INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Praga ukončila sérii juniorky, šance na reparát je už v úterý

Juniorka – Tak tohle se ani trochu nepovedlo. Před domácím zápasem s Pragou se mohla cítit naše juniorka v kůži favorita, protože měla za sebou šest vítězství a k tomu už na podzim vyhrála vzájemné utkání ve Vysočanech 3:2. Doma však utrpěla od Pragovky porážku 3:5 a po sedmi týdnech spadla z výšin tvrdě na zem.

Do přímého souboje o 6. místo tabulky A-skupiny I. A třídy vedl rezervní mužstvo trenér Milan Kopřiva, měl však k dispozici jen 12 hráčů včetně na beku hrajícího gólmana Prokeše. Vedle distancovaného J. Dudy chyběli J. Klíma mladší, Preči a Ivančo, naopak vrátil se Primus a postavil se do útoku vedle Bohuslava.

Fakt, že tenhle zápas bude doslova nabitý spoustou chyb a nepřesností, předznamenala už 8. minuta, kdy se dostal do čisté gólové šance Houdek, balon však poslal po zemi podél vzdálenější tyče do zámezí.

Po čtvrthodině hry si to však Houdek vynahradil, po faulu na Bohuslava jistě proměnil penaltu: 1:0! Penaltově fauloval hráč hostí Plšek (což se lavičce hostí nelíbilo), žlutou kartu však obdržel jeho marně protestující spoluhráč Štika.

Jenomže trvalo snad jen minutu a při rozehrávce chyboval náš gólman Stoupa, míč se dostal velmi lacino k hráčům hostí a Michal Končický pohotovou a přesnou střelou z úhlu na zadní tyč odkryté brány vyrovnal na 1:1.

Netrvalo dlouho a naši hráči mohli tuhle chybu odčinit. Zimmermann zprava zatáhl balon, odcentroval před bránu, kde se objevil Primus a z první trefil ruku na čáře balancujícího beka Pragy Vengláře. Ten si byl nejspíš vědom svého prohřešku vůči pravidlům, neboť vzápětí rázně napálil balon přes plot až k Jedličkárně. Mohl však zůstat v klidu – druhou penaltu se už totiž rozhodčí Budař neodvážil odpískat.

Rezerva šemíků měla sice územní převahu, góly však dávali hosté z Vysočan. Nedlouho před pauzou M. Končický z rohu odcentroval na vzdálenější tyč, kdy nepokrytý Daubner zblízka hlavičkoval do sítě: 1:2.

Ve druhé půli přišel sice kýžený obrat, pak se ale bohužel mužstvo v modrobílých dresech nevystříhalo další série chyb a zápas ztratilo.

Pět minut po změně stran vystřelil Čižikov, brankář balon jen vyrazil před sebe a Bohuslav vyrovnal na 2:2. Poté byli za vzájemnou potyčku vyloučeni Rajnoch a střídající hráč hostí Tesař. V 66. min. Houdek „namazal“ Veverkovi a ten vrátil Vyšehradu vedení: 3:2!

Podobně jako v první půli však naše juniorka uhájila své vedení pouze několik vteřin. V 68. min. byl ve prospěch Pragy nařízen trestný kop a Michal Končický z něj trefil šibenici: 3:3. 

Zatímco na straně jedné například Čižikov nebo Bohuslav své šance nevyužili, Praga byla v ofenzivní fázi hry mnohem efektivnější. V 79. min. vstřelil Daubner její vítěznou branku, přestože domácí tým reklamoval ofsajd – marně. Tři minuty nato si připsal gólovou asistenci gólman hostí Kratochvíl, po jeho výkopu se balon odrazil od země, získal jej Štika a uzavřel skóre na konečných 3:5.

Tohle své vystoupení si juniorka Vyšehradu za rámeček určitě nedá, šanci na reparát však má již v úterý 21. května od 17.30 hod. v Hostivaři. Na půdě posledního týmu tabulky ji čeká dohrávka odloženého zápasu 21. kola I. A třídy. Hostivař naposledy prohrála v Dolních Počernicích 1:2.

Trenér Vyšehradu Milan Kopřiva: „Co říct, když je člověk otrávený nejen z výsledku, ale především z přístupu hráčů k utkání. Ti, co by měli být oporami a tahouny, jimi rozhodně nebyli, každý si hrál, co chtěl. Ve druhé půli jsme vedli 3:2 a za tohoto stavu byl proti nám odpískán úplně nesmyslný trestný kop, z něhož jsme inkasovali vyrovnávací gól na 3:3. A čtvrtý gól jsme pro změnu dostali z jasného ofsajdu. Naopak my jsme své gólové šance neproměnili a nakonec prohráli, a to hlavně vinou herní disciplinovanosti našich hráčů.“

Předseda SK Praga Petr Končický: „Pokračujeme v trendu výher venku a porážek doma. Na Pragovce jsme na jaře ještě nevyhráli, ale tady na Vyšehradě nám pomohla ke třem bodům vůle našich hráčů a jejich zkušenosti. Mladí fotbalisté domácích byli lepší na míči a rychlejší, a tak jsem se zdejším vítězstvím maximálně spokojen. Tím spíš, že nám kvůli zranění chyběli někteří klíčoví hráči.“

 

Slavoj Vyšehrad B – SK Praga Vysočany 3:5 (1:2)

Branky: 16. Houdek z pen., 50. Bohuslav, 66. Veverka – 17. a 68. M. Končický, 43. a 79. Daubner, 86. Štika.

Rozhodčí: Budař – Wimmer, Šoltés. ŽK: Čižikov – Štika, Tesař. ČK: 55. Rajnoch – 55. Tesař.

Diváků: 30.


Vyšehrad B: Stoupa – Prokeš, Hanzlík, Čižikov, Veverka – Zimmermann, Houdek, Rajnoch – Baratynskyy – Bohuslav, Primus (60. Š. Klíma). Trenér Milan Kopřiva.

Praga: Kratochvíl – Z. Končický, Moťka, Přída, Venglář – Doležal (46. Tesař), Plšek, Štika (90. Yatsenko), Pivoňka – M. Končický, Daubner. Trenér Petr Janatka.


Střelci branek juniorky v I. A třídě:

6 – Primus

4 – Houdek, Veverka

3 – Baratynskyy, Rajnoch

2 – Bohuslav, Čižikov, J. Duda, Hanzlík

1 – Balcárek, Ivančo, Kavka, J. Klíma ml., Máče, Preči, Rözler, Šplíchal, Wulkan

 

Nahrávači na góly:

4 – Houdek

3 – Bohuslav, Čižikov, Kohout, Zimmermann

2 – Baratynskyy, Rajnoch, Rözler

1 – Babašta, J. Duda, Ivančo, Kavka, J. Klíma ml., J. Klíma st., Preči, Wulkan

 

Střelci jarních branek juniorky Vyšehradu:

3 – Baratynskyy, Houdek, 2 – Bohuslav, Veverka, 1 – Čižikov, Hanzlík, Kavka, J. Klíma ml., Máče, Preči, Rajnoch.

 

Foto ze zápasu: zde

PŘÍŠTÍ KOLO

Sobota 20.07.2019

  • 17:00 Prostějov - Muži"A"

Vyšehrad měl v tomto utkání od začátku územní převahu, do vedení ale šel až po půlhodině hry z penalty. Do té doby neproměnili naši hráči tři gólové šance. Ve 30., min. byl však faulován ve vápně domácích Stýblo a Molodci z penalty se nemýlil: 0:1! To byl také výsledek prvního poločasu.

Šest minut po změně stran se po autovém vhazování Zdobnického dostal k míči Stýblo a nezaváhal: 0:2! Trvalo jen pět minut a situace se „v bleděmodrém“ opakovala: znovu aut Zdobnického, znovu náběh Stýbla a přesná koncovka: 0:3!

V 64. min. kombinaci Zdobnického a Vu zdárně zakončil kapitán Coufal: 0:4! A v 76. min. z přihrávky Zdobnického dal pátý gól Vu: 0:5!

Tento stav byl na ukazateli skóre ještě deset minut před koncem, mladí šemíci pak ale polevili a dovolili domácím dva „slepené“ góly. Trutnov korigoval díky trefám dvou střídajících hráčů v 81. min. překonal Pospíšila Kulda a v 82. min. Borovski. Zápas tak skončil 2:5 a naše U 16 si připasala druhé vítězství venku v této sezoně – to první bylo koncem srpna v Ostré,

V sobotu 23. března naše U 16 přivítá na Vyšehradě „sedmnáctku“ Vlašimi a půjde o souboj 11. s 10. místem tabulky, které od sebe dělí jen tři body. Zápas má výkop čtvrt hodiny po poledni.

Trenér U 16 Zdeněk Jaroš: „Utkání v Trutnově jsme měli od začátku ve své moci. Až deset minut před koncem, kdy už jsme vedli 5:0, jsme polevili a dvakrát inkasovali.“

 

U 17: MFK Trutnov – Slavoj Vyšehrad B 2:5 (0:1)

Česká divize U 17 (skupina C), hráno v sobotu 16. března 2019. Branky: 81. Kulda, 82. Borovski – 51. a 56. Stýblo, 31. Molodci z pen., 64. Coufal, 76. Vu. Rozhodčí: Vít – Turek, Beránek. ŽK: Taláb, Pavelka – L. Toman, Coufal, Vu. Diváků: 40.

Trutnov U 17: Laštovka – Gnol, Ondráček (36. Borovski), Macela, Volman – Taláb (65. Kulda), Hetflejš (65. Valeš), Sapár, Klejna (30. Pavelka) – Rohrbacher, Červený (30. Bednář). Trenéři Tomáš Cerman, Aleš Starý a Petr Vlach.

Vyšehrad U 16: Pospíšil – Mareš, Molodci, L. Toman, Nováček (46. R. Mamudov) – Fait – Zdobnický, Stýblo, Coufal, Vodička – Vu. Trenér Zdeněk Jaroš.

 

Branky Vyšehradu U 16 v České divizi mladšího dorostu

13 – Stýblo

9 – Coufal

6 – Zdobnický

5 – Tran

3 – Vu

2 – Molodci

1 – Fait, Halasz, Jelínek, Lupan, R. Mamudov, Mlejnek, Přech, L. Toman, Zika

 

Asistence

12 – Zdobnický

7 – Jelínek

5 – Coufal

4 – Stýblo

3 – Tran

2 – Horák, Mareš, Vodička, Vu

1 – Halasz, R. Mamudov, Mlejnek, Zika

 

Foto: Zdeněk Jaroš

VÝSLEDKY

připravuje se...