Juniorka sesadila Admiru B z první příčky tabulky I. A třídy

Juniorka Výborné výkony podává v měsíci dubnu juniorka Vyšehradu. Vyhrála už čtvrté mistrovské utkání I. A třídy za sebou – v neděli na domácí půdě zdolala Admiru B 2:0 a sesadila ji z vedoucího místa tabulky! Naši mladí borci se sami posunuli na osmé místo a zdárně spějí k záchraně v soutěži. Nesmějí však teď polevit, aby se nedostali znovu do případných nechtěných potíží.

Oproti posledním dvěma zápasům ve Kbelích a Dolních Počernicích, které kluci vyhráli v obou případech 2:0, došlo k poměrně značné obměně složení týmu. Z různých důvodů tentokrát chyběli Preči, J. Klíma mladší, Rajnoch a Houdek, v sestavě se zato objevil útočník áčka Kavka a společně s ním i Kubík, jenž kvůli trestu nemohl nastoupit v dopoledním divizním utkání. Střed zálohy vyztužil vedle Baratynského Inneman, jinak opora naší U 19 v České lize dorostu. Během zápasu pak nastoupil Ivančo, jenž oblékl dres Vyšehradu poprvé na jaře.

Úvodní čtvrthodina přinesla vyrovnaný fotbal, pak ale po jednom ze soubojů před vlastní bránou zůstali ležet na zemi otřesení Prokeš s Kubíkem, a vypadalo to všelijak. Oba se však rychle oklepali a brzy se radovali společně s dalšími našimi hráči z vedoucí branky.

Skóre se měnilo již v 17. min., kdy Baratynskyy přihrál Kavkovi a ten z úhlu šikovnou střelou na zadní tyč překonal gólmana Admiry Michálka: 1:0! Pro Kafeho šlo o premiérovou jarní trefu.

Ve 26. min. sice vyrovnal kapitán hostí Lupínek, stál však při tom v ofsajdu, a tak gól neplatil. Přesně po půlhodině hry hostující bek Jackl vyhrál souboj s Prokešem, balon však poslal podél opuštěné brány do zámezí. To byla obrovská šance pro bíločerné mužstvo z Kobylis.

Pak už se objevil na hrací ploše Ivančo, jenž nahradil indisponovaného Primuse. „Líva“ se hned uvedl exekucí trestného kopu, který však Michálek zneškodnil. Tři minuty před pauzou zahrozil na druhé straně z trestného kopu Jackl a nastalý závar před Prokešem vyřešil Kubík razantním odkopem.

Hned v nástupu do druhé půle po centru Ivanča mohl skórovat Bohuslav, nicméně svoji gólovou šanci promarnil. Později měl ještě jednu. Mezitím se nejméně dvakrát opravdu vyznamenal Prokeš, který měl svůj den a na úkor lídra tabulky nakonec uhájil čisté konto.

V 74. min. čerstvý hráč v naší sestavě Štěpán Klíma prodloužil na Kavku, který namazal nabíhajícímu Čižikovovi a ten parádní technickou trefou do šibenice zvýšil na 2:0! Ze své exkluzivní trefy měl také Evžen velkou radost. Ve druhém poločase se také zaplnily ochozy, takže závěr utkání sledovalo šest desítek párů očí.

Deset minut před koncem měli obrovské šance Komínek i Másílko z Admiry, Prokeš ale zůstal nepřekonatelný. Naopak v 89. min. byl faulován ve vápně Admiry Kavka – penalta... Sám faulovaný hráč si postavil míč na bílý bod, ale neproměnil. Brankář Michálek jeho střelu vystihl, současně však přitom poněkud předčasně vyběhl, a tak se penalta mohla docela klidně opakovat. To se už nestalo, na vítězství Vyšehradu to ale beztak nemělo žádný vliv.

V dalším utkání 19. kola hraje naše juniorka v sobotu 27. dubna v 10.30 h dopoledne na hřišti PSK Union ve Strašnicích. Policejní tým o víkendu prohrál v Újezdě nad Lesy 0:1 a v tabulce figuruje na 11. místě. Na podzim jsme jej doma převálcovali 5:0, tehdy koncem září to však bylo zejména díky výborným výkonům posil z áčka Kohouta a Noska.

Trenér Vyšehradu Jaroslav Klíma: „Oboustranně hezký zápas, navíc pro nás i hezký výsledek. A zasloužený, protože jsme zahodili další velké šance. Také soupeř měl možnosti, ale my jsme měli jednoznačně vyhrát rozdílem tří až čtyř branek. Finální situace ovšem řešíme hrozně pomalu a pozdě. Nemluvě o tom, že jsme zahodili penaltu. Vysoký standard si stále drží Jindra Duda, Radek Hanzlík, Kubajz odehrál velmi dobrý zápas, to ale také Bary. Vlastně bych chtěl pochválit celé mužstvo. Ono bylo dobré už na podzim, vzhledem k jeho mládí ale nedokázalo proměňovat šance a naopak dostávalo hrozně laciné góly. To se teď změnilo.“

Debutant v juniorce Martin Inneman: „Nebyl to můj první start v soutěži dospělých, už před příchodem na Vyšehrad jsem hrál I. A třídu za muže SK Střešovice. Je jasné, že oproti České lize dorostu je to silovější fotbal a víc soubojový, ale i když jsem měl teď v dubnu kvůli zranění i nemoci pauzu, hrálo se mi dnes dobře.“

Trenér Admiry B Robert Rambousek: „Snažili jsme se, abychom vydrželi na čele tabulky déle než týden, na Vyšehradě jsme ale narazili na kvalitního soupeře. Navíc podal vynikající výkon brankář domácích, který minule nechytal. Bohužel jsme měli také smůlu v koncovce, po třech týdnech zvykání si na trávu jsme se vrátili na umělku. Ale ostudu jsme tady určitě neudělali. Mrzí nás to, ale jedeme dál. Rádi bychom soutěž vyhráli a postoupili do přeboru, už také kvůli mládeži.“

Slavoj Vyšehrad B – Admira Praha B 2:0 (1:0)

Branky: 17. Kavka, 74. Čižikov.

Střely na branku: 7:10. Střely mimo: 4:8. Rohy: 2:9. Ofsajdy: 7:2.

Rozhodčí: Novotný – Rodová, Zika. ŽK: Bohuslav, Baratynskyy, Kubík, Kavka (všichni Vyšehrad).