Hra dobrá, výsledek špatný: juniorka podlehla Kladnu 0:5

Juniorka Hráči juniorky či borci na jejím rozhraní s divizním áčkem, dále ti, kteří přišli v letní pauze na zkoušku a k tomu jediný zkušený fotbalista Jakub Frohna z A-týmu. V tomto složení nastoupil Vyšehrad proti nedávno ještě třetiligovému Kladnu a přestože konečný výsledek 0:5 tomu neodpovídal, nabídl zápas úseky, s nimiž mohl být trenér Jaroslav Klíma spokojen.

Hrálo se v Srbech u Kladna, kde tropické počasí posledních dní poznamenalo hřiště uschlou trávou na některých částech jinak pěkného hřiště. Zápas přilákal šest desítek převážně kladenských fanoušků.

Naši mladí hráči nastoupili proti týmu trenéra Ivana Pihávka plni odhodlání a již ve 3. min. se pokusil o zakončení Veverka, našel ale jen připraveného brankáře Obrciana. Zato Kladno se prosadilo hned z první vážnější akce, kdy rozhodčí odpískal Příhodovi faul v šestnáctce a Holeček z penalty otevřel skóre: 1:0. V 15. min. mohlo být srovnáno, po přihrávce Čižikova Baratynskyy trefil břevno, od něj se odrazil míč dolů na brankovou čáru a ven do pole.

Ve 31. min. odvracel druhý inkasovaný gól na čáře Příhoda, soupeř se ale přece jen znovu prosadil ve 38. min. Holeček prošel s balonem ze středu hřiště doleva a odsud křížnou střelou přidal svůj druhý gól: 2:0.

Dvě minuty před pauzou Veverka pálil k tyči, jeho pokus měl dobrý směr, ale slabou razanci, a tak kladenský brankář míč chytil. Bezmocný byl v nastaveném čase první půle tváří v tvář Letkovi, ten ale bohužel bodlem těsně minul tyč.

Po změně stran přišly další šance mladých hráčů Vyšehradu, žádná se ale ne a ne ujmout. Ta největší nastala přesně v polovině druhé půle po dlouhém výkopu Kováře, kdy se probil do vápna Červený, vystřelil k tyči, ale kladenský gólman skvělým zákrokem balon tečoval. Dorazil do sítě jej mohli dobíhající Letko s Primusem, ale nakonec to nestihli a výsledkem byl jen roh.

Kladno pak ztrestalo nezkušenost hráčů Slavoje třemi brankami v závěrečné čtvrthodině. V 76. min. Kovář sice vyrazil první střelu hráče Kladna, ale druhou, jejímž autorem byl Růžička, už ne: 3:0. O dvě minuty později Holeček obelstil levou stranu naší defenzivy a střelou k zadní tyči zkompletoval svůj hattrick: 4:0. V 83. min. Holeček trefil tyč a odražený balon dorazil Stočes: 5:0. Kladno se trefilo v 85. min. i pošesté, gól ale neplatil pro ofsajd.

Trenér Jaroslav Klíma: „Výsledek 5:0 je krutý, protože hra byla z naší strany dobrá. První gól jsme však inkasovali z naprosto zbytečné penalty, pak jsme měli dvě vyložené šance a navíc trefili břevno. Ještě za stavu 2:0 v závěru první půle byl Roman Letko sám před gólmanem, ale dal to vedle. Ve druhé půli jsme hráli třicet minut na jednu bránu, jenomže nedali jsme snad čtyři vyložené šance a pak jsme dostali nesmyslný gól na 3:0. Za tohoto stavu už nebylo o co hrát. Kladno dalo ze sedmi šancí pět gólů, my jich měli nejméně tolik, ne-li víc, ale neproměnili jsme žádnou. Herně jsme byli Kladnu minimálně rovnocenným soupeřem, místy jsme jej přehrávali. To je vzhledem k faktu, že s výjimkou Fronky nastoupili mladí hráči, pozitivní. Pokud bychom sem přijeli v plné polní, mohlo to klidně dopadnout naopak.“

SK Kladno – Slavoj Vyšehrad jun. 5:0 (2:0)

Branky: 9. z pen., 38. a 78. Holeček, 76. Růžička, 83. Stočes.

Rozhodčí: Pejša – Laštovička, Gaži. Bez karet.

Diváků: 60.

Vyšehrad juniorka 1. poločas: Stoupa – Rajnoch, Frohna, Příhoda, Čižikov – Turbák, Baratynskyy, Veverka, Doksanský – Togbe, Letko.

Vyšehrad juniorka 2. poločas: Stoupa (55. Kovář) – Rajnoch (65. Veverka), Frohna, Příhoda, Čižikov – Turbák, Baratynskyy, Červený, Doksanský – Togbe (65. Letko), Primus.