Remíza juniorky na Hájích

Juniorka – Ani ve třetím přípravném utkání v zimní pauze naše juniorka neprohrála. Po dvou zápasech na Vyšehradě, kde hrála nejprve 1:1 se Suchdolem u Kutné Hory a poté zdolala 4:0 Řeporyje, si „odskočila“ na Jižní Město. Odsud si přivezla remízu 3:3 ze sobotního dopoledního souboje s domácím týmem Hájů, který je stabilním účastníkem pražského přeboru.

Vzhledem k čerstvé sněhové nadílce se hrálo na těžkém terénu a včetně autora těchto řádků přihlíželo utkání pouhých šest diváků. Juniorka Vyšehradu nastoupila posílena o dva hráče A-týmu, brankáře Prokeše a Kubíka na postu levého beka. Ostatní se ale také snažili přesvědčit trenéra Klímu o svých schopnostech, vůli na sobě makat a stále se zlepšovat.

Již po pěti minutách hry se po vynikající přihrávce Bohuslava dostal do gólové šance Velkovski, trefil jen vybíhajícího brankáře Hájů. V 10. min. ale přišla opakovaná nedůslednost při bránění, domácí kopali roh a Novák hlavou otevřel skóre 1:0. Vyrovnat mohl v 19. min. Bohuslav, leč v záklonu trefil břevno domácí brány. Co se nepovedlo jemu, napravil o minutu později Bernard. Chytrým a pohotovým lobem potrestal hrubku obrany Hájů: 1:1!

V polovině první půle trefil domácí hráč Soucha tyč. Na druhé straně přesně po půlhodině hry mohl poslat Vyšehrad do vedení Jarda Klíma mladší, po přihrávce svého bratra Štěpána ale přehodil bránu. Domácí hráč Hrůza byl přesnější, po Souchově střele do tyče dokopl odražený balon pohodlně do prázdné brány: 2:1.

Hned po změně stran Krstanovski přihrál Bohuslavovi a forvard, jenž se vrátil v zimě z Louňovic, vyrovnal na 2:2! První jeho střelu zastavila ještě tyč, druhou už ale jen síť.

Šanci na 3:2 měl stoper Preči, po rohu Velkovského ovšem hlavou v dobré šanci minul. Po něm se dostal do dvou gólovek za sebou Bohuslav. Nejprve trefil gólmana a vzápětí pálil nad. Rajnochovu střelu pod břevno vytáhl gólman na roh. Do šancí se na kluzkém povrchu dostávaly i Háje, nicméně Stoupa, jenž nahradil od druhé půle Prokeše, byl na místě. Kapituloval až v 63. min., kdy domácí hráč Novák ztrestal hrubku Kubíka při rozehrávce a poslal svůj tým potřetí do vedení.

Přesně o deset minut později byl faulován ve vápně domácích Krstanovski, píšťalka sudího Roda se však neozvala. Až v 79. min. výborně hrající Bohuslav utekl po křídle, nacentroval před bránu a Krstanovski vyrovnal na konečných 3:3!

Tři minuty před koncem měl ještě Háje jasnou brankovou šanci, na čáře však zachránil obětavě Trpeski, a tak se na remíze 3:3 už nic nezměnilo.

Další program Slavoje Vyšehrad? A-tým hraje v neděli 17. února ve 13.00 hod. s Kunicemi, ve středu 20. února v 16.00 hod. s juniorkou Mladé Boleslavi a v sobotu 23. února v 9.00 h s Dobrovicí. Ve všech třech případech se jedná o turnajová utkání Brick Cupu na Vyšehradě. Juniorka má v plánu na sobotu 23. února od 16.30 hod. přátelský souboj s FSC Libuš, hrát by se mělo v Braníku.

Trenér Hájů Zdeněk Slabý: „Spravedlivá remíza. Škoda jen toho, že se hrálo na těžkém terénu, jinak by byl fotbal lepší.“

Trenér Vyšehradu Jaroslav Klíma: „Zápas se mi líbil, přestože se hrálo na těžkém terénu. Bylo hodně šancí na obou stranách. Na dva góly jsme soupeři úplně nesmyslně namazali, a to je škoda. Domácí totiž tak hrubé chyby neudělali. Jinak ale směrem dopředu to bylo z naší strany dobré, je vidět, že kluci za půl roku odvedli nějakou práci, a má to hlavu a patu.“

Háje Jižní Město – Slavoj Vyšehrad jun. 3:3 (2:1)

Branky: 10. a 63. Novák, 38. Hrůza – 20. Bernard, 46. Bohuslav, 79. Krstanovski.

Rozhodčí: Rod. Bez karet.

Diváků: 6.

Vyšehrad juniorka: Prokeš (46. Stoupa) – Veverka, Preči, J. Klíma ml., Kubík – Bernard, Š. Klíma, Trpeski, Rajnoch – Bohuslav, Velkovski. Do hry zasáhli také Krstanovski, Čižikov a od druhého poločasu v poli i Prokeš. Formou hokejového střídání koučoval mužstvo trenér Jaroslav Klíma.