Juniorka narazila v Suchdole na velmi zdatného protivníka

Juniorka Porážku 2:6 si odvezla naše juniorka z přípravného utkání v Suchdole u Kutné Hory. Se soupeřem, který je letos nováčkem středočeské I. A třídy, se mladí hráči Vyšehradu snažili držet krok, ve druhém poločase měli možnost vyrovnat na 3:3, domácí tým ale prokázal kvality převyšující úroveň regionální soutěže a zaslouženě vyhrál. V dresu Slavoje se blýskl dvěma góly David Červený a měl dokonce další šance završit hattrick, to mu ale bohužel nevyšlo.

V úmorném vedru se domácí hráči prosadili již v 6. min., kdy po akci z pravé strana a přihrávce před bránu Stoupy Janovský jen doklepl míč do sítě: 1:0. Na druhé straně hřiště většina útočných akcí končila už v předfinální fázi vinou pokažené či pozdní přihrávky. V 10. min. po centru Veverky Baratynskyy hlavou minul.

Tým Suchdola potrestal, co mohl, jako například ve 28. min., kdy Javorek vystihl malou domů Rajnocha, obešel Stoupu a zvýšil na 2:0. Vzápětí týž hráč pálil z pravé strany jen těsně vedle a o pár chvil později Stoupa bravurně vyrazil střelu zblízka od suchdolského Kmocha.

Ve 35. min. zvýšil na 3:0 Janovský. Smůlu měl na druhé straně Veverka, jehož nadějnou střelu nechtěně zblokoval Čižikov a balon skončil v autu. Šest minut před poločasem už ale bylo přece jen veseleji, po přihrávce Bohuslava Červený snížil střelou do šibenice na 3:1 V závěru první půle se ještě dvakrát vyznamenal Stoupa při velkých šancích Suchdola.

Osm minut po změně stran po rohu a přihrávce Doksanského Červený střelou zpoza vápna k bližší tyči vstřelil kontaktní branku na 3:2. Hodek pálil zdálky vedle a Baratynskyy našel jen připraveného brankáře domácích Hebra. Vyrovnání jsme se mohli dočkat po akci Primuse, jenž poslal balon podél brankové čáry, ale nic z toho nakonec nebylo. Naopak v 58. min. Křelina překonal Blažka a zvýšil na 4:2.

V 72. min. Togbe nastartoval kolmicí Červeného, ten se dostal až za obranu a prostřelil gólmana domácích, radost z hattricku mu ale pokazil pomezní arbitr, jenž odmával velmi problematický ofsajd.

Hattrick se zato podařil domácímu Křelinovi, druhý gól dal v 82. min. a třetí o minutu později. Ještě pět minut před koncem ho mohl napodobit na druhé straně Červený, jeho křížná střela zleva ale těsně minula vzdálenější tyč.

Trenér Jaroslav Klíma: „Utkání se mi líbilo, protože díky takovým konfrontacím se kluci mohou fotbalově posunout dál. Pro nás to byl rozhodně poučný zápas, protože domácí byli výborní. Každá naše ztráta míče zaváněla gólovkou, neboť soupeř tyto situace uměl velmi dobře řešit. Nehráli jsme až tak špatně, měli jsme však moc ztrát míčů a pozdní reakce na top-fotbalové myšlení a pohyb hráčů Suchdola.“

Suchdol u Kutné Hory – Slavoj Vyšehrad jun. 6:2 (2:0)

Branky: 58., 82. a 83. Křelina, 6. Miller, 28. Javorek, 35. Janovský – 39. a 53. Červený.

Rozhodčí: Pospíšil – R. Pařez, Semirád. ŽK: Houdek (Vyšehrad).

Diváků: 50.

Vyšehrad juniorka 1. poločas: Stoupa – Rajnoch, Čižikov, Příhoda, Doksanský – Turbák (30. Primus), Baratynskyy (30. Brouček), Houdek, Veverka – Bohuslav, Togbe (34. Červený).

Vyšehrad juniorka 2. poločas: Blažek – Turbák, Příhoda (73. Brouček), Čižikov, Doksanský (59. Bohuslav) – Primus, Baratynskyy (75. Doksanský), Houdek (69. Veverka), Veverka (52. Rajnoch) – Togbe, Červený.