INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Tři body z Dolních Počernic, trefili se Rajnoch s Veverkou

Juniorka Celkově šesté vítězství v sezoně a třetí za sebou vybojovala v 17. kole I. A třídy naše juniorka. Z Dolních Počernic si přivezla výhru 2:0 a přiblížila se klidnějšímu středu tabulky. Po starostech sice zdaleka nemá, o záchranu bude potřeba ještě hodně zabojovat, výsledky i předvedená hra ale ukazují, že tým je na správné cestě.

Na podzim juniorka prohrála na Vyšehradě s Dolními Počernicemi 1:2, když ztratila zápas vinou dvou inkasovaných branek v prvním poločase. Tentokrát šla ale od začátku cílevědomě za dalším tříbodovým ziskem. Z kádru A-týmu se objevil znovu v sestavě juniorky Baratynskyy na postu podhrotového útočníka a svým výkonem přispěl k úspěšnému výsledku.

Již v 5. min. se po přihrávce Rajnocha ocitl v gólové šanci Primus, nejlepší podzimní střelec týmu však domácího brankáře Mikeše překonat nedokázal. V 17. min. to už vyšlo, Baratynskyy vystřelil a od stopera domácích odražený balon poslal do sítě Rajnoch: 0:1.

Již v prvním poločase šli naši hráči při útočných akcích několikrát do přečíslení a stalo se také, že tři běželi sami na brankáře. Další však nepadla. Příčinou byla téměř vždy zkažená finální přihrávka. Smůlu měl Houdek, jenž v polovině prvního poločasu trefil lobem břevno.

Do druhého poločasu právě jeho nahradil Veverka a ten v 77. min. náskok pojistil, když zakončil po velmi dobré akci i přihrávce od Bohuslava. Ten vyvezl balon od lajny k vápnu a přihrál na střed Veverkovi mezi stopery soupeře.

Další naše ofenzivní akce ve druhé půli zastavil pomezní sudí, jenž odmával hostujícímu týmu pokaždé ofsajd. Kluci se ale nakonec vyrovnali i s touto nepříjemností a jejich vítězství bylo zcela zasloužené. Mělo by je rozhodně povzbudit do dalších utkání.

V neděli 21. dubna od 13.00 hod. čeká naši juniorku zápas 18. kola I. A třídy doma s Admirou B. Ještě předtím dopoledne se na Vyšehradě uskuteční divizní zápas A-týmu s Žatcem.

Trenér Vyšehradu Jaroslav Klíma: „Zápas v Dolních Počernicích jsme mohli rozhodnout už v prvním poločase, ale neproměnili jsme tři až čtyři vyložené šance. Kazili jsme hlavně finální přihrávky. Celkově jsem však určitě spokojen, protože jsme zvládli hodně důležitý zápas a navíc nepustili soupeře do žádné šance.“

Autor první branky Matěj Rajnoch: „Bylo to utkání o šest bodů, my jsme byli lepší než domácí a zaslouženě vyhráli. Ve druhé půli nás vytáčel pomezní, který nám pokaždé odmával ofsajd, ať už byl či nebyl. Ale vyrovnali jsme se s tím. S tím, jak teď hrajeme, věřím, že přejedeme i béčko Admiry. Přínosem je pro nás hra Baryho, který se už naučil využívat svých fyzických předností.“

Vedoucí týmu Dolních Počernic Karel Konopa: „Vyšehrad na nás vletěl hned od začátku utkání a po celý jeho průběh byl lepší. Přehrával nás rychlostí, a to hlavně akcemi po lajnách, a také důrazem. Neměli jsme ani žádnou gólovou šanci, jen náznaky. Chyběli nám čtyři stabilní hráči, což se na naší hře projevilo. Teď musíme zabrat ve Kbelích a přivézt odtamtud tři body.“


Sokol Dolní Počernice – Slavoj Vyšehrad B 0:2 (0:1)

Branky: 17. Rajnoch, 77. Veverka.

Rozhodčí: Rod – Bočok, Budař. ŽK: Prokop, Vaňourný – Rajnoch.

Diváků: 40.


Dolní Počernice: Mikeš – Šesták, Vizingr (20. Doležal), Prokop, Urban – Motl (55. Vaňourný), Pospíšil, Stöckl, Sedláček – Nesnídal, Picek. Trenér Martin Cicala.

Vyšehrad B: Stoupa – J. Duda, Preči, Hanzlík, Čižikov (70. Prokeš) – J. Klíma ml. (75. Š. Klíma), Houdek (46. Veverka), Primus – Baratynskyy – Bohuslav, Rajnoch. Trenér Jaroslav Klíma.


Střelci branek juniorky v I. A třídě:

6 – Primus

3 – Rajnoch, Veverka

2 – Baratynskyy, J. Duda

1 – Balcárek, Bohuslav, Čižikov, Hanzlík, Houdek, Ivančo, Rözler, Šplíchal, Wulkan

 

Nahrávači na góly:

3 – Kohout

2 – Houdek, Rajnoch, Rözler

1 – Babašta, Baratynskyy, Bohuslav, Čižikov, J. Duda, Ivančo, J. Klíma st., J. Klíma ml., Preči, Wulkan, Zimmermann

 

Foto ze zápasu: zde

PŘÍŠTÍ KOLO

Sobota 20.07.2019

  • 17:00 Prostějov - Muži"A"

Vyšehrad měl v tomto utkání od začátku územní převahu, do vedení ale šel až po půlhodině hry z penalty. Do té doby neproměnili naši hráči tři gólové šance. Ve 30., min. byl však faulován ve vápně domácích Stýblo a Molodci z penalty se nemýlil: 0:1! To byl také výsledek prvního poločasu.

Šest minut po změně stran se po autovém vhazování Zdobnického dostal k míči Stýblo a nezaváhal: 0:2! Trvalo jen pět minut a situace se „v bleděmodrém“ opakovala: znovu aut Zdobnického, znovu náběh Stýbla a přesná koncovka: 0:3!

V 64. min. kombinaci Zdobnického a Vu zdárně zakončil kapitán Coufal: 0:4! A v 76. min. z přihrávky Zdobnického dal pátý gól Vu: 0:5!

Tento stav byl na ukazateli skóre ještě deset minut před koncem, mladí šemíci pak ale polevili a dovolili domácím dva „slepené“ góly. Trutnov korigoval díky trefám dvou střídajících hráčů v 81. min. překonal Pospíšila Kulda a v 82. min. Borovski. Zápas tak skončil 2:5 a naše U 16 si připasala druhé vítězství venku v této sezoně – to první bylo koncem srpna v Ostré,

V sobotu 23. března naše U 16 přivítá na Vyšehradě „sedmnáctku“ Vlašimi a půjde o souboj 11. s 10. místem tabulky, které od sebe dělí jen tři body. Zápas má výkop čtvrt hodiny po poledni.

Trenér U 16 Zdeněk Jaroš: „Utkání v Trutnově jsme měli od začátku ve své moci. Až deset minut před koncem, kdy už jsme vedli 5:0, jsme polevili a dvakrát inkasovali.“

 

U 17: MFK Trutnov – Slavoj Vyšehrad B 2:5 (0:1)

Česká divize U 17 (skupina C), hráno v sobotu 16. března 2019. Branky: 81. Kulda, 82. Borovski – 51. a 56. Stýblo, 31. Molodci z pen., 64. Coufal, 76. Vu. Rozhodčí: Vít – Turek, Beránek. ŽK: Taláb, Pavelka – L. Toman, Coufal, Vu. Diváků: 40.

Trutnov U 17: Laštovka – Gnol, Ondráček (36. Borovski), Macela, Volman – Taláb (65. Kulda), Hetflejš (65. Valeš), Sapár, Klejna (30. Pavelka) – Rohrbacher, Červený (30. Bednář). Trenéři Tomáš Cerman, Aleš Starý a Petr Vlach.

Vyšehrad U 16: Pospíšil – Mareš, Molodci, L. Toman, Nováček (46. R. Mamudov) – Fait – Zdobnický, Stýblo, Coufal, Vodička – Vu. Trenér Zdeněk Jaroš.

 

Branky Vyšehradu U 16 v České divizi mladšího dorostu

13 – Stýblo

9 – Coufal

6 – Zdobnický

5 – Tran

3 – Vu

2 – Molodci

1 – Fait, Halasz, Jelínek, Lupan, R. Mamudov, Mlejnek, Přech, L. Toman, Zika

 

Asistence

12 – Zdobnický

7 – Jelínek

5 – Coufal

4 – Stýblo

3 – Tran

2 – Horák, Mareš, Vodička, Vu

1 – Halasz, R. Mamudov, Mlejnek, Zika

 

Foto: Zdeněk Jaroš

VÝSLEDKY

připravuje se...