INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Juniorka jede, ve Strašnicích dokázala otočit z 0:2 na 5:3!

Juniorka Plný počet patnácti bodů vytěžila z pěti dubnových zápasů I. A třídy naše juniorka. Naposledy si přivezla tři body ze Strašnic, kde sice v poločase prohrávala 0:2, díky pěti trefám ve druhé půli však nakonec zvítězila 5:3! Rezerva šemíků tak nyní figuruje s 26 body v silném středu tabulky na 8. příčce.

Dvakrát se zapsal do listiny střelců navrátilec do sestavy Oto Houdek, jednou pak oba stopeři Ilir Preči, kapitán Radek Hanzlík a v nastaveném čase Jarda Klíma mladší. Na dvě branky přihrával Evžen Čižikov.

Pět výher v mistrovských zápasech za sebou, něco takového tým hrající pod hlavičkou Vyšehrad B už docela dlouho nepamatuje. Připomíná to už pomalu jaro roku 2007. Tehdy před šesti lety zvítězilo béčko Vyšehradu dokonce v osmi utkáních I. A třídy za sebou, přičemž krásnou sérii ukončila až prohra 0:1 v Nebušicích. Tolik sonda do historie.

Na podzim 2012 na Vyšehradě juniorka převálcovala PSK Union 5:0, tehdy to ale bylo hodně zásluhou posil z áčka Noska s Kohoutem. K zápasu ve Strašnicích tým nastoupil pod vedením trenéra Milana Kopřivy, jemuž na lavičce vydatně pomáhal s koučováním sportovní ředitel Milan Doruška. A nastoupil také se šesti změnami v základu oproti předchozímu utkání s Admirou B. Z obvyklé jarní sestavy juniorky chyběli tentokrát Prokeš, Baratynskyy a Primus. Naopak poprvé po devíti měsících se postavil do brány Blažek.

Obnovená premiéra v dresu Vyšehradu však pro něj nazačala dobře. Ve 12. min. si „zdřímla“ levá strana naší sestavy, důrazný strašnický útočník Graf se díky tomu probil až před Blážu a nedal mu šanci: 1:0. Dvě minuty nato mohl skórovat podruhé, v čisté šanci ale pálil vedle.

Náš tým se dostal k první střele až ve 25. min. kdy to zkusil ze třiceti metrů Preči. Z protiútoku Graf, jehož naši hráči nebyli sto uhlídat, pronikl tentokrát zleva, obehrál našeho pravého beka, zblízka ale trefil jen dobře postaveného Blažka.

Po necelé půlhodině hry Veverka prověřil padáčkem pozornost domácího gólmana Oberta a Houdek z trestného kopu přestřelil. Dvě minuty před poločasem hráči Vyšehradu nakrátko rozehráli trestný kop – nejhůř, jak to jen šlo. Domácí jim hned sebrali míč a brejk zakončoval opět Graf. Blažek sice vyrazil, na dorážku už ale nestačil: Čepelka zvýšil na 2:0 a hráči domácího týmu včetně trenéra odešli do kabin s úsměvy na tváři.

Zmrzly jim už po pěti minutách druhé půle, kdy Houdek převzal balon od Čižikova a skákavou střelou z pravé strany nachytal v nedbalkách gólmana domácích: 2:1!

O pět minut později měl náš tým velké štěstí, Čepelka totiž z úhlu minul odkrytou bránu a chytil se za hlavu, že promarnil obrovskou příležitost zvýšit na 3:1. Trest za to přišel v 59. min, kdy po akci Veverky zahrál domácí kapitán Karas rukou ve vápně, dostal žlutou kartu a Houdek z penalty vyrovnal na 2:2!

V 64. min. mohl vrátit domácím vedení Hemerka, jeho táhlou střelu ze třiceti metrů do šibenice však Blažek dokázal vytěsnit na roh. To byl jeden z klíčových momentů utkání.

V polovině druhé půle se dostali postupně do šancí Bohuslav, Rajnoch a Preči, skóre se však měnilo až v 74. min. Strašnický záložník Snopek složil ve vápně pronikajícího Houdka a Preči z penalty poslal Vyšehrad do vedení: 2:3! Minutu nato Čižikov „nabil“ kapitánovi a Hanzlík zdálky nachytal na hruškách gólmana Oberta: 2:4!

Drama však pokračovalo, v 77. min. byl vyloučen za oplácení v přerušené hře Duda, a tak bylo jasné, že závěrečná čtvrthodina bude docela horká. Zajímavým způsobem však gradoval nejen samotný zápas, ale i počet diváků v hledišti. Zprvu jich bylo 15 a na konci utkání nejméně 50.

Mladí borci v bílomodrých dresech makali nadoraz, přesto v 90. min. Čepelka ranou z vápna pod břevno snížil na 3:4. Ve druhé minutě nastaveného času Filo dokonce vyrovnal, stál však přitom v ofsajdu, a tak jeho trefa naštěstí neplatila.

Ve třetí minutě nastaveného času šli dva naši hráči do brejku, střelu Bohuslava sice Obert vyrazil, ale nabíhající Jarda Klíma mladší jej hlavou doťukl za jeho záda: 3:5!

Naše juniorka patří společně se Štěrboholy a Admirou B mezi tři nejlepší jarní týmy I. A třídy. V příštím 20. kole se utká doma s béčkem Loko Vltavín. Utkání se hraje v neděli 5. května od 13.00 h, začne tudíž zhruba hodinu po skončení atraktivního divizního derby áčka Slavoje Vyšehrad s Motorletem!

Trenér Milan Kopřiva: „Výsledek 5:3 je pro nás dobrý už proto, že jsme jej dosáhli na hřišti mužstva, kterému šlo o hodně. Přitom první půle, již jsme prohráli 0:2, byla z naší strany naprosto katastrofická. Ale na začátku té druhé jsme měli trochu štěstí při střele Oty Houdka, který dal skákavou střelou kontaktní gól. Pak jsme kopali dvě penalty, o nichž nebylo pochyb, obě byly zcela jasné. Ve druhé půli jsme na tom byli lépe nejen fotbalově, ale i kondičně. Sice jsme přišli o vyloučeného Jindru Dudu, ale i tak jsme byli běhavější a důraznější. Bláža, který nastoupil téměř po roce, nás podržel hlavně při střele domácího hráče, která šla do vinglu. Výborný výkon podali i oba stopeři, ale až ve druhé půli. Oto Houdek připravil tři góly, ale i tak si umím představit, že má daleko na víc. Když to tedy shrnu, těší mě, že kluci otočili zápas z 0:2 na 5:3 a vyhráli popáté v řadě, to je určitě velké povzbuzení. Z toho pohledu jsem spokojen a snad to potvrdí i v dalším zápase doma.“

Hráč zápasu Oto Houdek: „V poločase za stavu 2:0 pro domácí jsem popravdě už moc nevěřil… První půle byl totiž od nás fakt strašná. V kabině jsme si však řekli, co a jak musíme změnit. Přestali jsme s nakopáváním, a začali si to dávat do nohy. Domácí se od druhé půle zatáhli a rezignovali na běhání. Chodili jsme proto hodně do plných, soupeře jsme také často rozebrali, zkoušeli jsme to však i zdálky. Oboje nám ve druhé půli vycházelo. Pravda, měli jsme přitom štěstí, protože gólman domácích několikrát zaváhal. Závěr nám pak zase trochu utekl, to bylo navzdory oslabení o jednoho hráče špatně, naštěstí čtvrtý gól domácích neplatil pro ofsajd.“

Brankář Martin Blažek: „Po devíti měsících jsem nastoupil do zápasu, a už jen za tohle jsem moc rád. Koleno mi drží, tak je to dobré. Tři inkasované góly mě sice mrzí, ale jinak pocity z výhry jsou skvělé. Doufám, že příští týden už nastoupím za áčko! Mým cílem je opravdu chytat za A-tým Vyšehradu.“

Trenér PSK Union Marcel Šmídek.: „Z naší strany absolutní kolaps ve druhé půli. Víc toho snad raději ani neřeknu.“

 

PSK Union – Slavoj Vyšehrad B 3:5 (2:0)

Branky: 43. a 90. Čepelka, 12. Graf – 50. a 59. Houdek (druhá z pen.), 74. Preči z pen., 75. Hanzlík, 90. (+3) J. Klíma ml.

Střely na branku: 8:8. Střely mimo: 8:7. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 5:4.

Rozhodčí: Švorc – Hlaváček, Janků. ŽK: Karas, Filo, Melichar – J. Klíma ml. ČK: 77. J. Duda (Vyšehrad).

Diváků: 50.


PSK Union: Obert – Melichar, Kudrna, Karas, Čepelka – Snopek (78. Gruda), Hemerka (71. Kozák), Drahota, Filo – Graf, Ulrich. Trenér Marcel Šmídek.

Vyšehrad B: Blažek – J. Duda, Preči, Hanzlík, Ivančo (46. Š. Klíma) – Veverka, J. Klíma ml., Houdek, Čižikov – Rajnoch, Bohuslav. Trenér Milan Kopřiva.


Střelci branek juniorky v I. A třídě:

6 – Primus

3 – Houdek, Rajnoch, Veverka

2 – Baratynskyy, Čižikov, J. Duda, Hanzlík

1 – Balcárek, Bohuslav, Ivančo, Kavka, J. Klíma ml., Preči, Rözler, Šplíchal, Wulkan

 

Nahrávači na góly:

3 – Čižikov, Houdek, Kohout

2 – Baratynskyy, Bohuslav, Rajnoch, Rözler

1 – Babašta, J. Duda, Ivančo, Kavka, J. Klíma st., J. Klíma ml., Preči, Wulkan, Zimmermann

 

Foto ze zápasu: zde

PŘÍŠTÍ KOLO

Sobota 20.07.2019

  • 17:00 Prostějov - Muži"A"

Vyšehrad měl v tomto utkání od začátku územní převahu, do vedení ale šel až po půlhodině hry z penalty. Do té doby neproměnili naši hráči tři gólové šance. Ve 30., min. byl však faulován ve vápně domácích Stýblo a Molodci z penalty se nemýlil: 0:1! To byl také výsledek prvního poločasu.

Šest minut po změně stran se po autovém vhazování Zdobnického dostal k míči Stýblo a nezaváhal: 0:2! Trvalo jen pět minut a situace se „v bleděmodrém“ opakovala: znovu aut Zdobnického, znovu náběh Stýbla a přesná koncovka: 0:3!

V 64. min. kombinaci Zdobnického a Vu zdárně zakončil kapitán Coufal: 0:4! A v 76. min. z přihrávky Zdobnického dal pátý gól Vu: 0:5!

Tento stav byl na ukazateli skóre ještě deset minut před koncem, mladí šemíci pak ale polevili a dovolili domácím dva „slepené“ góly. Trutnov korigoval díky trefám dvou střídajících hráčů v 81. min. překonal Pospíšila Kulda a v 82. min. Borovski. Zápas tak skončil 2:5 a naše U 16 si připasala druhé vítězství venku v této sezoně – to první bylo koncem srpna v Ostré,

V sobotu 23. března naše U 16 přivítá na Vyšehradě „sedmnáctku“ Vlašimi a půjde o souboj 11. s 10. místem tabulky, které od sebe dělí jen tři body. Zápas má výkop čtvrt hodiny po poledni.

Trenér U 16 Zdeněk Jaroš: „Utkání v Trutnově jsme měli od začátku ve své moci. Až deset minut před koncem, kdy už jsme vedli 5:0, jsme polevili a dvakrát inkasovali.“

 

U 17: MFK Trutnov – Slavoj Vyšehrad B 2:5 (0:1)

Česká divize U 17 (skupina C), hráno v sobotu 16. března 2019. Branky: 81. Kulda, 82. Borovski – 51. a 56. Stýblo, 31. Molodci z pen., 64. Coufal, 76. Vu. Rozhodčí: Vít – Turek, Beránek. ŽK: Taláb, Pavelka – L. Toman, Coufal, Vu. Diváků: 40.

Trutnov U 17: Laštovka – Gnol, Ondráček (36. Borovski), Macela, Volman – Taláb (65. Kulda), Hetflejš (65. Valeš), Sapár, Klejna (30. Pavelka) – Rohrbacher, Červený (30. Bednář). Trenéři Tomáš Cerman, Aleš Starý a Petr Vlach.

Vyšehrad U 16: Pospíšil – Mareš, Molodci, L. Toman, Nováček (46. R. Mamudov) – Fait – Zdobnický, Stýblo, Coufal, Vodička – Vu. Trenér Zdeněk Jaroš.

 

Branky Vyšehradu U 16 v České divizi mladšího dorostu

13 – Stýblo

9 – Coufal

6 – Zdobnický

5 – Tran

3 – Vu

2 – Molodci

1 – Fait, Halasz, Jelínek, Lupan, R. Mamudov, Mlejnek, Přech, L. Toman, Zika

 

Asistence

12 – Zdobnický

7 – Jelínek

5 – Coufal

4 – Stýblo

3 – Tran

2 – Horák, Mareš, Vodička, Vu

1 – Halasz, R. Mamudov, Mlejnek, Zika

 

Foto: Zdeněk Jaroš

VÝSLEDKY

připravuje se...