Juniorka si na závěr zlepšila náladu výhrou 2:1 v Chabrech

Juniorka Velmi dobrým výkonem i výsledkem se může pochlubit v posledním utkání roku 2012 naše juniorka. Na hřišti v Dolních Chabrech porazila domácí tým 2:1, a tak si přenese do druhé poloviny sezony 11 bodů. Věřme, že na jaře rezerva Vyšehradu bez větších potíží odvrátí hrozbu sestupu do I. B třídy. Poslední podzimní zápas opravňuje k optimismu!

Do sestavy juniorky se na poslední zápas roku vrátil Bernard, kvůli zdravotní indispozici však nenastoupil Ivančo, i když utkání přihlížel alespoň z lavičky. V domácí sestavě nechyběl nejstarší pražský hráč Ladislav Vízek. Fotbalista roku ČSSR 1983 a 1985, jenž v lednu oslaví 58. narozeniny, zaujal post pravého beka, zatímco v útoku se objevil nejlepší střelec I. A třídy Robin Dejmek, který dal před rokem naší juniorce dva góly. Domácím však chyběli Ivan Hašek (49 let), Patrik Berger a Vladimír Šmicer (oba 39 let), přičemž poslední z nich sledoval zápas v civilu. A z jeho vývoje byl viditelně otrávený.

Hned začátek naznačil, že naši mladí borci nechtějí hrát druhé housle. Po centru Veverky se objevil úplně sám před bránou Čižikov, balon však v jasné šanci minul.

Po deseti minutách hry udeřili domácí a hned jejich první střela na bránu skončila v síti. Dejmek prošel středem hřiště mezi stopery, obešel Hanzlíka i gólmana Stoupu a střelou do odkryté brány dal svůj patnáctý podzimní gól: 1:0.

Již za tři minuty bylo vyrovnáno, přihrával Jarda Klíma mladší a Veverka střelou po zemi propálil domácího brankáře Michala Klímu: 1:1!

Zápas mohl být rozhodnut v náš prospěch již v prvním poločase, jak si ale kluci šance dokázali vypracovat, tak je také vzápětí jednu po druhé zahazovali. Po dalším centru Veverky se už chystal poslat balon do sítě Čižikov, stoper domácích mu v tom ale špičkou kopačky v posledním zlomku vteřiny zabránil. Houdek pálil zdálky metr nad, vzápětí Primus v jasné šanci trefil brankáře, odražený míč se dostal k Veverkovi, ale znovu stihli včas zasáhnout zadáci domácích. Kořínkova křížná střela minula bránu, Veverkovu bombu chaberský strážce svatyně vyrazil na roh a Primus z úhlu netrefil mezi tři tyče, balon tak proletěl podél brankové čáry do zámezí.

Ke konci poločasu zvedli hlavu i domácí, Trojanovu pohotovou střelu Stoupa bravurně vyrazil a vzápětí měl štěstí, kdy po trestném kopu dva hráči domácích ve skluzu nezasáhli balon, jak by si přáli. Dejmek chtěl stůj co stůj přidat druhý gól, jeho brilantní padáček však Stoupa s námahou vyrazil a uspěl i při další Dejmkově střele z levé strany.

Při nástupu do druhého poločasu superveterán Vízek utrousil, že by tentokrát bral i bod, ani to ale nebylo jeho týmu v zelených dresech přáno. Rozhodnutí padlo sedm minut po změně stran. Houdek ještě na vlastní polovině převzal míč, před ním se nečekaně a zeširoka rozestoupila chaberská obrana, což ale nejvyššího hráče Vyšehradu nevyvedlo z míry a postupoval dopředu. Vyběhnuvšího gólmana se mu podařilo v pravou chvíli a přesně přelobovat, takže balon skončil k naší radosti v síti: 1:2!

Mladí hráči Vyšehradu předčili domácí zejména v rychlosti, což se projevilo hlavně v poslední půlhodině četností šancí. Pojistit vedení se ale nepodařilo, blízko k tomu měli zejména střídající hráči Duda a Rajnoch.

Chabry měly také šanci vyrovnat, parádní střelu kapitána Linka z voleje pod břevno však Stoupa dalším bravurním zákrokem zneškodnil, a tak měl lví podíl na vítězství 2:1.

Trenér juniorky Jiří Bošanský: „Byl to jeden z těch lepších zápasů, co jsme na podzim odehráli. Dalo se na to koukat, bylo to fotbalové. Hodně jsme těžili z faktu, že starším hráčům domácích se moc nechtělo běhat, zatímco našim klukům ano. Prokázali tentokrát bojovnost a týmový duch, což mnohdy předtím chybělo. Herní projev se mi líbil, i když tam byly i chyby, po nichž jsme dovolili soupeři dostat se do šancí. Při nich nás ale podržel Ondra Stoupa, předvedl pár zázračných zákroků. Nakonec jsem rád za výhru na konci podzimu, protože je určitě lepší, když místo dosavadních osmi bodů jich máme alespoň jedenáct. Situace v tabulce stále není moc dobrá, ale na jaře to bude hratelné.“

Kapitán juniorky Jakub Wulkan: „Hráli jsme dobře, to co jsme si řekli. Domácí vůbec nestíhali, jenomže jsme zase neproměnili strašně moc šancí, takže jsme mohli a měli vyhrát určitě víc. Na druhou stranu nás podržel Ondra Stoupa.“

Autor vítězné branky Oto Houdek: „Ještě na naší půlce jsem převzal balon, útočníci se rozeběhli krásně do stran a odtáhli s sebou obránce domácích, takže uprostřed bylo najednou volno. V podstatě jsem jen běžel rovně dopředu, byl jsem z toho docela mimo a jen jsem se bál, aby mi balon na tomhle terénu neodskočil. Dopadlo to dobře, naštěstí mi to tam padlo a vyhráli jsme. Alespoň že konec podzimu jsme zvládli. Vzhledem k počtu šancí jsme však tady měli dát alespoň deset gólů, abychom si zvedli sebevědomí. Chodili jsme dopředu až v pěti, šesti hráčích, ale nervozita v koncovce nás připravila o další góly.“

Šéf Slavoje Vyšehrad Jaroslav Klíma: „Zápas se mi líbil, herně jsme potvrdili zlepšení z posledních zápasů a řekl bych, že jsme domácí jasně přehrávali v kombinaci. Chabry nestíhaly běžecky. Na druhou stranu je katastrofa, co všechno neproměníme. Měli jsme tady vyhrát tak 6:1 nebo 7:1, místo toho se klepeme do poslední minuty o výsledek. V poli hrají kluci velmi dobře, koncovku ale neumějí řešit. To ale ještě přijde. Podržel nás gólman Ondra Stoupa.“

Milan Baloun, chaberský trenér: „Chyběly nám opory týmu, nejen Patrik Berger, Vláďa Šmicer a Ivan Hašek, ale také Honza Bauer, což nás ovšem neomlouvá. Přestože jsem naše mužstvo nabádal, aby soupeře z předposledního místa tabulky nepodcenilo, nezvládli jsme to. Béčko Vyšehradu nás uběhalo, má tým plný mladých a ambiciózních hráčů, kteří se časem určitě prosadí do divizního A-týmu. Zaslouženě nás porazili. My jsme však celkově se čtvrtým místem v podzimní části soutěže spokojeni. Žádné postupové ambice nemáme, chceme si jen zahrát dobrý fotbal.“

SK Dolní Chabry – Slavoj Vyšehrad B 1:2 (1:1)

Branky: 10. Dejmek – 13. Veverka, 52. Houdek.

Střely na branku: 9:7. Střely mimo: 7:10. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 3:8.

Rozhodčí: Vlček – Multerer, Hradil. ŽK: Dejmek – Lochman.

Diváků: 60.

Dolní Chabry: M. Klíma – Vízek, Pěnek, Trojan, Vajnar – Linek – Fořt (67. Zídek), Klouček, Palma – Dejmek, Vosátka. Trenér Milan Baloun.

Vyšehrad B: Stoupa – Bernard, Wulkan, Hanzlík, Kořínek – Primus, Lochman, Houdek, Čižikov – Veverka (75. Rajnoch), J. Klíma ml. (60. J. Duda). Trenér Jiří Bošanský.