Juniorka vyhrála v Hostivaři, už v pátek míří do Štěrbohol

Juniorka Odčinit nedělní domácí porážku s Pragou se podařilo v úterý v Hostivaři juniorce Vyšehradu. Na hřišti posledního týmu tabulky I. A třídy zvítězila 2:1 díky dvěma trefám hráčům divizního áčka. V první půli vyrovnával na 1:1 Michal Kočí a vítěznou branku dal tři minuty před koncem střetnutí Robin Zimmermann.

K dohrávanému utkání 21. kola nemohli nastoupit hned dva distancovaní hráči J. Duda s Rajnochem, a tak mužstvo posílili v poli čtyři hráči A-týmu a navíc kapitán dorostu Pikous.

Ve 13. min. se ocitl v gólové šanci domácí útočník Balogh, míč mu ale odskočil, a tak nestihl vystřelit. Na druhé straně to zkusil zdálky Čižikov a znovu po rohu Pikous zblízka trefil jen brankáře.

Přesně po půlhodině hry si bohužel vybral slabší chvilku gólman Prokeš a Balogh otevřel skóre: 1:0. Pět minut nato si oba zopakovali vzájemný souboj, tentokrát ale útočník Hostivaře trefil jen dobře postaveného gólmana Vyšehradu. Sedm minut před poločasem vyrovnal bodlem Kočí na 1:1 a ještě ve 41. min. pálil Baratynskyy v dobré šanci po zemi metr vedle.

V 53. min. nahradil Baratynského Primus a hned se začal dostávat k zakončení. V 60. min. však pálil mimo tři tyče a v 77. min., kdy stál metr za vápnem, trefil obloučkem břevno! Pět minut nato mohl skórovat i Štěpán Klíma, ale neproměnil.

V 84. min. téměř přišel trest za neproměněné šance, jenomže domácí s ní naložili stejně – trestuhodně ji zahodili. Po krásné přihrávce Balíka se mohl Kaňka zeptat Prokeše, kam to chce, ale poslal míč vedle brány do zámezí a pak už si jen s pocity zmaru přetáhl dres přes obličej.

Rozhodnutí padlo v 87. min., kdy Kočí nastartoval přesnou, včasnou a kolmou přihrávkou Zimmermanna, ten na nic nečekal, ukázal záda hráčům Hostivaře a podél gólmana Sládka poslal balon do sítě: 1:2! Z podobné akce pak mohl ještě pojistit tříbodový zisk Štěpán Klíma, ale zpomalil, a tak sebe sama o pěknou šanci skórovat připravil. Na desátém vítězství juniorky, z toho sedmém na jaře, to ale už nic nezměnilo.

V příštím mistrovském utkání se představí juniorka už v pátek 24. května od 19.00 hod. na hřišti Viktorie Štěrboholy, která je momentálně třetí v tabulce. Pro rezervu šemíků to bude třetí zápas během šesti dnů.

Trenér Vyšehradu Jaroslav Klíma: „Beru to jako hodně dobré vítězství, protože jsme otočili nepříznivý vývoj zápasu. Domácí dali po naší hrubé chybě z ničeho gól, ale brzy jsme vyrovnali a ještě v první půli jsme měli jít do vedení. Naši mladí hráči ale neumí řešit brejkové situace. Na druhou stranu si cením, že ve druhé půli jsme hráli velmi ukázněně, protože rozhodčí dělali divy. Hostivař si ale nezasloužila vyhrát.“

Autor vítězné branky Robin Zimmermann: „Jsem rád, že jsem dal gól a navíc vítězný. Sice za béčko, ale to nevadí. Alespoň jsem si tu zahrál celý zápas, protože za áčko toho moc neodehraju. Bylo to však těžké, protože domácím pomáhali rozhodčí a nás do ničeho nepouštěli. Naštěstí pro nás to dobře dopadlo. Kočka mi dal kolmý balon, protihráče jsem odclonil tělem a balon mi propadl přímo před bránu. Pak jsem ještě udělal dva kroky a z místa penalty to dal placírou přesně k tyči. Podařilo se mi poslat míč přesně tam, kam jsem chtěl.“

Trenér Hostivaře Stanislav Šafránek: „Neproměnili jsme dvě tutovky, a to ovlivnilo výsledek zápasu. Za stavu 1:0 šel Balogh sám na brankáře, za stavu 1:1 zase Balík. Nás také dvakrát podržel brankář Sládek, chytil dva góly, ale pak jsme chybovali v poli a inkasovali rozhodující gól. Děláme chyby v závěrech zápasů, kluci mají asi strach vyhrát. Za celé jaro jsme prohráli jediný první poločas, body ztrácíme ve druhé půli. Ale navzdory porážce nic nevzdáváme, o záchranu v I. A třídě se ještě popereme.“

SK Hostivař – Slavoj Vyšehrad B 1:2 (1:1)

Branky: 30. Balogh – 38. Kočí, 87. Zimmermann.

Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 6:4. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 0:11.

Rozhodčí: Musil – Šaróka, Kučera. ŽK: Pečenka – Kubík, Zimmermann.

Diváků: 60.

Hostivař: Sládek – Pečenka, Nebřenský, Kaňka, Choma – Kadeřábek (60. Jodas), Bělohlav, Balík, Pazdera (86. Fedor) – Balogh (70. Píša), Samec. Trenér Stanislav Šafránek.

Vyšehrad B: Prokeš – Kubík, Hanzlík, Pikous, Čižikov – Veverka (60. Š. Klíma), Kočí, Houdek, Zimmermann – Bohuslav, Baratynskyy (53. Primus). Trenér Jaroslav Klíma.