Kapitán Neuberg oslaví v den utkání s Domažlicemi třicátiny

„A“ tým/juniorkaTři brankáři, devět obránců, dvanáct záložníků a čtyři útočníci. Celkem 28 fotbalistů figuruje před startem jarní části sezony 2018/19 na společné soupisce A-mužstva a juniorky FC Slavoj Vyšehrad. V kolonce příchody je 11 jmen, v kolonce odchody 16. Z toho šest z těch, kteří v zimní pauze skončili, hrálo na podzim za A-tým: brankář Jiří Havránek, David Šimek, Jiří Funda, Dominik Hradecký, Rostislav Jandera a Jakub Doležal.

K sobotní premiéře ČFL na strahovský trávník proti Domažlicím přivede mužstvo s kapitánskou páskou stoper Jan Neuberg, který se vrací po zranění. Přesně v den utkání oslaví 30. narozeniny! Navíc 9. března nebude jediným oslavencem: záložník Jan Vejvar, jenž přišel nedávno ze Slavie, bude mít 21. narozeniny.

Po odchodu Havránka jsou v současném širším kádru už jen tři pamětníci druholigové účasti Slavoje v sezoně 2015/16: Tadeáš Madej (18 utkání za Vyšehrad ve Fotbalové národní lize), Filip Drobílek (10) a Miroslav Hendrych (3).

Právě Miroslav Hendrych, jenž hraje za rezervu Vyšehradu v pražském přeboru, je nejstarším členem širšího kádru a letos v listopadu bude mít 40 let. Jeho kariéra v A-mužstvu šemíků se uzavřela na počtu 265 odehraných mistrovských zápasů (3 ve FNL, 145 v ČFL, 99 v divizi a 18 v poháru).

Ze současného A-mužstva oblékl až dosud nejčastěji dres áčka Vyšehradu Filip Drobílek: 162x. Z toho odehrál za Slavoj 10 zápasů ve FNL, 83 v ČFL, 4 v poháru Mol Cup a 65 přípravných.

Sedm hráčů současného kádru Vyšehradu si už vyzkoušelo start v tuzemské nejvyšší soutěži: Ondřej Švejdík (156 zápasů v české I. lize), Denis Laňka (11), Jan Zákostelský (8), Petr Rys (3), Ondřej Brejcha (2), Filip Drobílek a David Čapek (oba 1).

KÁDR FC SLAVOJ VYŠEHRAD (MUŽI „A“ i „B“)