Tři dny po Hostivaři juniorka dobyla Štěrboholy výhrou 2:0

Juniorka Osm výher a dvě porážky, taková je bilance naší juniorky po deseti zápasech v jarní části I. A třídy. V páteční předehrávce 23. kola vyhrála 2:0 na hřišti třetích Štěrbohol a má ještě reálnou šanci bojovat o 5. místo tabulky. Skóre otevřel v prvním poločase benjamínek týmu Štěpán Klíma po přihrávce Evžena Čižikova, po změně stran přidal druhou branku Vláďa Hradecký, jenž si narazil balon s Matějem Rajnochem.

Po úterní dohrávce v Hostivaři, kde rezerva šemíků vyhrála 2:1, přišla na řadu předehrávka na jiném místě Prahy 10, tedy ve Štěrboholích. Domácí Viktoria měla v případě bodového zisku ještě reálnou šanci poprat se o postup do přeboru, juniorka Vyšehradu však týmu v červenobíle pruhovaných dresech mnoho nedovolila a mohla naopak vyhrát určitě víc než 2:0.

Z kádru áčka se objevili v sestavě Kubík, Zimmermann a Hradecký, což přispělo k faktu, že tým v modrých dresech měl od úvodních minut navrch a vypracovával si jednu šanci za druhou. Pokud kdy měli domácí šanci významněji ovlivnit vývoj zápasu, pak už po pěti minutách hry, kdy se prodral do vápna Jenšík, obešel i gólmana, jeho střelu však vykopl z brankové čáry Kubík.

Čistou gólovu šanci měl na druhé straně v 18. min. po samostatné akci Bohuslav, netrefil ale bránu. Ve 26. min. ale odcentroval zleva Čižikov a sedmnáctiletý Štěpán Klíma ve skluzu dostal balon do sítě: 0:1!

Poslední desetiminutovka první půle patřila domácím. Vyrovnat mohl Jenšík, zblízka však hlavičkoval vedle. Velmi nebezpečnou střelu Prokopa z úhlu vyrazil Prokeš, jenž pak musel hasit požár i při průniku kapitána Viktorie Melničuka.

Po změně stran už byl na hřišti prakticky jen jeden tým, nicméně s jedinou výjimkou šlo o festival zahozených šancí. Bohuslav trefil jen brankáře a podobně dopadl Rajnoch. V 62. min. si ale po akci založené Veverkou narazili balon Rajnoch s Hradeckým, který za vápnem vystřelil po zemi přesně k tyči a brankář Košťák na míč nedosáhl: 0:2!

V polovině druhé půle byl úplně sám před brankářem Rajnoch, mířil ovšem vedle, vzápětí po rohu Houdek z bezprostřední blízkosti přehodil bránu. Následovaly další dvě vyložené příležitosti Rajnocha, ale zase z nich nic nevzešlo, podobně jako z útočného výpadu Veverky pět minut před koncem. Brankář Košťák zachránil Štěrboholy před daleko vyšší porážkou.

V příštím mistrovském utkání juniorka přivítá doma Ďáblice, hraje se v neděli 2. června v 17.00 hod. na Vyšehradě. Potom už zbudou jen utkání v Kyjích v neděli 9. června a doma s Chabry v neděli 16. června.

Trenér Jaroslav Klíma: „Jsem spokojen: hezké utkání, dobře jsme kombinovali a dali pěkné góly. Zaslouženě jsme vyhráli, škoda jen několika neproměněných samostatných nájezdů. Na vyložené šance to bylo tak 10:3 v náš prospěch. Jen Rajny mohl dát sám pět gólů.“

Kapitán Radek Hanzlík: „Přehráli jsme domácí hlavně bojovností, protože v každém souboji jsme byli první a také vůli po výhře. K ničemu jsme Štěrhoboly nepustili. Oproti podzimní části sezony už neděláme hrubky, ze kterých jsme inkasovali spoustu gólů.“

Autor první branky Štěpán Klíma: „Evžen mi zacentroval balon před bránu a podařilo se mi ho tečovat tak, že spadl do brány. Jsem šťastný, že jsem dal první gól v mistráku za juniorku, důležitější jsou však tři body. Myslím, že jsme podali dobrý výkon.“

Autor druhé branky Vladimír Hradecký: „Akci, ze které padl můj gól, založil Honza Veverka, dostal jsem se k balonu a vyměnil si ho s Rajnym. Vystřelil jsem asi pět metrů za vápnem, šlo to po zemi k přední tyči. Myslím, že se na naši hru dalo i dívat, i když jsme neproměnili řadu šancí. Vyhráli jsme zaslouženě, důležité však bude hlavně nedělní utkání áčka s Novým Borem, abychom vyhráli a ohlídali si Štěchovice. Předpokládám, že Admiru doma porazí.“

Předseda Viktorie Štěrboholy Karel Horčík: „Vyšehrad byl jednoznačně lepší, předčil nás v rychlosti, kombinaci i agresivitě, vlastně ve všem. Bylo to i proto, že nastoupilo několik hráčů, kteří jsou zvyklí hrát v divizi. Zasloužili si vyhrát víc než 2:0. Z posledních tří zápasů jsme získali jen dva body, máme ale v týmu zraněné hráče a distancované za vyloučení. Jsem přesvědčen, že Admira B si už pohlídá první místo a postup do přeboru.“

Viktoria Štěrboholy – Slavoj Vyšehrad B 0:2 (0:1)

Branky: 26. Š. Klíma, 62. Hradecký.

třely na branku: 3:12. Střely mimo: 12:12. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 2:5.

Rozhodčí: Šťástka – Rod, Vojtěch. ŽK: Marino, Špinka – Bohuslav.

Diváků: 45.

Štěrboholy: Košťák – Rajdl, Čížkovský, Procházka, M. Boček (46. Marino) – Františák, Melničuk, Prokop, Růžička – Jenšík, Špinka. Trenér Zdeněk Boček.

Vyšehrad B: Prokeš (60. Stoupa) – Veverka, Kubík (60. Prokeš), Hanzlík, Čižikov – Š. Klíma, Hradecký, Houdek, Zimmermann (80. J. Duda) – Bohuslav, Rajnoch. Trenér Jaroslav Klíma.