Před týdnem jsme hráli na hřišti prvního Újezdu nad Lesy a díky zodpovědné defenzivě jsme uhráli bod za remízu 0:0. Tentokrát jsme vsadili na útočný fotbal, ale v obraně jsme naopak úplně vyhořeli.“

SK Praga Vysočany – Slavoj Vyšehrad B 2:3 (2:2)

Branky: 17. a 30. Herynk – 21. Čižikov, 34. Primus, 65. Ivančo.

Rozhodčí: Rodová – Hlavnička, Stěhule. ŽK: Pivoňka, Přída – Primus, Kořánek, Veverka.

Diváků: 55. Ve 38. min. neproměnil Wulkan (Vyšehrad) penaltu.

Praga: Kratochvíl – Semrád, Přída, Moťka, L. Moudrý – Michalík (46. Černý), Pivoňka, M. Končický. Sedlák – Herynk, Ollé (70. Resl). Trenér Petr Janatka.

Vyšehrad B: Stoupa – Veverka, Wulkan, Hanzlík, Kořínek (77. Šplíchal) – Čižikov, J. Klíma ml., Houdek, Ivančo – Primus, Rajnoch (55. J. Klíma st.). Trenér Jiří Bošanský.