INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Juniorka vyhrála 3:2 v Kyjích po výkonu, jenž budil rozpaky

Juniorka – Před osmi lety se hrál na trávníku v Kyjích pražský přebor, v nadcházející sezoně to ale bude velmi pravděpodobně jen I. B třída. Faktickou jízdenku na cestu do nižší soutěže vystavila týmu z Prahy 14 naše juniorka, která zde vyhrála 3:2, a sama si tak pojistila šesté místo v tabulce.

O tom, jak se fotbalový osud mění, vypovídá srovnání s loňským zápasem v Kyjích. Před rokem tam utržila naše juniorka vysokou porážku 1:5 a navíc Tonda Bohuslav viděl červenou kartu. Tentokrát byl naopak kladným hrdinou, protože dal dva góly (z loňské „kyjské“ sestavy zbyli kromě něj už jen Rajnoch, Hanzlík a Veverka). Vítěznou branku ale vstřelil v nastaveném čase dorostenec Martin Inneman.

Kromě něj posílili tentokrát juniorku i další dvě opory staršího dorostu stoper Pikous a útočník Máče. Právě on již ve 3. min. přihrával a Bohuslav zakončoval: 0:1!

Potom už ale pěkných fotbalových akcí moc vidět nebylo, na čemž měli vinu hlavně naši hráči neskutečným množstvím pokažených přihrávek. Domácím, kteří nastoupili pod vedením trenéra Tibora Mičince, bývalého reprezentanta a útočníka Bohemky (s níž získal před třiceti lety mistrovský titul), tím umožnili odehrát rovnocennou partii. Střelu Štěpánka odvrátil metr před brankovou čarou Rajnoch, o něco později Prokeš včas vyběhl a zneškodnil střelu Bobka. Krátce před poločasem však domácí bek Drahota jen o centimetry minul vlastní bránu.

Hned v nástupu do druhé půle domácí Kadeřávek využil hrubku v naší defenzivě a vyrovnal na 1:1. Po necelé hodině hry sice z centru kapitána Hanzlíka Bohuslav získal pro Vyšehrad již podruhé vedení, o tři minuty později ale Jeřábek znovu srovnal na 2:2.

Co se týče předvedeného fotbalu, naše juniorka nehrála vůbec vydařený zápas a už to vypadalo, že poslednímu celku tabulky se podaří podruhé na jaře bodovat. V dosavadních jarních deseti zápasech totiž získaly Kyje jediný bod při skóre 11:28. V nastaveném čase však po centru Dudy Inneman trefil tyč a odražený balon poslal do sítě: 2:3! Hráči v bílých dresech tak nakonec „utrpěli“ v Kyjích vítězství…

V neděli 16. června v 17.00 hod. odehraje naše juniorka poslední zápas sezony, na domácí půdě přivítá Dolní Chabry. V podzimní derniéře na hřišti tohoto soupeře vyhrála rezerva Vyšehradu 2:1 brankami Veverky a Houdka.


Trenér Vyšehradu Jaroslav Klíma: „Po tomto zápase mohu říct: jsem rád, že sezona končí. Ani proti slabšímu soupeři si nedokážeme přihrát. V sestavě byli čtyři dorostenci a sehranost vázla.“

 

TJ Kyje – Slavoj Vyšehrad B 2:3 (0:1)

Branky: 46. Kadeřávek, 60. Jeřábek – 3. a 57. Bohuslav, 90. (+1) Inneman.

Rozhodčí: Petrášek – Rodová, Hradil. ŽK: Bohuslav (Vyšehrad B).

Diváků: 50.


Kyje: Cibulka – Drahota, Havlíček (68. Smažák), Zavřel, Štěpánek – Kadeřávek (46. Trval), Pech, Menšík, Moudřík – A. Mičinec (46. Jeřábek), Bobek. Trenér Tibor Mičinec. 

Vyšehrad B: Prokeš – J. Duda, Hanzlík, Pikous (65. Blažek), Čižikov – Primus (55. Veverka), Š. Klíma, Inneman, Rajnoch – Máče (55. Houdek), Bohuslav. Trenér Jaroslav Klíma.


Střelci branek juniorky v I. A třídě:

6 – Primus

5 – Bohuslav

4 – Houdek, Veverka

3 – Baratynskyy, Rajnoch

2 – Čižikov, J. Duda, Hanzlík, Máče

1 – Balcárek, Hradecký, Inneman, Ivančo, Kavka, J. Klíma ml., Š. Klíma, Kočí, Preči, Rözler, Šplíchal, Wulkan, Zimmermann

 

Nahrávači na góly:

4 – Čižikov, Houdek, Kohout

3 – Baratynskyy, Bohuslav, Rajnoch, Zimmermann

2 – J. Duda, Rözler

1 – Babašta, Hanzlík, Ivančo, Kavka, J. Klíma ml., J. Klíma st., Kočí, Máče, Preči, Wulkan


Foto ze zápasu: zde

PŘÍŠTÍ KOLO

Sobota 20.07.2019

  • 17:00 Prostějov - Muži"A"

Vyšehrad měl v tomto utkání od začátku územní převahu, do vedení ale šel až po půlhodině hry z penalty. Do té doby neproměnili naši hráči tři gólové šance. Ve 30., min. byl však faulován ve vápně domácích Stýblo a Molodci z penalty se nemýlil: 0:1! To byl také výsledek prvního poločasu.

Šest minut po změně stran se po autovém vhazování Zdobnického dostal k míči Stýblo a nezaváhal: 0:2! Trvalo jen pět minut a situace se „v bleděmodrém“ opakovala: znovu aut Zdobnického, znovu náběh Stýbla a přesná koncovka: 0:3!

V 64. min. kombinaci Zdobnického a Vu zdárně zakončil kapitán Coufal: 0:4! A v 76. min. z přihrávky Zdobnického dal pátý gól Vu: 0:5!

Tento stav byl na ukazateli skóre ještě deset minut před koncem, mladí šemíci pak ale polevili a dovolili domácím dva „slepené“ góly. Trutnov korigoval díky trefám dvou střídajících hráčů v 81. min. překonal Pospíšila Kulda a v 82. min. Borovski. Zápas tak skončil 2:5 a naše U 16 si připasala druhé vítězství venku v této sezoně – to první bylo koncem srpna v Ostré,

V sobotu 23. března naše U 16 přivítá na Vyšehradě „sedmnáctku“ Vlašimi a půjde o souboj 11. s 10. místem tabulky, které od sebe dělí jen tři body. Zápas má výkop čtvrt hodiny po poledni.

Trenér U 16 Zdeněk Jaroš: „Utkání v Trutnově jsme měli od začátku ve své moci. Až deset minut před koncem, kdy už jsme vedli 5:0, jsme polevili a dvakrát inkasovali.“

 

U 17: MFK Trutnov – Slavoj Vyšehrad B 2:5 (0:1)

Česká divize U 17 (skupina C), hráno v sobotu 16. března 2019. Branky: 81. Kulda, 82. Borovski – 51. a 56. Stýblo, 31. Molodci z pen., 64. Coufal, 76. Vu. Rozhodčí: Vít – Turek, Beránek. ŽK: Taláb, Pavelka – L. Toman, Coufal, Vu. Diváků: 40.

Trutnov U 17: Laštovka – Gnol, Ondráček (36. Borovski), Macela, Volman – Taláb (65. Kulda), Hetflejš (65. Valeš), Sapár, Klejna (30. Pavelka) – Rohrbacher, Červený (30. Bednář). Trenéři Tomáš Cerman, Aleš Starý a Petr Vlach.

Vyšehrad U 16: Pospíšil – Mareš, Molodci, L. Toman, Nováček (46. R. Mamudov) – Fait – Zdobnický, Stýblo, Coufal, Vodička – Vu. Trenér Zdeněk Jaroš.

 

Branky Vyšehradu U 16 v České divizi mladšího dorostu

13 – Stýblo

9 – Coufal

6 – Zdobnický

5 – Tran

3 – Vu

2 – Molodci

1 – Fait, Halasz, Jelínek, Lupan, R. Mamudov, Mlejnek, Přech, L. Toman, Zika

 

Asistence

12 – Zdobnický

7 – Jelínek

5 – Coufal

4 – Stýblo

3 – Tran

2 – Horák, Mareš, Vodička, Vu

1 – Halasz, R. Mamudov, Mlejnek, Zika

 

Foto: Zdeněk Jaroš

VÝSLEDKY

připravuje se...