Juniorka po prohře v Ďáblicích padla na dno tabulky I. A třídy

Juniorka – Pro osmou podzimní porážku v I. A třídě si naše juniorka zajela do Ďáblic. Domácí mužstvo, které má letos ambice soutěž vyhrát a postoupit do přeboru, porazilo rezervu šemíků 4:0. Stalo se tak především zásluhou útočníka Jana Davídka. Byl u všech čtyř branek, tři dal sám a na zbývající se podílel asistencí. Pro Vyšehrad B je ale podstatnější fakt, že se dvě kola před koncem podzimní části sezony propadl až na samotné dno tabulky.

Do sestavy se vrátil bek Kořínek, který před dvěma týdny na Pragovce utrpěl otřes mozku, z A-týmu přišli Zimmermann, již tradičně Houdek a také gólman Prokeš coby náhradní hráč do pole. Chyběli naopak Čižikov a druhý gólman Šplíchal. Hanzlík s Rajnochem sice v Ďáblicích nechyběli, ale jen jako diváci – první z nich totiž pyká za vyloučení v předchozím utkání se Štěrboholy, zatímco druhý nemohl nastoupit vinou zraněného kotníku.

Na půdě třetího týmu tabulky se hned v úvodní minutě dostal k zakončení obránce Duda, bohužel netrefil bránu domácího Pikharta (se jménem Casillas na zádech) a jeho pokus zůstal prakticky až do konce poločasu osamocen. Až zase v poslední minutě před pauzou se dostal ke střele Primus, a to ještě ze standardky.

Ďáblice, v jejichž sestavě se objevili mj. bývalý kapitán a stoper divizní Libiše Pavel Máj či střední záložník Martin Horváth, jenž má na svém kontě tři prvoligové zápasy v dresu Příbrami, však mezitím třikrát rozvlnily síť za Stoupovými zády. Již ve 4. min. po centru zprava si v klidu naběhl až na malé vápno Davídek a ostrou střelou z voleje k tyči nedal našemu brankáři ani tu nejmenší šanci: 1:0.

V 18. min. mohl skórovat podruhé, ocitl se opět zcela nepokrytý v ještě větší a jasnější šanci, tentokrát se ale vyznamenal Stoupa a praktický jistý gól chytil. O tři minuty později už ale další binární souboj s třicetiletým kanonýrem Ďáblic podruhé prohrál. Tentokrát to zkusil Davídek jinak a možná byl sám překvapen, že prošel defenzivou Vyšehradu B doslova jako nůž máslem a nijak neobtěžován s jistotou zakončil: 2:0.

Ve 33. min. Davídkův kolega z útočné dvojice domácích Fiala z trestného kopu trefil břevno naší brány. míč se od něj odrazil zpátky do pole.

Sedm minut před pauzou rozehrál další z mnoha útočných akcí Davídek, posunul míč na Horvátha, do sítě ale trefil až Zemánek: 3:0. Až ve 45. Min. přišel zmíněný pokus Primiho, jeho nedůraznou střelu z přímého kopu však Pikhart snadno chytil.

Po návratu ze šaten se objevil v sestavě místo Cimiho Pepa Prokeš. Domácí zjevně sundali nohu z plynu a šetřili síly na středeční klíčový zápas podzimu s Újezdem nad Lesy. Po hodině hry se přesto dostal do jasné šance Michálek, Stoupa jeho střelu zblízka chytil. Pět minut před koncem pak Horváth přihrával, aby opět nikým neatakovaný Davídek bez problémů prostřelil našeho gólmana a završil svůj hattrick: 4:0.

Juniorku čekají na podzim ještě dva zápasy, v neděli 11. listopadu hraje ve dvě hodiny odpoledne na Vyšehradě s Kyjemi (10. v tabulce) a v sobotu 17. listopadu rovněž od 14.00 v Dolních Chabrech (6. v tabulce).

Trenér juniorky Vyšehradu Jiří Bošanský: „Mrzí mě, že si před zápasem řekneme, co a jak budeme hrát a hlavně zodpovědně vzadu, stejně pak ale do čtvrté minuty inkasujeme. Navíc po centru ze strany, kde by měli naši krajní hráči kralovat. Potom zničeho nic vypluje útočník zcela sám na malém vápně a zakončuje – v klidu, jednoduše a bez jakéhokoliv kontaktu s naší obranou. První půle v Ďáblicích bylo to nejhorší, co jsem tady v juniorce od kluků viděl. Možná to bylo i kvalitami soupeře, které jsou u Ďáblic na úroveň I. A třídy opravdu vysoké. Ve druhé půli to už bylo od nás lepší, trochu jsme to i přeskupili, jenomže stav byl 3:0 a také domácí polevili v nasazení. Když vidím kluky jako jednotlivce, zdají se mi být individuálně dobří, ale složeni do týmu, do jedenáctky, to už pak není ono. Neměli jsme v tomto utkání jedinou šanci, dokonce ani náznaky. Zbývají nám dva zápasy, rád bych alespoň jeden z nich vyhrál, abychom se dostali na deset bodů.“

Trenér Ďáblic František Peřina: „Měli jsme z tohoto zápasu trochu obavy, protože jsme tušili posílení Vyšehradu B hráči z divizního áčka. To se nepotvrdilo, nicméně mužstvo je to mladé a věděl jsem, že na něj bude platit zkušenost. Pravdou je, že naším cílem bylo rozhodnout zápas již do poločasu, což se nám povedlo. Po změně stran jsme už šetřili síly na středeční důležitý zápas s Újezdem nad Lesy. Co se týče Davídka, je to náš nejlepší střelec, na podzim mu to tam znovu padá. Je to náš klíčový hráč, i když góly umějí dávat u nás i jiní. Máme dobře poskládané mužstvo, které tvoří kmenoví hráči převážně střední generace. Rádi bychom zaútočili v této sezoně na prvenství v soutěži.“

SK Ďáblice – Slavoj Vyšehrad B 4:0 (3:0)

Branky: 4., 21. a 85. Davídek, 38. Zemánek.

Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 7:2. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 2:0.

Rozhodčí: Wimmer – Opočenský, Vaněk. ŽK: Šedo, Fabián, Novák – Houdek, Kořínek, Lochman.

Ďáblice: Pikhart – Fabián (46. Hrubý), Veselý, Máj, Šedo – Michálek (66. Trojan), Horváth, Novák, Zemánek – Davídek, Fiala. Trenér František Peřina.

Vyšehrad B: Stoupa – J. Duda, Wulkan, J. Klíma ml., Kořínek (81. Veverka) – Zimmermann (46. Prokeš), Lochman, Houdek, Bernard – Primus, Ivančo. Trenér Jiří Bošanský.