INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Juniorka uspěla i ve Kbelích

Juniorka Další cenné tři body, jimiž se přiblížila k záchraně v I. A třídě, získala juniorka Vyšehradu. Na hřišti Spartaku Kbely zvítězila v utkání 16. kola 2:0, a oplatila tak soupeři podzimní domácí porážku 3:6. Vedoucí branku dal v prvním poločase Tonda Bohuslav, po změně stran a trestném kopu Ilira Prečiho si dal tým z Prahy 19 vlastní gól. Vítězství přitom mohlo být vyšší, další spousta šancí rezervy šemíků zůstala nevyužita.

Téměř přesně před rokem naše juniorka vyhrála ve Kbelích 3:2 brankami Radka Hanzlíka, Kamila Matuszného a Tondy Bohuslava. Z tehdejší sestavy zůstali dodnes jen čtyři hráči (Hanzlík, Bohuslav, Veverka, Rajnoch), zatímco však v loňském utkání hrála v rozestavení s jediným útočníkem, tentokrát se třemi. Do sestavy se navíc vrátili Preči a Houdek, kteří před týdnem proti Újezdu nad Lesy chyběli.

Již v úvodní čtvrthodině si vypracovali naši hráči dvě gólové šance, ale proměnili až tu třetí. Domácím, kteří se museli obejít bez stopera a své největší opory Tomáše Haniaka (hrajícího kouče, jenž byl vyloučen v předchozím utkání), selhal ofsajd-systém, čehož po přihrávce Baratynského využil Bohuslav a lobem přehodil domácího gólmana Cabáka: 0:1!

Po necelé půlhodině hry trefil po rohu Baratynskyy hlavou tyč, šancí ale bylo daleko víc. Také domácí zahrozili, osm minut před poločasem Povýšil a po něm kapitán Dolejš.

Pojistku se podařilo přidat dvacet minut před koncem, Preči zahrával přímý kop a domácí stoper Povýšil tečoval míč natolik nešťastně, že překonal vlastního brankáře: 0:2.

Juniorce Vyšehradu se poprvé od loňského května podařilo vyhrát v mistrovské soutěží alespoň dva zápasy za sebou. V příštím 17. kole hraje opět venku, a sice v sobotu 13. dubna v 16.30 hod. na hřišti Sokola Dolní Počernice. Podzimní vzájemný souboj na Vyšehradě prohrála rezerva šemíků 1:2, a tak by jistě nebylo na škodu, pokusit se o úspěšnou odvetu – stejně jako v případě souboje s Kbely.


Trenér Vyšehradu Jaroslav Klíma: „Jsem spokojen s průběhem hry i s výsledkem, i když ten mohl být mnohem vyšší v náš prospěch. Pokud bychom proměnili tak polovinu šancí, skončil by zápas 7:1. Kluci sice trefovali bránu, většinou ale tam, kde byl domácí brankář. Sedmkrát byli sami před ním, nebyl z toho však ani jednou gól. Ten toho pochytal opravdu hodně, ale také Pepa Prokeš zneškodnil dvě jasné gólové šance domácích.“

Sekretář Spartaku Kbely Tomáš Minařík: „Mladí hráči Vyšehradu předvedli pěkné kombinační akce a pokud by proměnili víc šancí, dostali bychom nejspíš, podobně jako před týdnem od Pragovky, šest branek. V našem týmu byla hodně znát neúčast distancovaného Tomáše Haniaka.“


Spartak Kbely – Slavoj Vyšehrad B 0:2 (0:1)

Branky: 15. Bohuslav, 70. vlastní Povýšil.  

Rozhodčí: Gryc – Hruška, Petrášek.  

ŽK: Tožička, Hubáček, Podzemský, Krátký – Baratynskyy, Houdek, Čižikov, J. Klíma ml.  

Diváků: 40.


Kbely: Cabák – Tožička (75. Čula), Povýšil, Kučera, Chudoba – Češka (65. Horní), Dolejš, Jegorovs, Krátký (85. Souček) – Hubáček – Podzemský. Trenér Tomáš Haniak.

Vyšehrad B: Prokeš – J. Duda, Hanzlík, Preči, Čižikov – Kohout (68. Š. Klíma), Houdek, Primus (46. Rajnoch) – Bohuslav, Baratynskyy, Veverka (58. J. Klíma ml.). Trenér Jaroslav Klíma.


Střelci branek juniorky v I. A třídě:

6 – Primus

2 – Baratynskyy, J. Duda, Rajnoch, Veverka

1 – Balcárek, Bohuslav, Čižikov, Hanzlík, Houdek, Ivančo, Rözler, Šplíchal, Wulkan

 

Nahrávači na góly:

3 – Kohout

2 – Houdek, Rajnoch, Rözler

1 – Babašta, Baratynskyy, Čižikov, J. Duda, Ivančo, J. Klíma st., J. Klíma ml., Preči, Wulkan, Zimmermann

PŘÍŠTÍ KOLO

Sobota 20.07.2019

  • 17:00 Prostějov - Muži"A"

Vyšehrad měl v tomto utkání od začátku územní převahu, do vedení ale šel až po půlhodině hry z penalty. Do té doby neproměnili naši hráči tři gólové šance. Ve 30., min. byl však faulován ve vápně domácích Stýblo a Molodci z penalty se nemýlil: 0:1! To byl také výsledek prvního poločasu.

Šest minut po změně stran se po autovém vhazování Zdobnického dostal k míči Stýblo a nezaváhal: 0:2! Trvalo jen pět minut a situace se „v bleděmodrém“ opakovala: znovu aut Zdobnického, znovu náběh Stýbla a přesná koncovka: 0:3!

V 64. min. kombinaci Zdobnického a Vu zdárně zakončil kapitán Coufal: 0:4! A v 76. min. z přihrávky Zdobnického dal pátý gól Vu: 0:5!

Tento stav byl na ukazateli skóre ještě deset minut před koncem, mladí šemíci pak ale polevili a dovolili domácím dva „slepené“ góly. Trutnov korigoval díky trefám dvou střídajících hráčů v 81. min. překonal Pospíšila Kulda a v 82. min. Borovski. Zápas tak skončil 2:5 a naše U 16 si připasala druhé vítězství venku v této sezoně – to první bylo koncem srpna v Ostré,

V sobotu 23. března naše U 16 přivítá na Vyšehradě „sedmnáctku“ Vlašimi a půjde o souboj 11. s 10. místem tabulky, které od sebe dělí jen tři body. Zápas má výkop čtvrt hodiny po poledni.

Trenér U 16 Zdeněk Jaroš: „Utkání v Trutnově jsme měli od začátku ve své moci. Až deset minut před koncem, kdy už jsme vedli 5:0, jsme polevili a dvakrát inkasovali.“

 

U 17: MFK Trutnov – Slavoj Vyšehrad B 2:5 (0:1)

Česká divize U 17 (skupina C), hráno v sobotu 16. března 2019. Branky: 81. Kulda, 82. Borovski – 51. a 56. Stýblo, 31. Molodci z pen., 64. Coufal, 76. Vu. Rozhodčí: Vít – Turek, Beránek. ŽK: Taláb, Pavelka – L. Toman, Coufal, Vu. Diváků: 40.

Trutnov U 17: Laštovka – Gnol, Ondráček (36. Borovski), Macela, Volman – Taláb (65. Kulda), Hetflejš (65. Valeš), Sapár, Klejna (30. Pavelka) – Rohrbacher, Červený (30. Bednář). Trenéři Tomáš Cerman, Aleš Starý a Petr Vlach.

Vyšehrad U 16: Pospíšil – Mareš, Molodci, L. Toman, Nováček (46. R. Mamudov) – Fait – Zdobnický, Stýblo, Coufal, Vodička – Vu. Trenér Zdeněk Jaroš.

 

Branky Vyšehradu U 16 v České divizi mladšího dorostu

13 – Stýblo

9 – Coufal

6 – Zdobnický

5 – Tran

3 – Vu

2 – Molodci

1 – Fait, Halasz, Jelínek, Lupan, R. Mamudov, Mlejnek, Přech, L. Toman, Zika

 

Asistence

12 – Zdobnický

7 – Jelínek

5 – Coufal

4 – Stýblo

3 – Tran

2 – Horák, Mareš, Vodička, Vu

1 – Halasz, R. Mamudov, Mlejnek, Zika

 

Foto: Zdeněk Jaroš

VÝSLEDKY

připravuje se...