Juniorka přejela Řeporyje 4:0

Juniorka Týden po remíze 1:1 s velmi kvalitním celkem Suchdola u Kutné Hory si naše juniorka pozvala na Vyšehrad k přípravnému střetnutí tým FK Řeporyje-Praha 5. Zápas měl jednoznačný průběh, mladí šemíci zvítězili nad čtvrtým týmem tabulky jedné ze dvou pražských I. B tříd v poměru 4:0. Skóre však mohlo být mnohem vyšší.

Celý zápas tentokrát odchytal gólman z A-týmu Pepa Prokeš. Uprostřed zálohy nastoupili vedle sebe bratři Jaroslav a Štěpán Klímovi, oba přihráli na góly spoluhráčům. Podruhé oblékli dres Vyšehradu testovaní Makedonci Filip Velkovski a Ljupčo Trpeski, oba se zapsali do listiny střelců. Vůbec poprvé nastoupil jejich krajan Antonio Krstanovski – blýskl se přihrávkou na gól Honzovi Bernardovi alias Bernymu.

Skóre otevřel v 17. min. po přihrávce Jardy Klímy mladšího Velkovski, osm minut nato se trefil Duda, jemuž „namazal“ Čižikov. Tři minuty před pauzou Krstanovski posunul míč chytrou kolmou přihrávkou za obranu hostí a nabíhající Bernard střelou po zemi k tyči zvýšil na 3:0. Po změně stran, navzdory výrazné územní převaze a spoustě šancí, se trefil už jen Trpeski v 82. min. po příhrávce od Štěpána Klímy (tento gól je zachycen na horním snímku).

Další utkání v rámci přípravy v zimním období sehraje juniorka v sobotu 16. února venku proti FC Háje Jižní Město, tedy týmu, který přezimuje na 12. místě tabulky pražského přeboru. Hrát se bude dopoledne od 10.30 hod. na umělce soupeře.

Trenér Jaroslav Klíma: „Hrálo se celý zápas na jednu bránu, Řeporyje nás neprověřily. Nedokázaly s námi běhat a ve druhé půli už skoro nepřelezly přes polovinu hřiště. Přesto jsme nebyli schopni dát víc než jeden gól, i když šancí k tomu bylo tak deset. Špatně totiž řešíme situace ve vápně soupeře, kde si neumíme vyhovět. Je vidět, že tým je hodně mladý a je potřeba ještě zapracovat na jeho celkovém zlepšení.“

Slavoj Vyšehrad jun. – FK Řeporyje 4:0 (3:0)

Branky: 17. Velkovski, 25. J. Duda, 42. Bernard, 82. Trpeski.

Rozhodčí: T. Ulrich. Bez karet.

Diváků: 10.

Vyšehrad juniorka: Prokeš – J. Duda, Hanzlík, Preči, Čižikov – Veverka, Š. Klíma, J. Klíma ml., Bernard – Velkovski, Bohuslav. Do hry zasáhli i Rajnoch, Trpeski a Krstanovski. Formou hokejového střídání koučoval mužstvo trenér Jaroslav Klíma.