meteor

FK Meteor Praha VIII "B" - FK Slavoj Vyšehrad 2 :0 (0:0)
10. kolo - MLADŠÍ PŘÍPRAVKA/II. třída B, sobota, 7.11. 2009, 08:30 hod.

TĚSNÁ PROHRA PO DOBRÉM VÝKONU

Překvapivě dobrým výkonem se představili naši nejmenší na hřišti Meteoru. Po vyrovnaném 1. poločase jsme prohráli až po inkasování 2 gólů v poločase druhém.
Sestava:
Nicolas Labaj - Kristián Kubík, Lukáš Toman, Vlaďa Blanuta, Honza Paleček, Oleg Pryshlyuk - Saša Rakita, Tony Sejdia, Thomas Francois, Adam Makovec, Jan Balík, David Martinec - Ogi Veselinovič, Filip Fila, Artur Graur
Poctivý přístup k tréninkům se již začíná projevovat ve hře i proti velmi silným týmům. Sice jsme nedokázali vstřelit branku, ale šance a rohy jsme si již vypracovali. Soupeři jsme dovolili vystřelit pouze jednou za celý zápas mezi tyče! Většinu času se sice hrálo na naší půlce, ale daleko od naši svatyně. Při soupeřových rozích jsme správně a včas pokrývali hráče a pokyn "na tělo" již nikomu nedělá problém splnit. I díky tomu, šla v poločase obě mužstva do kabin za nerozhodného stavu.
Druhá půle byla kopií první a jediná povedená střela znamenala vedení Meteoru. Druhou branku jsme soupeři "darovali" hrubou chybou v obraně, kdy obránce místo "malé domů" přihrál přesně soupeřovi "na nohu" před prázdnou bránu. Ke konci zápasu se na hřiště dostali hráči s momentálně nejlepší formou a výsledkem byla hra pouze na polovině soupeře a roh, ze kterého nezapršelo. Rozhodčí se nedostavil, tak odpískal utkání zástupce Meteoru a velmi dobře. Kluky musíme pochválit nejen za bojovnost, ale také za "hru tělem" a snahy kombinovat. Za poslední 4 zápasy dostali pokaždé jen dvě branky, což svědčí o správné defenzivě, ale musíme se zlepšit směrem dopředu. To bude hlavní směr dalších tréninků. Kluci se pravidelně střídali po šestkách a osvědčilo se to. Nebylo znát, která je silnější a která slabší. Skládáme je tak, aby byly obě skupiny stejně vyrovnané.
Nejlepší hráči: Vláďa, Luky
Hodnocení jednotlivců:
Nicolas - výborně rozehrával od branky, ale v dnešním zápase neměl moc práce
Honza Paleček - dneska nebyl 100% fit, což se projevilo na jeho hře
Adam - byl se školou v přírodě a předtím nemocný, tak jeho výkon nehodnotíme
Thomas - musí se více zapojovat do útoku, v obranné fázi nejlepší
Luky - dnešní zápas mu vyšel, skoro všechny souboje vyhrál a jeho "hra" tělem je pro ostatní příkladem
Ogi - dnes se hledal, ale poctivě se vracel a soupeřům nedal prostor na rozehrávku
David - zahrál svůj standard
Artur - musí přidat v napadání soupeře a přesné rozehrávce, ale snažil se hrát a nestát, za to pochvala
Saša - hrál pěkně a v soubojích konečně neuhýbal a většinu vyhrál
Tony - musí zrychlit rozehrávku, sice udělá dvě kličky soupeři, ale nestihne pak nahrát. Při soupeřových rozích hrál výborně, nenechal se odstrčit vyššími hráči.
Kristián - hrál na rozdíl od minule bezchybně a začíná z něho být správná hlava obrany. Uděloval dobře pokyny ostatním hráčům v obraně a v osobních soubojích šel příkladem v neústupnosti.
Oleg - sice pěkně tahá míče po lajně, ale skoro nenahrává - tohle se musí změnit!
Filip - musí se naučit přistupovat rychle k protihráči a hrát tělem a nebát se.
Láďa - hrál výborně v obraně a byl dneska nejlepší hráč, přidal tvrdost, což musí být u obranců jeden ze základů jejich hry
Honza Balík - šel neohrozeně do soubojů, musí přidat na technice, která se naučí pouze na trénincích. Když bude poctivě chodit, nemáme obavy z toho, že by z něho fotbalista nebyl, má to v sobě.
Kuba - po nemoci nehrál, ale přišel se podívat na kamarády jak hrají,což oceňujeme
Trenéři: Martinec, Toman
.
Klikněte pro otevření fotografie...

9. kolo
FK Slavoj Vyšehrad - FC King 0 : 2 (0:1)
9. kolo - MLADŠÍ PŘÍPRAVKA/II. třída B, neděle, 1.11. 2009, 08:30 hod.

S FAVORITEM DŮSTOJNÁ PROHRA
Sestava:
Nicolas Labaj - Kristián Kubík, Lukáš Toman, Honza Paleček, Oleg Pryshlyuk - Saša Rakita, Tony Sejdia, Thomas, Vlaďa Blanuta, Adam Makovec, Filip Fila, Jan Balík, David Martinec
Pozdní příchod: Artur Graur
Omluveni: Kuba Dobeš, Adam Bělohlávek, Josef Vojkovský, Ogi Veselinovič
Komentář:
Zápas jsme  začali zodpovědně a soupeře nechali  poprvé vystřelit na naši bránu až v 15 min. Bohužel z druhé střely jsme dostali gól do šatny.
Po půlce se obraz hry nezměnil, statečně jsme bránili, ale druhému gólu jsme se neubránili. Bohužel naše útočná síla se proti třetímu týmu tabulky neprobudila.
Je potěšitelné, že téměř  všichni již vědí, kde mají hrát, komu  nahrát, projevují bojovnost v osobních soubojích a mají radost ze hry. Kluci se již pravidelně střídali po pětkách a sbírali zápasové zkušenosti, které se nám na jaře budou hodit.
.

8. kolo
SK Dolní Chabry - FK Slavoj Vyšehrad 2 : 1 (1:1)
8. kolo - MLADŠÍ PŘÍPRAVKA/II. třída B, sobota, 24.10. 2009, 09:30 hod.

KLESÁME NA DNO TABULKY
Sestava: Nicolas Labaj, Kuba Dobeš - Kristián Kubík, Lukáš Toman, Honza Paleček, Oleg Pryshlyuk, Vlaďa Blanuta - Saša Rakita, Tony Sejdia, Thomas, David Martinec - Artur Grau, Ogi Veselinovič
Komentář k utkání:
Po příjezdu do Chaber nás nejdřív přivítaly slepice na hřišti a studená kabinka, což na našich tváří vyvolalo úsměvy, bohužel po zápasu se smáli jen domácí. Kluci si vychutnali kalich hořkosti až dna - dostat vlastní gól 1 minutu před koncem je prostě pech. Na těžkém terénu byli víc než vyrovnaným soupeřem a zasloužili si minimálně remízu. Jako pokaždé jsme inkasovali v prvních minutách, ale ze sbíraných zkušenostech kluci nesvěšili hlavy a v polovině utkání Ogi utekl obráncům a tvrdou střelou vyprášil brankáři Chaber rukavice a balón skončil za brankovou čarou. Ještě teď brankaři svědí ruce...
V druhé půli šel místo Nicolase do brány Kuba a zabránil jednomu jistému gólu, kdy po přímém kopu vytáhl balón konečky prstů na břevno a poté ho Honza uklidil do bezpečí jeho náruče. Hra se přelévala ze strany na stranu a bylo jasné kdo dá gól ten vyhraje.
5 minut před koncem krásně po křídle zatáhl míč Oleg a Ogi prodloužil na Sašu (konečně začínají kombinovat) a Saša se ocitl sám před gólmanem, bohužel kdyby se nesnažil zastavit si míč a rovnou střílel z voleje, tak by nikdy nestihli obránci se vrátit a ukopnout mu ho. Nevadí, časem na to kluci příjdou sami, v tréninku to tolik nevadí, ale v zápasech tyto drobnosti rozhodují utkání. Jak se říká "Nedáš-dostaneš" tak se to do puntíku vyplnilo. Pár sekund před koncem Chaberský útočník centroval před naši branku a Thomas neštastně změnil směr míče, místo do náruče Kuby, do naší sítě. Dvakrát škoda, na jaře je na Vyšehradě určitě porazíme.