Juniorku zradila koncovka, se Štěrboholy prohrála doma 0:3

Juniorka – Již čtvrtou domácí porážku a sedmou celkově si připsala na svůj vrub v podzimní části I. A třídy naše juniorka. V první půli utkání s Viktorií Štěrboholy ještě za bezbrankového stavu zahodila řadu šancí, deset minut před pauzou pak inkasovala první gól a po změně stran ještě další dva. Po deseti kolech tak má na předposlední příčce tabulky stále 7 bodů, přičemž do konce podzimu zbývají ještě tři dějství.

V sestavě tentokrát chyběl bek Kořínek, jenž utrpěl před týdnem otřes mozku, naopak znovu se v ní objevili Bernard a jako střídající hráč J. Duda. Předchozí vítězství 3:2 ve Vysočanech na Pragovce zažehlo plamínek naděje na lepší časy a domácí zápas se Štěrboholy jej mohl ještě víc rozdmýchat, to by ovšem museli mladí hráči Vyšehradu proměnit alespoň některou z mnoha šancí, do nichž se dostali.

Do poločasu jich měli čtyři až pět – korunovala je ve 27. min. velká příležitost Bernarda, který po centru Primuse ve skluzu netrefil míč podle svých představ a ten doskákal vedle tyče do zámezí.

Po tomto momentu hosté z Prahy 10 zvedli hlavu a přesně po půlhodině hry a zdařilé kombinaci zahodil  čistou gólovou šanci Františák, jenž z malého vápna překopl Stoupovu bránu. Dlouho se držet za hlavu nemusel, neboť již o pět minut později po rohu vlétl do vápna šemíků záložník červenobílých Jiroušek (hráč s prvoligovými zkušenostmi z Jablonce) a otevřel skóre: 0:1.

V poločasové pauze odstoupil Veverka a nahradil jej Jarda Klíma starší, který se posunul do středu zálohy a odsud v roli hrajícího kouče dirigoval mužstvo. Jen několik vteřin po zahájení druhé půle mohl vyrovnat Primus, jeho lob jen těsně minul břevno. Ivančo se blýsknul velmi dobře zahranou standardkou, trestný kop k tyči ale brankář hostí robinzonádou vyrazil. Vyrovnat mohl také Rajnoch, slabou střelu gólman stihl rovněž zneškodnit.

Tím byly veškeré naděje na příznivý výsledek vyčerpány, neboť v 58. min. po centru zprava od Čižkovského vlétl do našeho vápna jako tank Jenšík a s míčem doslova převálcoval Stoupu: 0:2. Kontrovat mohl znovu Rajnoch, zblízka však netrefil. Přesně v polovině druhé půle došlo uprostřed hřiště ke strkanici, z níž si odnesl Houdek žlutou kartu a „mstitel“ Jiroušek červenou.

Hostům to pranic nevadilo a v 69. min. jejich kapitán Melničuk střelou z trestného kopu k tyči zvýšil již na 0:3. O chvíli později jej však atakoval čelem stoper juniorky Hanzlík a mohl jít rovnou ukázat Jirouškovi, kde jsou na Vyšehradě sprchy – také on totiž viděl červenou kartu. Zmar domácího mužstva pak už jen zkompletovaly dvě zahozené čisté gólové šance v podání Primuse a Čižikova.

Juniorka Vyšehradu se v dalším mistrovském utkání představí v neděli 4. listopadu dvě hodiny po poledni na hřišti SK Ďáblice, tj. týmu ze špičky tabulky. To už bude znovu na lavičce trenér Jiří Bošanský, který tentokrát chyběl kvůli termínové kolizi s utkáním jeho Dobřichovic ve Středočeském krajském přeboru. V nedělním souboji se Sokolem Nová Ves pod Pleší dal jeden gól, a podílel se tak na vítězství 4:0. Dobřichovice vedou o pět bodů tabulku soutěže a samotný Bóša tabulku střelců přeboru se 13 góly.

Hrající trenér a šéf Slavoje Vyšehrad Jarda Klíma starší: „Výsledek měl být opačný, 3:0 jsme měli véest už po dvaceti minutách hry. Zahodili jsme snad deset čistých gólových šancí a naopak soupeř dal ze čtyř střel na bránu tři góly. Potřebovali bychom v sestavě jednoho až dva zkušené hráče, aby vedle nich mladí rostli.“

Předseda SK Viktoria Štěrboholy Karel Horčík: „V prvním poločase jsme podali náš dosud nejhorší výkon na podzim a až po dvou změnách v sestavě se to zlepšilo. Štěstí, které hám chybělo v předchozích čtyřech zápasech, se k nám tentokrát otočilo čelem. Béčko Vyšehradu má tým složený z mladých hráčů, ti jsou sice ambiciózní, chybí jim však zatím zkušenosti ze soutěží mužů.“

Slavoj Vyšehrad B – Viktoria Štěrboholy 0:3 (0:1)

Branky: 35. Jiroušek, 58. Jenšík, 69. Melničuk. Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 7:6. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 4:5.

Rozhodčí: Novotný – Vaněk, Janků. ŽK: Čižikov, Houdek, Primus (všichni Vyšehrad). ČK: 70. Hanzlík – 67. Jiroušek.

Diváků: 35.

Vyšehrad B: Stoupa – Veverka (46. J. Klíma st.), Wulkan, Hanzlík, Čižikov – Bernard, Houdek, J. Klíma ml. (59. Duda), Ivančo – Rajnoch (81. Šplíchal), Primus. Hrající trenér Jaroslav Klíma starší.

Štěrboholy: Košťák – Králík, Rajdl, Čížkovský, M. Boček (33. Růžička) – Kotšmíd (66. Marino), Jiroušek, Melničuk, Františák – Novák (83. Kapucián), Jenšík. Trenér Zdeněk Boček.