INSTAGRAM

FACEBOOK

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Dolní Chabry – Starší přípravka 1:9 (0:3)

Dnešního dne jsme se přesunuli k prvnímu mistrovskému zápasu jarní části na hřiště do Dolních Chaber. Náš soupeř je sice na posledním místě po podzimní části, ale i přesto jsme nastoupili s chutí bojovat o každý metr hřiště a nepodcenit soupeře a ani záludnosti travnatého povrchu, na které nejsme z Vyšehradu připraveni. Proto jsme od počátku nastoupili v téměř nejsilnější možné sestavě (pomineme-li posílení soupisky mladších žáků pro dnešní utkání dvěma hráči). Náš tým doplnili dva hráči mladší přípravky, kteří plnili pokyny a úkoly, vyplývající ze zápasu, tak, jako by patřili do základní sestavy starší přípravky.

Po několika prvních minutách zápasu, kdy jsme byli  zaraženi z atmosféry a psychické tíhy prvního mistrovského zápasu po zimní přestávce, jsme začali postupně přebírat iniciativu až do fáze, že jsme se dostali od poloviny prvního poločasu do téměř stálého tlaku na soupeřovu bránu, který zúročil prvním gólem Igor Icrasnyanyk nechytatelnou střelou do soupeřovy sítě, což o několik minut později ještě jednou zopakoval. Do poločasu ještě využil své rychlosti a síly ve své levé noze Lukáš Prokopec, který završil výsledek poločasu na 0:3 v náš prospěch.

V prvním poločase jsme soupeře téměř k ničemu nepustili. Naší obranu skvěle dirigoval Adam Makovec, společně s Olegem Pryshlyukem a Tonym Blertonem, který svým výkonem velice mile překvapil nasazením a schopností, připravit soupeřovy útočníky o míč.

Do druhého poločasu jsme nepatrně pozměnili rozestavení hráčů, kdy na hrot se vysunul již od začátku Jan Doubek. V průběhu druhého poločasu jsme soupeře zatlačili k jeho bráně a až na pár protiútoků se hrálo de facto na jednu bránu. Toho využili Ogi Veselinovič, který po krásných dvou nahrávkách trefil přesně odkrytou branku soupeře a dále Vladislav Blanuta a v polovině druhého poločasu se individuálně prosadil také 2 x Jan Doubek a upravil stav na 0:8. Posledních cca 8 minut zápasu jsme však polevili v našem nasazení, kdy jsme vyklidili střed zálohy (v tu dobu Ogi Veselinovič, který se nestačil několikrát vrátit zpět od obranné fáze) a pustili jsme soupeře do několika nebezpečných útoků. V jednom případě již byl náš gólman překonán, ale Oleg Pryshlyuk stačil ještě z brankové čáry míč vykopnout a v druhém případě zasahoval Adam makovec společně s Igorem Icrasnyanykem, kteří zabránili dalším dvěma gólům. Ale soupeř se ke konci zápasu prosadil pěknou střelou a zmírnil výsledek na 1:8.  V závěru zápasu se ještě nadechl Lukáš Prokopec společně s Janem Doubkem k ataku soupeřovi branky, a první jmenovaný upravil konečný stav zápasu na 1:9 ve prospěch Vyšehradu.

Dnešní zápas jsme odehráli s plným nasazením, a i když nám ke konci chyběly fyzické síly, což se projevilo při zkorigování výsledku, musíme být spokojeni s dnešním vystoupením a předváděnou hrou. Zvláště pak je třeba vyzdvihnout kvality a nasazení našich dnešních posil z mladší přípravky. Nesmíme se však nechat ukolébat dnešním výsledkem a měli bychom potvrdit dnešní výkon při dalších mistrovských zápasech.

 

Sestava: Matyáš Bumbálek, Oleg Pryshlyuk, Adam Makovec, Tony Blerton (ml.přípravka), Lukáš Prokopec, Igor Icrasnyanyk, Jan Doubek, Ogi Veselinovič, David Tancoš, Oliver Adámek, Vladislav Blanuta (ml.přípravka)

Góly: Igor Icrasnyanyk – 2x, Ogi Veselinovičv – 2x, Lukáš Prokopec – 2x, Jan Doubek – 2x, Vladislav Blanuta – 1x

 

Trenér: Pavel Malkovský

PŘÍŠTÍ KOLO

Sobota 20.07.2019

  • 17:00 Prostějov - Muži"A"

Vyšehrad měl v tomto utkání od začátku územní převahu, do vedení ale šel až po půlhodině hry z penalty. Do té doby neproměnili naši hráči tři gólové šance. Ve 30., min. byl však faulován ve vápně domácích Stýblo a Molodci z penalty se nemýlil: 0:1! To byl také výsledek prvního poločasu.

Šest minut po změně stran se po autovém vhazování Zdobnického dostal k míči Stýblo a nezaváhal: 0:2! Trvalo jen pět minut a situace se „v bleděmodrém“ opakovala: znovu aut Zdobnického, znovu náběh Stýbla a přesná koncovka: 0:3!

V 64. min. kombinaci Zdobnického a Vu zdárně zakončil kapitán Coufal: 0:4! A v 76. min. z přihrávky Zdobnického dal pátý gól Vu: 0:5!

Tento stav byl na ukazateli skóre ještě deset minut před koncem, mladí šemíci pak ale polevili a dovolili domácím dva „slepené“ góly. Trutnov korigoval díky trefám dvou střídajících hráčů v 81. min. překonal Pospíšila Kulda a v 82. min. Borovski. Zápas tak skončil 2:5 a naše U 16 si připasala druhé vítězství venku v této sezoně – to první bylo koncem srpna v Ostré,

V sobotu 23. března naše U 16 přivítá na Vyšehradě „sedmnáctku“ Vlašimi a půjde o souboj 11. s 10. místem tabulky, které od sebe dělí jen tři body. Zápas má výkop čtvrt hodiny po poledni.

Trenér U 16 Zdeněk Jaroš: „Utkání v Trutnově jsme měli od začátku ve své moci. Až deset minut před koncem, kdy už jsme vedli 5:0, jsme polevili a dvakrát inkasovali.“

 

U 17: MFK Trutnov – Slavoj Vyšehrad B 2:5 (0:1)

Česká divize U 17 (skupina C), hráno v sobotu 16. března 2019. Branky: 81. Kulda, 82. Borovski – 51. a 56. Stýblo, 31. Molodci z pen., 64. Coufal, 76. Vu. Rozhodčí: Vít – Turek, Beránek. ŽK: Taláb, Pavelka – L. Toman, Coufal, Vu. Diváků: 40.

Trutnov U 17: Laštovka – Gnol, Ondráček (36. Borovski), Macela, Volman – Taláb (65. Kulda), Hetflejš (65. Valeš), Sapár, Klejna (30. Pavelka) – Rohrbacher, Červený (30. Bednář). Trenéři Tomáš Cerman, Aleš Starý a Petr Vlach.

Vyšehrad U 16: Pospíšil – Mareš, Molodci, L. Toman, Nováček (46. R. Mamudov) – Fait – Zdobnický, Stýblo, Coufal, Vodička – Vu. Trenér Zdeněk Jaroš.

 

Branky Vyšehradu U 16 v České divizi mladšího dorostu

13 – Stýblo

9 – Coufal

6 – Zdobnický

5 – Tran

3 – Vu

2 – Molodci

1 – Fait, Halasz, Jelínek, Lupan, R. Mamudov, Mlejnek, Přech, L. Toman, Zika

 

Asistence

12 – Zdobnický

7 – Jelínek

5 – Coufal

4 – Stýblo

3 – Tran

2 – Horák, Mareš, Vodička, Vu

1 – Halasz, R. Mamudov, Mlejnek, Zika

 

Foto: Zdeněk Jaroš

VÝSLEDKY

připravuje se...