Nešťastná 28. minuta v Dubči zhatila šanci juniorky na body

Juniorka Se vztyčenýma hlavama, posíleni výbornými výsledky v zimní přípravě, nastoupili hráči naší juniorky k premiérovému jarnímu utkání I. A třídy v Dubči. Domácí Čechie strávila zimní pauzu na vedoucí příčce tabulky s náskokem pěti bodů, splnění role favorita jí ale stálo mnoho úsilí. K vítězství 2:0 jí pomohl v mrazivém počasí i poněkud kontroverzní sled rychle za sebou jdoucích událostí během 28. minuty. Ta se ukázala být rozhodující pro vývoj celého utkání. Pojistku v podobě druhé branky přidal tým z jihovýchodního okraje metropole hned na začátku druhé půle po zaváhání Evžena Čižikova při rozehrávce míče ve vlastním vápně.

Oproti poslednímu přípravnému utkání chyběli v sestavě mladých šemíků Jan Veverka a Matěj Vrána, tedy hráči pro krajní posty v sestavě. Nechyběly zato dvě posily z kádru divizního A-mužstva v podobě gólmana Pepy Prokeše a pravého halva Robina Zimmermana.

Domácím chyběl jejich nejlepší střelec z podzimu Hajner, který mimochodem v prvním vzájemném utkání v srpnu na Vyšehradě vyrovnával minutu před koncem na 1:1. Tentokrát však nastoupili se třemi hráči moldavské národnosti, brankářem Panaiotem (zachytal si už i divizi za Meteor) a krajními halvy Pazeniucem a Grigoreanem. Na velmi rozlehlé ploše s přírodní trávou a zbytky sněhu okolo hřiště se snažili od počátku vynutit si územní převahu, ze které by rezultovaly šance.

Dostat se k účinným brejkům nebylo snadné, přesto dvojici útočníků Rajnocha s Bohuslavem často doplňoval zprava na trojici Primus. K ohrožení domácí branky byl nejblíž zejména Tonda Bohuslav – poprvé ho jen tak tak zastavil stoper Plecitý, podruhé ofsajd a potřetí skončil jeho centr na rukou druhého dubečského stopera Kopy. To běžela 28. minuta a tým hostí marně reklamoval volejbal ve vápně domácích. Tím také hráči na chviličku ztratili koncentraci a protože hra přerušena nebyla, domácí toho využili ke kontru z levé strany. Záložník Štěpánek předložil míč po zemi nabíhajícímu Kropelnickému a ten bez problému zavěsil: 1:0. Nic nebyly platné protesty mladých šemíků, že šlo v tu chvíli o ofsajd…

Kropelnický ale určitě prokazoval velkou kvalitu ve schopnosti zakončit, kromě gólu dvakrát jeho střely zblízka bravurně zneškodnil Pepa Prokeš.

Dvě minuty po změně stran zaváhal při odkopu Čižikov, balon získal zase Kropelnický a po slalomu ve vápně Vyšehradu skóroval podruhé: 2:0.

Na hřiště se pak dostal za Cimiho (hrál už dopoledne za áčko) hrající trenér Jarda Klíma a několika přihrávkami vybídl kluky ke vstřelení kontaktní branky. Situaci v poslední půlhodině trochu usnadil fakt, že přesně po hodině hry byl po vzájemném souboji s Houdkem vyloučen oplácející Kropelnický, a tak se hrála přesilovka. Bohužel Rajnoch, Bohuslav ani Houdek své šance či alespoň náznaky šancí nezužitkovali.

Tři minuty před koncem Houdek fauloval domácího Peterku, viděl druhou žlutou a tudíž i červenou kartu.

Další mistrovské utkání sehraje juniorka Vyšehradu na velikonoční pondělí, tedy 1. dubna. V 15 hodin přivítá doma soupeře z Újezdu nad Lesy., momentálně pátý tým tabulky. Podzimní vzájemný duel na počátku září vyhrál doma Újezd nad Lesy 3:0, je tedy co oplácet.

Hrající trenér Jaroslav Klíma: „Musím kluky pochválit za přístup k utkání, líbili se mi hlavně Jindra Duda, Oto Houdek, Ilir Preči a Radek Hanzlík. Na druhou stranu je tady malá schopnost účinně zakončit, je to i proto, že mladí hráči zatím nemají moc zkušeností. Za stavu 0:0 po akci Tondy Bohuslava zahrál domácí obránce ve vápně rukama, které měl navíc nahoře nad hlavou. To byla nejen jasná penalta, ale měla být k tomu i červená karta. Místo toho se pokračovalo ve hře, jako by se nic nestalo a hned z protiútoku jsme inkasovali první gól. Navíc padl velmi pravděpodobně z ofsajdu, jak mi několik kluků potvrdilo. Je to škoda, protože zápas byl pro nás minimálně remízový.“

Čechie Dubeč – Slavoj Vyšehrad B 2:0 (1:0)

Branky: 28. a 47. Kropelnický.

Rozhodčí: Šaróka – Kalcovský, Hlaváček. ŽK: Kuchta, Peterka, Kopa – Houdek, Preči. ČK: 60. Kropelniocký – 87. Houdek.

Dubeč: Panaiot – Pivka (72. Černý), Kopa, Plecitý, Hoffman (78. Zeman) – Pazeniuc, Štěpánek, Peterka, Grigoreanu – Kuchta, Kropelnický. Trenér Vladimír Slavíček.

Vyšehrad B: Prokeš – J. Duda, Preči, Hanzlík, Čižikov (76. Š. Klíma) – Primus, J. Klíma ml., Houdek, Zimmermann (56. J. Klíma st.) – Rajnoch, Bohuslav. Hrající trenér Jaroslav Klíma.