INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Juniorka nastřílela ve Vykáni tři branky, přesto podlehla 3:4

Juniorka Těžko na cvičišti, lehko na bojišti, praví sice otřepaný, nicméně stále pravdivý slogan. Naše juniorka se střetává v létě s těžkými a fotbalově vyspělými soupeři vesměs ze středočeských oblastních soutěží, zahrála si dokonce i s A-týmem Kladna. Tyto zkušenosti z přípravného bloku by měla na podzim zúročit v podzimních mistrovských zápasech I. A třídy.

Během druhé srpnové soboty rezerva šemíků podlehla ve Vykáni tamní Čechii 3:4, když ve druhé půli si zahrál i trenér Jaroslav Klíma. Dva góly Vyšehradu dal Filip Turbák a jeden Alex Togbe.

Čechie Vykáň, tým z vísky na Nymbursku, budil respekt svou střeleckou potencí. V předchozích přípravných zápasech převálcoval Chuchli 10:2 a béčko Úval 9:3. Také poslední vzájemný zápas loni v srpnu na Vyšehradě skončil divokou přestřelkou, tehdy Vykáň porazila naši juniorku 7:6.

V sobotním utkání se po pauze vrátili do sestavy Hanzlík s Dudou, objevili se v ní i dorostenci Žampa se Skřivánkem a z divizního A-týmu Hradecký. Vůbec poprvé oblékl dres Vyšehradu Nigerijec McDon Mbah, který se nevšel do kádru Viktorie Jirny.

Domácí šli do vedení gólem Albánce Maxhuniho, po půlhodině hry však vyrovnal Turbák. Pět minut po změně stran Togbe poslal Vyšehrad do vedení, z toho se ale naši hráči těšili jen čtyři minuty. Bellada srovnal na 2:2 a za další tři minuty opět Maxhuni poslal domácí podruhé do vedení. Deset minut před koncem sice Turbák vyrovnal na 3:3, jenomže v 87. min. rozhodl zápas Zapletal a svou trefou zajistil Čechii vítězství 4:3.

Poslední přípravné utkání před startem nové sezony pražské I. A třídy odehraje naše juniorka v sobotu 17. srpna od 17 hodin v Nespekách s tamním Sokolem, který je (podobně jako Vykáň) rovněž účastníkem I. B třídy.

 

Čechie Vykáň – Slavoj Vyšehrad jun. 4:3 (1:1)

Branky: 17. a 57. Maxhuni, 54. V. Bellada, 87. Zapletal – 30. a 81. Turbák, 50. Togbe.  

Rozhodčí: Voborník.  

Diváků: 40.


Vyšehrad jun.: Stoupa (46. Blažek) – Duda, Hanzlík, Doksanský (46. Brouček), Veverka – Primus, McDon Mbah (46. J. Klíma st.), Žampa, Turbák – Togbe, Hradecký (46. Skřivánek). Hrající trenér Jaroslav Klíma.


Foto ze zápasu: zde

PŘÍŠTÍ KOLO

Sobota 20.07.2019

  • 17:00 Prostějov - Muži"A"

Vyšehrad měl v tomto utkání od začátku územní převahu, do vedení ale šel až po půlhodině hry z penalty. Do té doby neproměnili naši hráči tři gólové šance. Ve 30., min. byl však faulován ve vápně domácích Stýblo a Molodci z penalty se nemýlil: 0:1! To byl také výsledek prvního poločasu.

Šest minut po změně stran se po autovém vhazování Zdobnického dostal k míči Stýblo a nezaváhal: 0:2! Trvalo jen pět minut a situace se „v bleděmodrém“ opakovala: znovu aut Zdobnického, znovu náběh Stýbla a přesná koncovka: 0:3!

V 64. min. kombinaci Zdobnického a Vu zdárně zakončil kapitán Coufal: 0:4! A v 76. min. z přihrávky Zdobnického dal pátý gól Vu: 0:5!

Tento stav byl na ukazateli skóre ještě deset minut před koncem, mladí šemíci pak ale polevili a dovolili domácím dva „slepené“ góly. Trutnov korigoval díky trefám dvou střídajících hráčů v 81. min. překonal Pospíšila Kulda a v 82. min. Borovski. Zápas tak skončil 2:5 a naše U 16 si připasala druhé vítězství venku v této sezoně – to první bylo koncem srpna v Ostré,

V sobotu 23. března naše U 16 přivítá na Vyšehradě „sedmnáctku“ Vlašimi a půjde o souboj 11. s 10. místem tabulky, které od sebe dělí jen tři body. Zápas má výkop čtvrt hodiny po poledni.

Trenér U 16 Zdeněk Jaroš: „Utkání v Trutnově jsme měli od začátku ve své moci. Až deset minut před koncem, kdy už jsme vedli 5:0, jsme polevili a dvakrát inkasovali.“

 

U 17: MFK Trutnov – Slavoj Vyšehrad B 2:5 (0:1)

Česká divize U 17 (skupina C), hráno v sobotu 16. března 2019. Branky: 81. Kulda, 82. Borovski – 51. a 56. Stýblo, 31. Molodci z pen., 64. Coufal, 76. Vu. Rozhodčí: Vít – Turek, Beránek. ŽK: Taláb, Pavelka – L. Toman, Coufal, Vu. Diváků: 40.

Trutnov U 17: Laštovka – Gnol, Ondráček (36. Borovski), Macela, Volman – Taláb (65. Kulda), Hetflejš (65. Valeš), Sapár, Klejna (30. Pavelka) – Rohrbacher, Červený (30. Bednář). Trenéři Tomáš Cerman, Aleš Starý a Petr Vlach.

Vyšehrad U 16: Pospíšil – Mareš, Molodci, L. Toman, Nováček (46. R. Mamudov) – Fait – Zdobnický, Stýblo, Coufal, Vodička – Vu. Trenér Zdeněk Jaroš.

 

Branky Vyšehradu U 16 v České divizi mladšího dorostu

13 – Stýblo

9 – Coufal

6 – Zdobnický

5 – Tran

3 – Vu

2 – Molodci

1 – Fait, Halasz, Jelínek, Lupan, R. Mamudov, Mlejnek, Přech, L. Toman, Zika

 

Asistence

12 – Zdobnický

7 – Jelínek

5 – Coufal

4 – Stýblo

3 – Tran

2 – Horák, Mareš, Vodička, Vu

1 – Halasz, R. Mamudov, Mlejnek, Zika

 

Foto: Zdeněk Jaroš

VÝSLEDKY

připravuje se...