Ani z 18 střel juniorka nedala gól, Kyje si tak odvezly bod

Juniorka Spousta úsilí, střeleckých pokusů i šancí, leč výsledek velmi skromný a zcela neadekvátní. Juniorka ve svém posledním letošním domácím vystoupení hostila Kyje a přestože podala tentokrát velmi dobrý výkon, na vítězství to stejně nestačilo. Z osmnácti střeleckých pokusů Vyšehradu B letěl balon 13x na bránu Kyjí, v síti ale neskončil žádný. Vinou neschopnosti dát gól tak skončil zápas bezbrankovou remízou.

Po dvou porážkách se Štěrboholy a v Ďáblicích chtěli naši mladí hráči doma zabodovat, což se jim sice povedlo, ale ne zrovna tak, jak by si přáli. Hodně byl vidět Ivančo, který jen v první půli pětkrát trefil bránu hostí! Již v 9. min. se dostal po přihrávce od Primuse do šance, brankář Cibulka byl však na místě. Ve 14. min. naopak Ivančo přihrával a Klíma mladší, jenž v tomto zápase netradičně posílil ofenzivu, hlavičkoval jen do strážce hostující svatyně.

Cibulka byl ústřední postavou zápasu a když už byl přece jen překonán, byla na jeho straně branková kontrukce. Těsně před poločasem Ivančova střela olízla tyč.

Čtyři minuty po obrátce mohl skórovat kapitán Wulkan, na centr však nedosáhl a jen se chytal za hlavu, jakou že to promarnil příležitost. Nebyl zdaleka sám, gesto zoufalství z promarněných šancí bezděčně demonstrovali i další naši borci. Po Wulkanovi se ocitl v ještě větší gólové šanci další zadák Duda, zblízka však nedokázal překonat Cibulku.

Pak se konečně dostali do šance i hosté z Prahy 14, i když to bylo díky standardce. Po trestném kopu Menšíka Řehoř jen těsně minul Stoupovu bránu. V polovině druhé půle střelu Primuse zblokoval protihráč a odražený balon napálil Houdek do břevna! A podobně dopadl také Ivančo, exekutor trestných kopů. Kyje všechny kritické situace před svou bránou ustály, a tak skončil zápas remízou 0:0.

V závěrečném 13. kole podzimní části I. A třídy hraje naše juniorka v Dolních Chabrech, a to v neděli 17. listopadu od 13.30 hod.

Trenér Jaroslav Klíma: „Kluci podali velmi dobrý výkon, výborně kombinovali. Navíc zahráli zodpovědně v defenzivě – řekli jsme si, že zápas zvládneme vzadu na nulu, a to jsme dodrželi. Bohužel na jeden vstřelený gól spotřebujeme deset vyložených šancí. Tentokrát nepadl ani ten jeden – místo toho dvakrát břevno, jednou tyč a k tomu tři střely přímo do stojícího gólmana soupeře.“

Trenér Kyjí Petr Říha: „Vyšehrad měl o něco víc ze hry a měl i smůlu, protože nastřelil tyč a břevno. I my jsme se dostali do několika šancí, bohužel v současnosti nemáme střelce, který by uměl zakončit. Naše marodka v této fázi sezony je rozsáhlá, chybí nám šest až sedm hráčů základní sestavy. Bod odsud je pro nás dobrý. Rádi bychom se pohybovali v klidném středu tabulky, ale musejí se nám uzdravit hráči.“

Slavoj Vyšehrad"B" – TJ Kyje 0:0

Střely na branku: 13:2. Střely mimo: 5:7. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 1:5.

Rozhodčí: Šťástka – Kalcovský, Budař. ŽK: Pech, Moudřík (oba Kyje).

Vyšehrad B: Stoupa – J. Duda (62. Veverka), Wulkan, Baratynskyy, Kořínek – Zimmermann, Houdek, Lochman, Ivančo – Primus (72. Prokeš), J. Klíma ml. Trenér Jaroslav Klíma.

Kyje: Cibulka – Štěpánek, Pech, Havlíček, Štika (35. Trval) – Kadeřávek, Menšík (75. Papírník), Benda, Moudřík – Řehoř, Bobek. Trenér Petr Říha.