Velikonoční turnaj Mladších přípravek ročník 2002 v Běchovicích UMT [5+1] - 1.místo

Od rána svítilo krásné sluníčko a kluci si turnaj užili. Zahráli si nejen pěkný fotbal (po vyhlášení výsledků se jim ze hřiště vůbec nechtělo), ale ještě k tomu mají nejcennější medaile!

Turnaj se hrál na UMT 3.G 5+1. Kluci si tedy vyzkoušeli rozestavění, co budou hrát od příští sezóny. Bylo vidět, že na to nejsou zvyklí – minimálně náběhů do volných prostor, špatně zahrávané rohy a potíže s hrou na malém prostoru. S čím neměli problém byl přechod 1x1 a to patří k základu moderního fotbalu.

Jako tradičně jim nevyšel první zápas, a to s SK Podlipan Přišimasy, který jsme doslova protrpěli. Kluci se ne a ne dostat do tempa. Kdybychom postavili naše ročníky 2003-2004, tak bychom vyhráli výrazněji. Po zásluze proběhla v kabině sportovní domluva a na druhý zápas nastoupilo úplně nové mužstvo, které hrálo výborně až do posledního zápasu k nejen naší spokojenosti. S dalším soupeřem, Sokol Horní Jiřetín, se hrálo pouze na jednu branku, ale stoprocentní šanci jsme si nevytvořili. Až 3 minuty před koncem dal krásnou hlavičkou Tony vítězný gól, po parádním autu Láďi. Poté nás čekali domácí Běchovičtí Sršni. Tomuto soupeři jsme nedovolili pořádně vystřelit na Davida, který mohl krásnou ranou dát dokonce branku. Domácí gólman však na brankové čáře s pomocí tyče vše zachránil. V tomto zápase dal první branku překrásnou střelou Kristián. Při rohu si výborně naběhl, podle nacvičeného signálu a z „voleje“ propálil vše, co mu stálo v cestě. Následujícím soupeřem byly Neratovice, které po právu skončili na turnaji na druhém místě. V tomto zápase nás velmi podržel brankář, David, jenž vychytal minimálně tři-čtyři stoprocentní šance soupeře. Chytil dokonce střelu do odkryté branky z 1 metru, ale skvělým přesunem lapil i dorážku. Bez jeho zákroků, bychom prohráli a nikdo by se nemohl divit. Nestačil pouze na jedinou střelu, kdy našim obráncům utekl útočník a vyběhnuvšího Davida přehodil. Zariskovali jsme, hráli v systému 3-1-1 a soupeř při našem presu zazmatkoval. Láďa pohotově srovnal na konečných 1:1.

Zápas to byl do poslední sekundy vyrovnaný a velmi se nám líbila hra obou mužstev. Remíza byla spravedlivá! Poslední zápas jsme hráli proti AFK Slavoj Podolí a jako tradičně soupeř nezklamal. Hráči se snažili, ale „trenéři“ se hádali s rozhodčími (nejen v tomto zápase), vytvářeli zbytečný stres pro děti, co byly na hřišti a dokonce nám po zápase ani nepodali ruce…L.

Na turnaji byl vyhlášen nejlepším brankařem David a bylo to překvapení i pro mne, když jsem musel řešit, koho dát do brány. Žádný z obvyklých brankařů nemohl a tak mají odedneška konkurenci… J David dostal pouze jeden gól a to je výborná vizitka nejen jeho, ale také našich obránců. Kdyby byl také vyhlášen nejlepší hráč, zcela jistě by ho vyhrál Tony, kterému tento turnaj náramně vyšel. Láďa sice nedal tolik gólů, jako obvykle, ale velmi dobře kombinoval s ostatními a dal veledůležitou branku s Neratovicemi.

Všem hráčům děkujeme za předvedené výkony a také gratulujeme k umístění a rodičům za povzbuzování.