Juniorka je dobře připravena na těžké jarní boje v I. A třídě

Juniorka – Na hřišti suveréna soutěže v Dubči vstoupí v neděli 24. března ve tři hodiny odpoledne naše juniorka do odvetné fáze I. A třídy. Její A-skupinu hraje náš tým pod hlavičkou Slavoj Vyšehrad „B“ a čeká jej náročné jaro. V první polovině sezony totiž uhrál 11 bodů, a to zařadilo mladé šemíky až na 12. místo čtrnáctičlenné tabulky. Navíc od poslední Hostivaře je dělí pouze čtyři body.

Po podzimní části skončil dosavadní kouč juniorky Jiří Bošanský, a tak šéfovi klubu Jaroslavu Klímovi nezbylo, než se ujmout sám opuštěného kormidla. K diviznímu A-týmu si zkrátka přibral „na povel“ ještě rezervu.

Většinu hráčů současného kádru stále tvoří ti, kteří přišli na Vyšehrad předloni v létě z Junioru Praha a začali hrát buď rovnou za juniorku soutěž mužů, nebo Českou ligu dorostu za U 19. Adaptovat se na dospělý fotbal není snadné, zimní pauza ale ukázala, že kluci to vzali za správný konec a díky zodpovědnému přístupu učinili zřetelný pokrok.

Ze šesti přípravných zápasů v zimě juniorka čtyři vyhrála a dva zremizovala. A pokud prohrála, tak jen posledních 35 minut přátelského utkání se špičkovým celkem divize A ze Štěchovic. Ve druhé půli tohoto zápasu totiž hráči juniorky vystřídali borce z áčka a inkasovali od Štěchovic dva góly (zápas skončil remízou 3:3).

Přípravu však zakončili mladí hráči Vyšehradu výhrou 5:2 nad Chuchlí, tedy obdobně umístěným celkem v B-skupině pražské I. A třídy. I tým ze čtvrti koní a dostihů je totiž ve své soutěži třetí od konce tabulky.

V zimní přípravě juniorka dosáhla v průměru 4,2 vstřelené branky na zápas, přitom na podzim v I. A třídě vyšla 4x gólově naprázdno. To vše jsou zřetelné aspekty zlepšení – teď už je jen přenést do mistrovské soutěže. Nejlepším střelcem juniorky v přípravě byl se šesti góly Tonda Bohuslav, jenž se vrátil z hostování v Louňovicích.

„Je vidět, že kluci udělali pokrok. Víc si věří, řeší lépe gólové situace a myslím, že se by se mohli dál zlepšovat. Už na podzim řada zápasů nebyla z naší strany špatných, ale dostávali jsme hodně laciné góly a naopak sami neproměňovali šance,“ zmínil šéf klubu a současně trenér Jaroslav Klíma.

V přípravě se přitom juniorka postavila tváří v tvář kvalitním soupeřům. „Snad se na výsledky v přípravě podaří navázat, aby jaro proběhlo v klidu a bez nervů o záchranu. Doufám, že to bude v pohodě,“ odhadl optimisticky první muž vyšehradského fotbalu.

„S koučováním juniorky jsem předem tak trochu počítal, takže mi to nevadí. Uvidíme, co bude potom po sezoně v létě,“ řekl Jaroslav Klíma, jenž počítá i s tím, že čas od času sám za juniorku nastoupí. „Bude-li potřeba, obuju kopačky,“ dodal.

Nedělní první jarní utkání juniorky na hřišti Čechie Dubeč začíná v 15 hodin. Spojení MHD ke hřišti: stanice metra Skalka a odsud bus č. 111 nebo 329 směr Dubeč. Už v neděli dopoledne hraje A-tým Slavoje Vyšehrad mistrovské utkání na domácím stadionu s divizním nováčkem FK Lovosice, tento zápas začne tradičně v 10.15 h.

Výsledky juniorky Vyšehradu v zimní přípravě:

Vyšehrad B – Suchdol u Kutné Hory 1:1 (0:1)

Hráno 2. února na Vyšehradě. Branky: 82. J. Duda – 15. J. Holík.

Vyšehrad B – FK Řeporyje 4:0 (3:0)

9. února na Vyšehradě. Branky: 17. Velkovski, 25. J. Duda, 42. Bernard, 82. Trpeski.

Háje Jižní Město – Vyšehrad B 3:3 (2:1)

16. února na Hájích. Branky: 10. a 63. Novák, 38. Hrůza – 20. Bernard, 46. Bohuslav, 79. Krstanoski.

Vyšehrad B – Slovan Velvary 6:5 (2:3)

3. března na Vyšehradě. Branky: 47. a 64. Moravec, 29. Bohuslav, 44. J. Duda, 83. Hanzlík, 84. Š. Klíma – 75. a 90. Urban, 11. Šimeček, 16. Havrda, 25. Šelicha.

Vyšehrad B – Sokol Nespeky 6:5 (2:2)

10. března na Vyšehradě. Branky: 70. a 85. Bohuslav, 22. Rajnoch, 28. Houdek, 82. Prokeš, 85. J. Klíma ml. – 43. a 58. Dixa, 75. a 80. Rosenvald, 6. Bialonczyk.

Vyšehrad B – Čechoslovan Chuchle 5:2 (3:1)

17. března na Vyšehradě. Branky: 7. a 28. Bohuslav, 45. Hanzlík, 58. Rajnoch, 77. Primus – 15. Šípek, 56. Záhrobský.

Bilance v zimní přípravě: 6 zápasů: 4 – 2– 0, skóre 25:16.