Dorostenec Máče trefil šestou výhru naší juniorky za sebou!

Juniorka – Šestým vítězstvím v mistrovském utkání I. A třídy za sebou a posunem na 6. místo tabulky se může pochlubit naše juniorka. Tým hrající pod hlavíčkou Slavoj Vyšehrad B otočil na domácí půdě nepříznivý vývoj zápasu s Loko Vltavín B z 0:1 na 2:1 díky trefám Ivana Baratynského a dorostence Vládi Máčeho. Navázal tak na dopolední výkon a výsledek A-týmu, jenž v divizním derby přehrál Motorlet 2:1.

Zajímavým způsobem vyšla první květnová neděle Robinu Zimmermannovi, jenž odehrál dohromady 154 minut. Přihrával totiž celkem na tři góly – dopoledne v zápase áčka na jeden Kavkovi a odpoledne při utkání juniorky dokonce na oba.

V sestavě došlo znovu k pořádnému zemětřesení, oproti předchozímu utkání ve Strašnicích proti PSK Union (juniorka tam otočila skóre dokonce ze stavu 0:2 a vyhrála 5:3) totiž tentokrát nebyli brankář Blažek, distancovaný J. Duda a dále Ivančo i oba bratři Klímové. Z celé defenzivy tak zůstal jen kapitán Hanzlík. Do brány se postavil Stoupa, zatímco další gólman Prokeš se tentokrát objevil místo Dudy v roli pravého beka a své neobvyklé role se zhostil na jedničku! Vedle Hanzlíka na postu stopera nastoupil (poprvé za juniorku) kapitán staršího dorostu Pikous a na lavičce byl i jeho parťák z U 19 Máče. Ofenzivu posílili pro změnu tři hráči z kádru áčka – prvého halva hrál Zimmermann, podhrotového útočníka Baratynskyy a v útoku vedle Bohuslava Hradecký, přestože měl v nohou 90 minut derby s Motorletem.

Již v 7. min. se dostal do šance Bohuslav, odskočil mu však míč. Holešovického brankáře Šeredu postupně prověřili Bohuslav, Houdek i někdejší hráč Loko Vltavín Hradecký, ke gólové šanci ale bylo poměrně daleko.

Hosté nastoupili s útočnou dvojicí, již utvořili hráči A-týmu, který hraje o špičku ČFL: Marčík s Pozníčkem. Druhý z nich se pět minut před poločasem dostal po chybě Stoupy s balonem sám před prázdnou bránu a gól se zdál být neodvratný, obětavým zákrokem ale zabránil pohromě Prokeš.

Záloha třetiligové „Lokády“ (ještě v loňské sezoně hrála přebor) se ale přece jen prosadila, a sice 11 minut po změně stran. Marčík se probil přes Máčeho a ostrou střelou z úhlu otevřel skóre: 0:1.

Závěrečná půlhodinka už ale jednoznačně patřila rezervě šemíků. Velkou ofenzivu odstartoval kapitán Hanzlík, jenž dělovkou napálil břevno. Vzápětí Rajnoch vysunul Zimmermanna a ten si připsal svoji druhou nedělní (a v tomto zápase první) asistenci: z jeho přihrávky totiž Baratynskyy srovnal v 62. min. na 1:1!

O sedm minut později Zimmermann zleva předložil balon podél brankové čáry jako na stříbrném podnose a nabíhající Máče (v poločase nahradil Čižikova) jej doťukl do sítě: 2:1!

Čtvrt hodiny před koncem mohl mít Zimmermann další gólovou asistenci, jeho vynikající centr před bránu ale Rajnoch z bezprostřední blízkosti nezasáhl a jen se chytil za hlavu. Osm minut před koncem Rajnoch zkusil Šeredu propálit, dal do střely hodně síly, holešovický gólman však balon vyrazil. Ten se dostal sice k Máčemu, byl však už v ostrém úhlu a navíc v pohybu, a tak zblízka trefil jen vnější tyč. Víc už se toho nestalo, a tak si kluci – navzdory neustále obměňované sestavě – připsali famózní šestou výhru v řadě!

Ve 21. kole se naše juniorka představí na hřišti v Hostivaři, tj. poslední týmu tabulky. Ten ale není radno ani trochu podceňovat, na jaře totiž získal 10 ze svých dosavadních 17 bodů, přičemž naposledy remizoval 1:1 v Újezdě nad Lesy. Tým trenéra Stanislava Šafránka má stále velmi reálnou naději na záchranu v I. A třídě, takže se bude rvát o body. Tím spíš, když v prvním vzájemném utkání v říjnu na Vyšehradě zvítězil 3:1. Zápas v Hostivaři se hraje v sobotu 11. května v 10.30 hod.

Autor vítězné branky Vladimír Máče: „O den dříve před tímto zápasem jsem odehrál těžké utkání České ligy staršího dorostu proti Novému Bydžovu a vůbec jsem nečekal, že bych šel i v neděli za juniorku. Bylo to pro mě těžké, tím spíš, že jsem zavinil vedoucí gól soupeře. Musel jsem to nějak napravit, tak jsem dal vítězný gól. Dá se říct, že jsem byl v pravý čas na pravém místě, takže mohu být spokojen.“

Trenér Vyšehradu Jaroslav Klíma: „Po šestém vítězství v řadě se dá říct, že juniorka už má po starostech se záchranou. Za bezbrankového stavu to byl vyrovnaný zápas, možná jsme byli o něco lepší a nebezpečnější, pak jsme ale inkasovali. V poslední půlhodině zápasu jsme už ovšem přehráli soupeře díky lepší fyzičce. Mohli jsme vyhrát víc, Rajny nezasáhl balon na brankové čáře, navíc Radek Hanzlík trefil břevno a Vláďa Máče tyč. Poměr střel na bránu se v závěru utkání výrazně překlopil na naši stranu, což to bylo velmi podobné dopolednímu derby áčka s Motorletem. Přínosem byl určitě Piky, podle mě podal suverénní výkon. To se mi hodně líbilo, stejně jako fakt, že při neúčasti mnoha hráčů odkopal Pepa Prokeš zápas úplně v pohodě na postu beka. Funguje to a hlavně soupeře nepouštíme zbytečně do šancí. Doufám, že uspějeme i v příštím utkání v Hostivaři.“

Trenér Loko Vltavín B Jan Holčák: „Byl to spíš remízový zápas a protože stále potřebujeme body na záchranu v soutěži, tak je pro nás nepříjemné, že jsme přišli o všechny. Dostali jsme se sice do vedení, bohužel se nám však také zranil jeden z našich klíčových hráčů Hanzlíček a musel odstoupit. Nahradil jej mladý nezkušený hráč, který se také podepsal na vyrovnávací brance. A další gól byl jako přes kopírák toho prvního. Jsme zklamáni, musíme se však teď už soustředit na příští zápas s Dolními Počernicemi, v něm už půjde oběma o hodně.“

Slavoj Vyšehrad B – Loko Vltavín B 2:1 (0:0)

Branky: 62. Baratynskyy, 69. Máče – 56. Marčík.

Střely na branku: 10:3. Střely mimo: 2:3. Rohy: 4:8. Ofsajdy: 3:2.

Rozhodčí: Mesežnikov – Stumpf, Kříž. ŽK: Pikous, Preči – Pozníček, Touška.

Diváků: 35.

Vyšehrad B: Stoupa – Prokeš, Hanzlík, Pikous, Čižikov (46. Máče) – Houdek – Rajnoch, Baratynskyy, Zimmermann – Hradecký (55. Veverka), Bohuslav (65. Preči). Trenér Jaroslav Klíma.

Loko Vltavín B: Šereda – Toman, Šembera, T. Krimlák, Ondráček (89. Hübl) – Touška, Hanzlíček (55. Čermák, 72. Kedyarov), Jakl, O. Kubík – Marčík, Pozníček. Trenér Jan Holčák (byl v trestu, a tak mužstvo oficiálně vedl v roli hrajícího kouče kapitán a záložník Michal Jakl).